Αγορά 990 07 η tennere 20 ?

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Άτυχος όντως και οσο αφορά τις αντλίες βενζίνης ξέρεις πολύ καλά ότι δε φταίει το μηχανάκι για αυτό
Η ερωτηση στην οποια απαντησα ειναι ποσα εχουν δωσει για το μηχανακι ιδιοκτητες.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Θέλει προσωπικό χεράκι. Αν δεν υπάρχει ο χώρος, τα εργαλεία, η γνώση ή έστω το μεράκι να φτάσεις σε αυτήν δε συμφέρει ούτε οικονομικά ούτε ψυχολογικά... Το να συντηρείς και να επισκευάζεις μόνος σου -αν έχεις χρόνο- μπορεί εκτός από οικονομία να γίνει και ψυχοθεραπεία. Το να το παραδίδεις επ' αμοιβή όμως... είναι μια άλλη υπόθεση που θυμίζει πολύ τις δόσεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Διαβαζω παντως πολλους να λενε οτι η διαφορα δεν αξιζει γιατι το 9χ0 θα τα βγαλει σε ζημιες. Αληθεια, οχι μονο για τα 9χ0 αλλα για οποιοδηποτε μηχανακι, τι ζημιες πιστευετε οτι μπορουν να βγαλουν και να πανε 5κ σε βαθος ας πουμε 5ετιας; worst case scenario ειναι να κανει μπαμ το μοτερ, και αυτα ακομα και αν παρεις γουρουνι στο σακι, πανε 500ε. Και αν το βαλεις πανω οπως ειναι, θα δουλευει για αρκετο καιρο μαλλον
ο Σωτήρης sothrhs θα μπορούσε να μας κάνει μια παρουσίαση σε power point ή έστω σε πίνακα ζημιές/χιλιόμετρα για το δικό του 990????
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Άντε να πώ κι'εγώ τη μ@λ@κί@ μου γιατί βαρέθηκα τη καραμέλα για(ΟΛΑ)τα ktm που σπάνε/χαλάνε(κυρίως απο εκείνους που ΔΕΝ είχαν ΠΟΤΕ στην κατοχή τους ΟΥΤΕ ένα)και θέλουν μάστορα 5 ημέρες της εβδομάδας(τελικά)και όχι μόνο κάθε Τρίτη και Τετάρτη,απο το 2001(προ 2001 είχα Ιαπωνικά και Σουηδικά)έως σήμερα εκτός απο ένα 650 dakar και ένα gs 1150 όλες οι μοτοσυκλέτες που είχα(ήταν και πολλές enduro,sm,on-off)ήταν ktm και πέρα του πρώτου 950 adv που έκαψε φλάτζες κεφαλής(γιατί οι προηγούμενοι κάτοχοι δεν είχαν ασχοληθεί με την ανάκληση το 2003 για τους lc 8 κινητήρες)με ΚΑΝΕΝΑ απο τα υπόλοιπα ΔΕΝ αντιμετώπισα προβλήματα και"ζημιές"όπως περιγράφεται που ΔΕΝ βγάζουν τα Ιαπωνικά"αξιόπιστα"ή τα Βαυαρικά(για Ιταλικά και Βρετανικά δεν έχω καμία εμπειρία οπότε τα αφήνω απ'έξω)εκτός από πάνω-κάτω τρόμπες συμπλέκτη(after market και ΔΕΝ ξανά ασχολείσαι)και αντλία νερού(στα lc 8),με αλλαγές λαδιών κάθε 5000χλμ(και όχι κάθε 7500χλμ που γράφει το manual)ΔΕΝ συμπληρώνω/συμπλήρωνα κάν λάδι(ενώ στα Japan και τα Deutseland αλλάζετε κάθε 15000χλμ χωρίς να συμπληρώσετε έ?).Τα ktm θέλουν την προβλεπόμενη συντήρηση και ΟΧΙ να τα κατάγ@μ@ς απο το πρωί που ξυπνάς έως το βράδυ πρίν πέσεις για ύπνο και όταν πλέον είναι αργά να αλλάζεις και κάνα λαδάκι,το έχασες.ΔΕΝ έχω ποσοστά της εταιρίας και ΔΕΝ είμαι κολημένος με μάρκες(αποδεδειγμένο),και αν είχα τη δυνατότητα Τ7 θα έπαιρνα σήμερα(είναι το μόνο που μπορεί να αντικαταστήσει το 950 μου,17ετίας παρακαλώ μοτοσυκλέτα βγάζοντας μου ίδια γούστα με χαμηλότερη κατανάλωση).Μην αποτρέπετε νέους"υποψήφιους"αγοραστές ktm,αν δεν συμβιώσουν μαζί τους δεν θα βγάλουν συμπέρασμα(έχω παραδείγματα να μιλάμε/γράφω με τις ώρες).Είναι πολυέξοδα(τα 950/990)σε σχέση με άλλα mega on-off ναί στην κατανάλωση(και στα πίσω ελαστικά)και είναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΛΟΓΙΚΟ γιατί ότι"πάει"καίει συνάμα.Βρές λοιπόν αγόρι μου και πάρε ένα"σωστό" 950/990 με 4500€-6500€ κάνε τη ΓΚ@ΥΛ@ σου πραγματικότητα και τα υπόλοιπα χρήματα που θα περισέψουν κάντα βόλτες και ταξίδια,σε μερικά χρόνια το δίνεις και πάς στο Τ7 αν δεν έχεις"κολήσει"και θές 1090/1190/1290!Ετούτονε τον κόσμο τον είχαν κι'άλλοι!
Υγ περί άνεσης τώρα είναι(κυρίως)θέμα αναβάτη/συναναβάτη,η σύγυζος μου δεν παραπονιέται ακόμα και με την εργόστασιακή σέλα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
όλοι εσείς οι ΚΤΜάκηδες είστε ντεμέκ πεμφέδες!!!! ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ αχάλαστα, άσπαστα, αμόλυντα, άσπιλα πεμφέ.... έλεος πχια!!!!!! ώχου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

κι επίσης σταταμήστε να τα βγάζετε όλα στη φόρα, δεν αντέχετε τόση ειλικρίνεια.. όσο δεν τα λέτε, τόσο πιο αξιόπιστα θα γίνουν... γκέγκε??
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Γκέγκε γκέγκε και γκάου μπίου!Μόνο αλήθειες πάντα φίλε Θόδωρα,νομίζεις ΔΕΝ λυγουρεύομαι τα 1200 adv(2έκεντρα)σαν του Μανιάκου?!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Γκέγκε γκέγκε και γκάου μπίου!Μόνο αλήθειες πάντα φίλε Θόδωρα,νομίζεις ΔΕΝ λυγουρεύομαι τα 1200 adv(2έκεντρα)σαν του Μανιάκου?!
Δεν κάνει για τη γυναίκα ρε φιλος... Η σέλα είναι αδιευκρινιστη:p
Το gs δεν κάνει για το νησί.. Εκτός και κάνεις ένα μακρινό ταξίδι κάθε χρονο
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Δεν κάνει για τη γυναίκα ρε φιλος... Η σέλα είναι αδιευκρινιστη:p
Το gs δεν κάνει για το νησί.. Εκτός και κάνεις ένα μακρινό ταξίδι κάθε χρονο
Δεν αξίζει για 1 ταξίδι το χρόνο,το γνωρίζω,γιαυτό πέρνω το δικό σου:ha:friendship:
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Δε κοστίζει πολλά να φτιάξεις τα γνωστά θέματα, αν ασχολείσαι προσωπικά και by the book που λέμε και στο χωριό, σε συνεργείο αλλάζουν τα γράμματα και λογικό είναι, διότι οτι κι να κάνεις, χρειάζονται λύσιμο ολα,πραμα που σημαίνει χρόνο δλδ μεροκάματο
Κατά τα άλλα περα από την πλάκα, ξέρω γιαπωνέζικα που πληρώνουν άντερα.....για τα ασπαστα απροβληματιστα λεω.... :p
Πλεον τα ασπαστα ειναι συγκεκριμενα μοντελα συγκεκριμενων εταιρειων και τα σουζουκι :happy::ha

Σοβαρα τωρα παντως, μαλλον τα γιαμαχα ηγουνται των στατιστικων αξιοπιστιας.
Φιλος εχει ενα wr250x με 80κ. Δεν εχω ματαξαναδει τετοια ποιοτητα κατασκευης σε δικυκλο.
STF μη το πουλησεις ΠΟΤΕ!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Φιλου 06 990 στα 80-90Κ
3 αντλιες νερου, 5 αντλιες βενζινης, 4 φιλτρα βενζινης, πανω και κατω τρομπες συμπλεχτη, 2 tps, 2 σετ δισκοι συμπλεκτη, 1 μπροστινη τρομπα φρενου και 1 κομπλερ μιζας που παραλιγο να κουρεψει πηνια.
Ατυχος θα μου πειτε και θα συμφωνησω. Μαζοχιστης ομως δυστυχως γι αυτον οχι.
Με το δεύτερο 990 μου τον είχα χαλαρά τον φίλο σου...
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Καθαρα απο γνησιο ενδιαφερον και χωρις ιχνος εμπαθειας, επειδη ειναι πραγματικα γνησια απορια μου, υπαρχει καποιος ιδιοκτητης που το ειχε απο πρωτο χερι να μας πει τι προβληματα του εβγαλε?
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Καθαρα απο γνησιο ενδιαφερον και χωρις ιχνος εμπαθειας, επειδη ειναι πραγματικα γνησια απορια μου, υπαρχει καποιος ιδιοκτητης που το ειχε απο πρωτο χερι να μας πει τι προβληματα του εβγαλε?
Ο μουσιτσας. Δεν του εχει καψει ουτε λαμπα, παροτι το εχει κανει τρανσφορμερ και το κατσαβιδι και το σφυροκαλεμο εχει παει συννεφο, και ας τα κραζει δεξια και αριστερα
 
Top Bottom