Αγορά Τζιν Μηχανής

Stratos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
NC 750X
Είμαι σε αναζήτηση αξιοπρεπούς τζιν μοτο, με προστασίες κλπ, σαν κάζουαλ λύση για μικρομεσαίες μετακινήσεις.
Έχετε κάποια πρόταση/προτίμηση??
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Είμαι σε αναζήτηση αξιοπρεπούς τζιν μοτο, με προστασίες κλπ, σαν κάζουαλ λύση για μικρομεσαίες μετακινήσεις.
Έχετε κάποια πρόταση/προτίμηση??
Ο Billy84 φοραει συνεχεια,ριχτου μια ερώτηση.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
BMW
το πληρώνεις μια φορά το έχεις για πάντα μαζί με την ασφάλεια που σου παρέχει και δεν είναι καθόλου ευκαταφρόνητη!!!!!!!!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
και αν δεν σου αρέσει το σήμα!!!του ρουχου
απλά βγαλτο!!!
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Εγώ είχα πάρει ένα της RST από Τζωρτζόπουλο. Έχει προστατευτικά στα γόνατα (μικρά), κάτι μικρά στα πλαϊνά μαλακά μόρια, εσωτερικά κομμάτια κέβλαρ σε όλα τα δύσκολα σημεία. Νομίζω ότι αν δεν είσαι ιδιαίτερος σωματότυπος, βρες ένα που να σου κάθεται καλά και τσίμπα το.

Γενικά, είναι ζεστό και βαρύ ρούχο για να το φοράς καθημερινά., ειδικά το καλοκαίρι. Βοηθάει για άνοιξη/φθινόπωρο όμως και ενδιάμεσες/χαλαρές βόλτες που δεν θές να βάλεις κορντούρα..
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Επίσης με πολύ καλή τιμή είχα πάρει από τον Βασσάλο της FURYGAN με κεβλαρ και προστασίες D3O σε γόνατα λεκάνη.
 

Stratos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
NC 750X
Παιδιά, μετά από αρκετές δοκιμές και ψάξιμο, κατέληξα σε αυτό που θεώρησα καλύτερο!
Δεν είναι από τα φθηνά της αγοράς, αλλά δεν ήταν αυτό το ζητούμενο. Η αρχική του είναι 199€. Σαφέστατα επιδέχεται έκπτωση!
Όπως φαίνεται και από τη φώτο, το Revit Corona με κέρδισε.
Μου "κούμπωσε" ωραία. Σημαντικοτατο.
Μου φάνηκε ότι σαν ποιότητα κατασκευής, είναι πολύ καλό. Έχει όση ελαστικότητα χρειάζομαι.
Έχει πολύ καλά και επώνυμα υλικά κατασκευής, γεγονός πολύ θετικό.
Φυσικά το αποτέλεσμα θα φανεί μετά από μερικές βόλτες. Οπότε και θα επανέλθω με άποψη και για το κομμάτι της συμπεριφοράς.
Αύριο κιόλας θα κάνει την πρώτη του βόλτα!!

Πιστεύω ότι αν δεν το έβρισκα στο νούμερο μου, θα έπαιρνα το Dainese, που μου κούμπωσε εξίσου καλά και ήταν και λίγο πιο οικονομικό.
Αλλα, μου φάνηκε να υστερεί ελαφρώς σε υλικά και πάχος.

Σας ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις σας και τη βοήθεια.

καλές βόλτες να έχουμε και πάντα όρθιοι!!!


 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Παιδιά, μετά από αρκετές δοκιμές και ψάξιμο, κατέληξα σε αυτό που θεώρησα καλύτερο!
Δεν είναι από τα φθηνά της αγοράς, αλλά δεν ήταν αυτό το ζητούμενο. Η αρχική του είναι 199€. Σαφέστατα επιδέχεται έκπτωση!
Όπως φαίνεται και από τη φώτο, το Revit Corona με κέρδισε.
Μου "κούμπωσε" ωραία. Σημαντικοτατο.
Μου φάνηκε ότι σαν ποιότητα κατασκευής, είναι πολύ καλό. Έχει όση ελαστικότητα χρειάζομαι.
Έχει πολύ καλά και επώνυμα υλικά κατασκευής, γεγονός πολύ θετικό.
Φυσικά το αποτέλεσμα θα φανεί μετά από μερικές βόλτες. Οπότε και θα επανέλθω με άποψη και για το κομμάτι της συμπεριφοράς.
Αύριο κιόλας θα κάνει την πρώτη του βόλτα!!

Πιστεύω ότι αν δεν το έβρισκα στο νούμερο μου, θα έπαιρνα το Dainese, που μου κούμπωσε εξίσου καλά και ήταν και λίγο πιο οικονομικό.
Αλλα, μου φάνηκε να υστερεί ελαφρώς σε υλικά και πάχος.

Σας ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις σας και τη βοήθεια.

καλές βόλτες να έχουμε και πάντα όρθιοι!!!


Ε πες μας και από το πήρες;
 
Top Bottom