Αγορά μότο

kosmas

Μέλος
Περιοχή
Καβάλα
Όνομα
Kosmas
Μοτό
Tracer
Κύριοι καλησπέρα σας θα ήθελα τα φώτα σας σε μερικές απορίες που μου έχουν προκύψει τώρα τελευταία,είμαι που λέτε χωρίς μηχανή κανένα χρόνο+ και μου έχει λείψει ψάχνω λοιπόν για μια μηχανή που να μπορώ να κάνω όσο το δυνατόν περισσότερο+ χωμάτινη χρήση αν και αρχάριος σε αυτό το τομέα.. είμαι λοιπόν ανάμεσα σε 3-4 μοντέλα θα σας τα παραθέσω και πείτε μου εσεις προς τα πού θα πρέπει να κατευθυνθω. (990adv-gs1200-f800gs-800xc)
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Όποιο απ τα 4 βρεις καλό μηχανάκι.

Το 990 πρέπει να ξέρεις γιατί το παίρνεις, είναι λίγο πιο ειδικό σε συντήρηση και κατανάλωση αλλά το πιο επιθετικό στο χώμα. Ξ¨ερω ανθρώπους που έδωσαν 1200gs και πήραν 990 και το ανάποδο. Δεν ταιριάζουν όλα σε όλους.

Πιο mainstream επιλογές τα 800 και τα 2 με πιο χωμάτινο σαφώς στο BMW. Νομίζω αφού έχεις αρκετό χώμα στο κεφάλι σου απόφυγε το Triumph
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Βασικά αν συζητάμε για όλα σε ένα, καλύτερα να δεις όσο πιο καινούριο tiger XC ή GS1200.

Το F800GS δεν είναι καλή τιμή/αξία
Το 990 δεν είναι μηχανάκι για άνθρωπο που δεν ξέρει γιατί ΑΚΡΙΒΩΣ το θέλει και που δεν είναι διατεθειμένος είτε να γίνει μηχανικός ή να πληρώνει μηχανικό, συν το ότι "για γενική χρήση" έχει ξεπεραστεί από την εξέλιξη των υπόλοιπων.
 
Top Bottom