Αγορά 990 07 η tennere 20 ?

Dalas990

Μέλος
Όνομα
Θανάσης
Μοτό
Honda hornet 600
Καλησπερα σε όλους τους φίλους του φόρουμ. Είμαι τρέλα ερωτευμένος με το 990 αλλά πλεον οι τιμές είναι στα ύψη έχω παρακολούθηση παρα πολυ το φόρουμ και πραγμαυικα έχω να πω ενα μεγάλο μπράβο σε όλους σας παιδιά διότι έχω μάθει παρα πολλα για την μηχανή χωρίς καν να την έχω στην κατοχή μου επίσης ακόμα ένα μεγάλο μπράβο γιά την αλληλοβοήθεια που δίνει ο ένας στον άλλο αυτό με έκανε να μπώ και εγώ στην παρεα σας αν με θέλετε βέβαια . Τώρα να καταλήξω έχω βρει ένα 990 του 9 αλλά με 20χιλ αλλά ο ιδιοκτήτης μου κάνει νερά το δίνει 6,5 μετα βρήκα ένα άλλο του 7 φουλ έξτρα με 65χιλ και το δίνει 6 θα βάλω και φότο. Θα ήθελα την γνώμη και βοήθεια σας σε αυτά τα δυο και αν είναι καλύτερο να παω σε καινουργιο τεννερε γιατί βρήκα μια ευκαιρία στις 9χιλ
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλώς όρισες Αθανάσιε...
Ναι φυσικά το 990 είναι έρωτας και όπως όλοι οι έρωτες χρειάζεται συμβιβασμούς... ;)
Όμως το Ténéré είναι καινούριο με ότι συνεπάγεται αυτό...
Συν το ότι είναι μια εξαιρετική μοτοσυκλέτα...
Θα πρότεινα να αποφύγεις την καψούρα αυτή την φορά και να ακολουθήσεις την λογική...:ok:
 

Dalas990

Μέλος
Όνομα
Θανάσης
Μοτό
Honda hornet 600
Καλώς όρισες Αθανάσιε...
Ναι φυσικά το 990 είναι έρωτας και όπως όλοι οι έρωτες χρειάζεται συμβιβασμούς... ;)
Όμως το Ténéré είναι καινούριο με ότι συνεπάγεται αυτό...
Συν το ότι είναι μια εξαιρετική μοτοσυκλέτα...
Θα πρότεινα να αποφύγεις την καψούρα αυτή την φορά και να ακολουθήσεις την λογική...:ok:
Συνωνοματε σε ευχαριστώ παρα παρα πολυ για την απάντηση σου ψάχνω να βρω πως μπορώ να ανεβάσω τις φότο για να έχετε ολοκληρωμένη εικόνα
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Συνωνοματε σε ευχαριστώ παρα παρα πολυ για την απάντηση σου ψάχνω να βρω πως μπορώ να ανεβάσω τις φότο για να έχετε ολοκληρωμένη εικόνα
Εδώ ένας οδηγός για το ανέβασμα φωτογραφιών ή εναλλακτικά απευθείας μέσω Tapatalk... ;)
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Καλησπερα σε όλους τους φίλους του φόρουμ. Είμαι τρέλα ερωτευμένος με το 990 αλλά πλεον οι τιμές είναι στα ύψη έχω παρακολούθηση παρα πολυ το φόρουμ και πραγμαυικα έχω να πω ενα μεγάλο μπράβο σε όλους σας παιδιά διότι έχω μάθει παρα πολλα για την μηχανή χωρίς καν να την έχω στην κατοχή μου επίσης ακόμα ένα μεγάλο μπράβο γιά την αλληλοβοήθεια που δίνει ο ένας στον άλλο αυτό με έκανε να μπώ και εγώ στην παρεα σας αν με θέλετε βέβαια . Τώρα να καταλήξω έχω βρει ένα 990 του 9 αλλά με 20χιλ αλλά ο ιδιοκτήτης μου κάνει νερά το δίνει 6,5 μετα βρήκα ένα άλλο του 7 φουλ έξτρα με 65χιλ και το δίνει 6 θα βάλω και φότο. Θα ήθελα την γνώμη και βοήθεια σας σε αυτά τα δυο και αν είναι καλύτερο να παω σε καινουργιο τεννερε γιατί βρήκα μια ευκαιρία στις 9χιλ
Εγώ έχω να πω πως είχα στη κατοχή μου για 20 μέρες ένα 950. Την αίσθηση του δεν την ξέχασα για πολλά χρόνια.
Κατά τη γνώμη μου το πρόβλημα σου δεν είναι τόσο η αγορά όσο η κατανάλωση, συντήρηση και η οποιαδήποτε υποστήριξη χρειάζεται ένα μοτέρ σαν του 990.
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Για ένα 500αρικο δεν υφίσταται καν σύγκριση. Προφανώς θα πας στου 09 με το 1/3 των χιλιομέτρων. Για το τενερε θα πρέπει να δεις τα οικονομικά σου. Αν ήταν να εμπλεκα με δώσεις κτλ προσωπικά δεν θα το έπαιρνα.
 

Dalas990

Μέλος
Όνομα
Θανάσης
Μοτό
Honda hornet 600
Και αυτή ή 09 με τις 20 που δεν ξέρω αμα την δίνει τελικά γιατί είναι λίγο περιεργος


Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Dalas990

Μέλος
Όνομα
Θανάσης
Μοτό
Honda hornet 600
Για ένα 500αρικο δεν υφίσταται καν σύγκριση. Προφανώς θα πας στου 09 με το 1/3 των χιλιομέτρων. Για το τενερε θα πρέπει να δεις τα οικονομικά σου. Αν ήταν να εμπλεκα με δώσεις κτλ προσωπικά δεν θα το έπαιρνα.
Παντελή ναι κάπως έτσι το σκέφτομαι και εγώ αλλά αυτός με το 09 μου κάνει νουμερα και δεν ξέρω τι παίζει... Ναι με δώσεις σκεφτόμουν για το τεννερε

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Dalas990

Μέλος
Όνομα
Θανάσης
Μοτό
Honda hornet 600
Και γιατί όχι το παρακάτω ειδικά αν έπεφτε και λίγο πιο χαμηλά...

Πολυ ωραία προταση... Ποια θα ήταν η ιδανική τιμή για αυτό κατά την γνώμη σου και το κακό είναι ότι είμαι από Ορεστιάδα και είναι πολύ μακριά δεν μπορώ να παω να τό δω

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Παντελή ναι κάπως έτσι το σκέφτομαι και εγώ αλλά αυτός με το 09 μου κάνει νουμερα και δεν ξέρω τι παίζει... Ναι με δώσεις σκεφτόμουν για το τεννερε

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Θανάση νόμιζα ότι αυτό που έλεγες του 09 ήταν το επόμενο μοντέλο που σίγουρα θα έκανε τη διαφορά. Εδώ βλέπουμε το ίδιο μοντέλο οχι μόνο με τη διαφορά των χιλιομέτρων αλλά με μια σημαντική (σε χρήματα) διαφορά σε έξτρα. Το πραγμα μπερδεύει.

Δες και τα 950 όπως αυτό που έβαλα πχ.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Από κτμ δεν γνωρίζω αλλά παίζει να είναι του 07 μοντέλο κ τα δυο Θάνο.
Ακόμα και του 06 μπορεί να είναι.
Μόνο από το πλαίσιο μπορείς να ξέρεις.
 

Dalas990

Μέλος
Όνομα
Θανάσης
Μοτό
Honda hornet 600
Ακόμα και του 06 μπορεί να είναι.
Μόνο από το πλαίσιο μπορείς να ξέρεις.
Κωνσταντίνε περίμενα την απάντηση σου γιατί έχω παρακολουθήσει πολυ το φόρουμ και κατάλαβα πως είσαι ο γιατρος της συγκεκριμένης μηχανής.. Πως το βλέπεις το πρώτο που έβαλα με τα φουλ.. Να το χτυπήσω ανελέητα?

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Κωνσταντίνε περίμενα την απάντηση σου γιατί έχω παρακολουθήσει πολυ το φόρουμ και κατάλαβα πως είσαι ο γιατρος της συγκεκριμένης μηχανής.. Πως το βλέπεις το πρώτο που έβαλα με τα φουλ.. Να το χτυπήσω ανελέητα?

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Φορτωμένο φαίνεται κ γυαλισμένο.
Αλλά ,ότι γυαλίζει δεν είναι πάντα χρυσός.
Μπορεί κ να είναι βέβαια.
Απο κάποιες φωτό κ μόνο ,δεν μπορώ να εκφράσω άποψη.



Οι "Γρίφοι¨ που θα πρέπει να λύσει ο υποψήφιος αγοραστής 950/990 ,είναι:
Ποιά ήταν η συχνότητα των σέρβις του ;
Ποιός κ Πως το σερβισάριζε πρίν ;
Τι είδους ,έκτασης ,κ ποιότητας εργασίες συντήρησης έχουν γίνει πάνω του ;
Ποιά από τα γνωστά θέματα περιφερειακών έχουν αντιμετωπιστεί/αναβαθμιστεί ενδεδειγμένα ,ώστε να μην εμφανιστούν ξάνα ;
Που κ ποιός θα το συντηρεί ,αφού το πάρεις ;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom