Αγορά 990 07 η tennere 20 ?

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
el-Gatto πήρες πάλι 950?? Ντάξει αδιόρθωτος!!

Όσο για την πολύ ωραία ανάλυση που έκανες Κώστα για τον άνθρωπο και πώς το βαλάντιο του δεν φτάνει για Tenere Κλπ κλπ εγώ θα πω μόνο πώς ο φτωχός (σε πολλά εισαγωγικά) αγοράζει ακριβά.

Ένας άνθρωπος που έχει οριακά το ποσό ή θα βάλει και δόσεις για να πάρει ένα μεταχειρισμένο 950 ή 990 12-13 ετών ανοίγει τους ακούς του Αιόλου. Αυτές οι μηχανές ζητάνε και θα ζητάνε συνεχή φροντίδα. Ρισκάρει λοιπόν να μείνει χωρίς μηχανή στην πρώτη αναποδιά. Χώρια την μεγάλη κατανάλωση βενζίνης που έχουν και σε βάθος χρόνου θα στα φάνε διπλά.

Κακά τα ψέμματα για να πάρεις 950 ή 990 πρέπει να βάζεις προσωπική εργασία και γνώσεις, εναλλακτικά να έχεις μια χρηματική άνεση αν προκύψει κάτι (που θα προκύψει) να μπορείς να κινηθείς.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
πιστευω ειναι ιδανικο γι αυτο που ψαχνει ο φιλος
Dalas990 ας μου πει αν τον ενδιαφέρει ή ας μου στείλει ενα pm να ρωτησω να μάθω ή να στείλω ειδικό KTM κλιμάκιο να το δουν γιατί εγώ δεν ξέρω από αυτά τα μηχανήματα του διαβόλου...
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Άρχισα ήδη να την γδυνω...
Ωραία πράγματα ρε φίλε...
ΕπιΤέλους... "Άρωμα Γυναικας"




Sent from Gatto's-phone, using Gatto's-talk
Αυτα ειναι.ζηλευω..με την καλη εννοια παντα..καλοταξιδο Κωστα.

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Άρχισα ήδη να την γδυνω...
Ωραία πράγματα ρε φίλε...
ΕπιΤέλους... "Άρωμα Γυναικας"




Sent from Gatto's-phone, using Gatto's-talk
Ψυχραιμία παίδες...
Τι γδύνει είπε ο άνθρωπος...
Όχι ότι την παντρεύτηκε... ;)
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Dalas990 οπως καταλαβες εδω ειναι το κλουβι με τις τρελες, ακρη δε θα βγαλεις...

Παιζει κι ενα κουκλι 990 Σαμοθρακη ή τουλαχιστον έπαιζε μέχρι προχτες που χαζευα στο καρ...
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Τελευταία επεξεργασία:

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
πιστευω ειναι ιδανικο γι αυτο που ψαχνει ο φιλος
Ωραίο φαίνεται κι αυτό.
Για τσεκάρετε το εσείς οι κοντινοί.


ΑχΜαρήΠαλιοΠτναΚαραΜμπίνα...να'μαστάΝΑΙ Λεύτεροι ,
ν'ανέβω στη Χονδρή ,
να πάω μία μονοΚοπανιά
να την τσεκάρω για το παλικάρι
να πιώ κ 2 τσιπουράκια με τους Καβαλιώτες
και να γυρίσω πίσω αυθημερόν ξεκούραστος ,να πάω για δουλειά
Πενφέ ΤζιΕς Ρουλζζζζ....αφού...!!!
:biker2:
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Υπομονή. Εστειλα ενα email στους αρμόδιους υπουργους με λινκ απο το post του amyroukai που λέει ότι ηρθε η ώρα του για KTM...και τους λέω αν όχι τώρα άρση μετακίνησης από νομο για test ride πότε;
Πιστεύω είναι θέμα ημερών...Ευχαριστούμε amyroukai!!!
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Και σκεφτείτε πώς κάνουμε 15 χρόνια μετά και λέμε τωρα πολύ ωραίο το Tenere 700...σκέφτομαι πώς ήταν τότε που πρωτοβγήκαν...Μηχανάκι 15 χρόνια μετά και το βλέπεις και λες φερτε μου ένα να φύγω για Παρι Ντακάρ...το γνήσιο...
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το 990 το είχα οδηγήσει και ήταν ωραία καβάλα, πλην μοτέρ που ήθελε στροφάρισμα. Παίδες το 990 "ωραίο" το λένε τώρα γιατί τότε (όπως έχει γράψει και το motomag και ο 640Αρμαγεδδον) είχε φάει "κρα" και από τις πέτρες που πατούσε για την όψη του. Γεράσατε και θυμάστε ό,τι να'ναι από τα νιάτα σας, όπως οι παππούδες που πηδούσαν πιο πολύ από αρχαίο θεό και έστυβαν τις πέτρες για να πάρουν διχρονόλαδο για τις λαμπρέτες.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
εγώ πάντως μπήκα στο χώρο της μοτο εξαιτίας των on off...παρότι εβλεπα superbike και motogp κτλ οπότε για μένα το 990 δεν ξέρω πώς ήταν ή είναι οδηγικά ήταν και είναι μηχανάρα οπτικά.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Το 990 το είχα οδηγήσει και ήταν ωραία καβάλα, πλην μοτέρ που ήθελε στροφάρισμα. Παίδες το 990 "ωραίο" το λένε τώρα γιατί τότε (όπως έχει γράψει και το motomag και ο 640Αρμαγεδδον) είχε φάει "κρα" και από τις πέτρες που πατούσε για την όψη του. Γεράσατε και θυμάστε ό,τι να'ναι από τα νιάτα σας, όπως οι παππούδες που πηδούσαν πιο πολύ από αρχαίο θεό και έστυβαν τις πέτρες για να πάρουν διχρονόλαδο για τις λαμπρέτες.
Εγώ πάντως το ερωτεύτηκα από τις πρώτες φωτό παρουσίασης ,κ το απέκτησα με την πρώτη ευκαιρία.

Οι συμβατικοί λατρεις Γιαμπανέζικης σχεδιαστικής μοτο-κουλτούρας ,ακόμα δεν ξέρουν ,αν τους ενοχλεί η εμφάνιση ,ή τους τρομάζει η απόκτηση ,κ δεν το παίρνουν.

Οι βαμένοι 4α-κύλινδροι που κομπλάρουν το κρουΙζζζζζζζ κονΤρόλλλλλλλ στα 130 ,μάλλον δεν θα τολμήσουν να το πάρουν ποτέ.

:friend:....................................... :ha
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Αν θέλεις να το έχεις μια δεκαετία απροβληματιστα και μπορείς βάλε δόσεις και πάρε Τενερε.
Τα λεφτά της διαφοράς θα τα δώσεις έτσι κι αλλιώς σε συντήρηση και επισκευές για το Ktm + το ότι θα σου χαλάσει και την μέρα/πρόγραμμα μερικές φορές, + το ότι σε δέκα χρόνια θα πάρεις πίσω τα μισά απ ότι θα δώσεις για το Τενερε στην μεταπώληση ενώ το Κtm αν λειτουργεί ακόμα θα είναι 25 χρονών παλιοσίδερα.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Το 990 το είχα οδηγήσει και ήταν ωραία καβάλα, πλην μοτέρ που ήθελε στροφάρισμα. Παίδες το 990 "ωραίο" το λένε τώρα γιατί τότε (όπως έχει γράψει και το motomag και ο 640Αρμαγεδδον) είχε φάει "κρα" και από τις πέτρες που πατούσε για την όψη του. Γεράσατε και θυμάστε ό,τι να'ναι από τα νιάτα σας, όπως οι παππούδες που πηδούσαν πιο πολύ από αρχαίο θεό και έστυβαν τις πέτρες για να πάρουν διχρονόλαδο για τις λαμπρέτες.
Εγω το 07 το 990 ηθελα αλλα δεν φταναν τα κουκιά ουτε με σφαιρες και πηρα το βουστρομ παντως...

Προσφατα εβαλα κατι φωτο συγκρισης του 950/990 σχεδιαστικά με Τ7 και μαλλον δεν αρεσε η ομοιοτητα, αλλα ετσι πάνε αυτά, ειναι θεμα ταιμινγκ. Και η Σουζουκι εβαλε πρωτη τα ραμφη και ο λαος ξερναγε απο τα ματια, λιγα χρονια μετα τα εβαλε η bmw και κανανε παταγο...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Νομίζω ήρθε η ώρα να αλλάξει και ο τίτλος σε "Ποιο από όλα τα 990 να διαλέξω...; " :roflmao:
 
Top Bottom