Αγορά 990 07 η tennere 20 ?

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εγώ πάντως το ερωτεύτηκα από τις πρώτες φωτό παρουσίασης ,κ το απέκτησα με την πρώτη ευκαιρία.

Οι συμβατικοί λατρεις Γιαμπανέζικης σχεδιαστικής μοτο-κουλτούρας ,ακόμα δεν ξέρουν ,αν τους ενοχλεί η εμφάνιση ,ή τους τρομάζει η απόκτηση ,κ δεν το παίρνουν.

Οι βαμένοι 4α-κύλινδροι που κομπλάρουν το κρουΙζζζζζζζ κονΤρόλλλλλλλ στα 130 ,μάλλον δεν θα τολμήσουν να το πάρουν ποτέ.

:friend:....................................... :ha
Η εμφάνιση δεν ήταν ποτέ πρόβλημα, εδώ μου αρέσει ακόμα το R1200ST που θεωρείται απ' όλους τραγικό.

Το μότο καρμα λειτουργεί, μονοκύλινδρος, σκούτερ, πενφέ, τι έχει μείνει, σωβρακο, ντουλάπι και σκατεμ. Με ένα thruxton R, ένα Street fighter και ένα... Δεν ξέρω τι, καθαρίζω.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Dalas990 το μηχανακι σου ποτε θα το πουλησεις? :cool:
Μηπως ειναι και μαυρο? :inlove:
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Διαβαζω παντως πολλους να λενε οτι η διαφορα δεν αξιζει γιατι το 9χ0 θα τα βγαλει σε ζημιες. Αληθεια, οχι μονο για τα 9χ0 αλλα για οποιοδηποτε μηχανακι, τι ζημιες πιστευετε οτι μπορουν να βγαλουν και να πανε 5κ σε βαθος ας πουμε 5ετιας; worst case scenario ειναι να κανει μπαμ το μοτερ, και αυτα ακομα και αν παρεις γουρουνι στο σακι, πανε 500ε. Και αν το βαλεις πανω οπως ειναι, θα δουλευει για αρκετο καιρο μαλλον
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Η εμφάνιση δεν ήταν ποτέ πρόβλημα, εδώ μου αρέσει ακόμα το R1200ST που θεωρείται απ' όλους τραγικό.

Το μότο καρμα λειτουργεί, μονοκύλινδρος, σκούτερ, πενφέ, τι έχει μείνει, σωβρακο, ντουλάπι και σκατεμ. Με ένα thruxton R, ένα Street fighter και ένα... Δεν ξέρω τι, καθαρίζω.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Διαβαζω παντως πολλους να λενε οτι η διαφορα δεν αξιζει γιατι το 9χ0 θα τα βγαλει σε ζημιες. Αληθεια, οχι μονο για τα 9χ0 αλλα για οποιοδηποτε μηχανακι, τι ζημιες πιστευετε οτι μπορουν να βγαλουν και να πανε 5κ σε βαθος ας πουμε 5ετιας; worst case scenario ειναι να κανει μπαμ το μοτερ, και αυτα ακομα και αν παρεις γουρουνι στο σακι, πανε 500ε. Και αν το βαλεις πανω οπως ειναι, θα δουλευει για αρκετο καιρο μαλλον
Ελα μου ντε, την ιδια απορια εχω κι εγω και ηθελα να ρωτησω ιδιοκτήτες ποσα εχουν δωσει για επισκευες στα 9Χ0 τους.
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Ελα μου ντε, την ιδια απορια εχω κι εγω και ηθελα να ρωτησω ιδιοκτήτες ποσα εχουν δωσει για επισκευες στα 9Χ0 τους.

Ειπαμε καθε τριτη μαστορα αλλα οχι κ ετσι, μερικοι τα παιρνουν τοις μετρητοίς
:D
 

Spiros 00

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Σπυρος
Μοτό
ktm 640 adventure 1997
ktm 990 adventure s 2007
honda z50r 1984
Έχω ένα 990 του '07 με 60.000 και το χαίρομαι καθημερινά. Στην πόλη, στο χώμα και σε ταξίδια. Τα μόνα που έχει ζητήσει εκτός της βασικής συντήρησης είναι ένας ανορθωτής, σέρβις στην μπροστά αναρτηση( συνήθως γίνεται στις 40.000) ένα o-ring στην τρόμπα συμπλεκτη και καρβουνακια μίζας. Και αν έχεις οδηγήσει
9χ0 adv δεν το συγκρίνεις με άλλη μηχανή στην οδήγηση!
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Έχω ένα 990 του '07 με 60.000 και το χαίρομαι καθημερινά. Στην πόλη, στο χώμα και σε ταξίδια. Τα μόνα που έχει ζητήσει εκτός της βασικής συντήρησης είναι ένας ανορθωτής, σέρβις στην μπροστά αναρτηση( συνήθως γίνεται στις 40.000) ένα o-ring στην τρόμπα συμπλεκτη και καρβουνακια μίζας. Και αν έχεις οδηγήσει
9χ0 adv δεν το συγκρίνεις με άλλη μηχανή στην οδήγηση!
Α πολλά είναι! Εμενα το ασπαστο βεστρομ σε αυτα τα χιλιομετρα μου ειχε βγαλει 2 φορες βουλωμενο φίλτρο βενζινης, σερβις του μπροστινου μετα απο τιναγμενες τσιμουχες, TPS, κολλημενο θερμοστατη, και εβαζε και φωτια στην ασφαλτο, νοτ.

Ελα τωρα θα τρελαθουμε? Μηχανακια ειναι, οσο περισσοτερο γκαζι εχουν τοσο περισσοτερο τους πινουν το αιμα...
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
δουλειά δεν έχετε κι εσείς Γιωργάκη, μπίλιες το κάνατε το ταλαίπωρο πάλι?!
Αυτή τη στιγμή έχουμε δέσει το μισό......

Ευτυχώς που δεν ήθελε βαλβίδες!!!!

Υ. Γ αν έβρισκα καλό 990 σε καλή τιμή θα το έπαιρνα γιατί είμαι επαρχία και είμαι μαζόχα και έχω απωθημένα.....
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Ελα μου ντε, την ιδια απορια εχω κι εγω και ηθελα να ρωτησω ιδιοκτήτες ποσα εχουν δωσει για επισκευες στα 9Χ0 τους.
Φιλου 06 990 στα 80-90Κ
3 αντλιες νερου, 5 αντλιες βενζινης, 4 φιλτρα βενζινης, πανω και κατω τρομπες συμπλεχτη, 2 tps, 2 σετ δισκοι συμπλεκτη, 1 μπροστινη τρομπα φρενου και 1 κομπλερ μιζας που παραλιγο να κουρεψει πηνια.
Ατυχος θα μου πειτε και θα συμφωνησω. Μαζοχιστης ομως δυστυχως γι αυτον οχι.
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Ψψψψτ, ασε, εσυ με αυτα που μου εχεις πει επιβεβαιώνεις αυτο που εγραψα παραπανω...
Δε κοστίζει πολλά να φτιάξεις τα γνωστά θέματα, αν ασχολείσαι προσωπικά και by the book που λέμε και στο χωριό, σε συνεργείο αλλάζουν τα γράμματα και λογικό είναι, διότι οτι κι να κάνεις, χρειάζονται λύσιμο ολα,πραμα που σημαίνει χρόνο δλδ μεροκάματο
Κατά τα άλλα περα από την πλάκα, ξέρω γιαπωνέζικα που πληρώνουν άντερα.....για τα ασπαστα απροβληματιστα λεω.... :p
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ρε κάτι κουβέντες που πας να ανοίξεις :p
Ρε Σωτηράκη...
Άμα σε φτιάχνει το κορίτσι θα λογαριάσεις τι τρώει...;;)
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Φιλου 06 990 στα 80-90Κ
3 αντλιες νερου, 5 αντλιες βενζινης, 4 φιλτρα βενζινης, πανω και κατω τρομπες συμπλεχτη, 2 tps, 2 σετ δισκοι συμπλεκτη, 1 μπροστινη τρομπα φρενου και 1 κομπλερ μιζας που παραλιγο να κουρεψει πηνια.
Ατυχος θα μου πειτε και θα συμφωνησω. Μαζοχιστης ομως δυστυχως γι αυτον οχι.
Άτυχος όντως και οσο αφορά τις αντλίες βενζίνης ξέρεις πολύ καλά ότι δε φταίει το μηχανάκι για αυτό
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Ρε Σωτηράκη...
Άμα σε φτιάχνει το κορίτσι θα λογαριάσεις τι τρώει...;;)
Αμα σε 15000 χιλ το λύσεις καμιά 30αρια φορές, γκαβωθεις να διαβάζεις ολο το σύμπαν για να πάρεις γνώση, και μονίμως κάτι θελει....ε δε βάζεις τον αναπτήρα από κάτω μετά;;;
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Αμα σε 15000 χιλ το λύσεις καμιά 30αρια φορές, γκαβωθεις να διαβάζεις ολο το σύμπαν για να πάρεις γνώση, και μονίμως κάτι θελει....ε δε βάζεις τον αναπτήρα από κάτω μετά;;;
Μάθε να συμβιώνεις με τις ισχυρές προσωπικότητες...:p
Έχουν χαρακτήρα και το δείχνουν...;)
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Αμα σε 15000 χιλ το λύσεις καμιά 30αρια φορές, γκαβωθεις να διαβάζεις ολο το σύμπαν για να πάρεις γνώση, και μονίμως κάτι θελει....ε δε βάζεις τον αναπτήρα από κάτω μετά;;;
Αμα το ειχες απο πρωτο χερι ναι, βαζεις φουρνελο στο μηχανακι.

Αν ομως ειναι μεταχειρω, βαζεις φουρνελο στον προηγουμενο που στο πουλησε.

Και ξερω πολυυυυυυυ κοσμο που ξεσκισε Δουκες χωρις καν αλλαγες λαδιων και μετα τα πουλησαν...
 
Top Bottom