Αγορά 990 Adventure: "Ξέρει κανείς την ιστορία της υποψήφιας ερωμένης μου????"

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη του forum!! Είμαι νέο μέλος και σκέφτομαι να πάρω ένα 990adv του 2010.
Καταρχάς ένα μεγάλο προκαταβολικό ευχαριστώ για το πάθος και τον χρόνο που έχετε βάλει στο forum και με βοήθησαν να κατασταλάξω ότι το 990adv είναι μια σωστή επιλογή επόμενης μοτοσυκλέτας για μένα.
Στην ερώτηση μας τώρα: Έχω δει ένα κατά τα φαινόμενα προσεγμένο και καλοσυντηρημένο 990adv του 2010 σε χρώμα λευκό το οποίο όμως έχει βαμμένο σκελετό πορτοκαλί και μπροστινό φτερό μαύρο.
Στην ερώτηση προς τον τωρινό ιδιοκτήτη (2ος) γτ είναι βαμμένο πήρα την απάντηση ότι το πήρε έτσι και οτι αγνοούσε ότι το πλαίσιο κανονικά θα έπρεπε να είναι μαύρο για περίπου 1 χρόνο από την ημερομηνία αγοράς του (κάπου μέσα στο 2019). Επίσης μου είπε ότι το μηχανάκι ήταν αφημένο προς πώληση από τον 1ο ιδιοκτήτη στο συνεργείο του elio, από όπου το είδε και το πήρε.
Και ρωτάω εγώ τώρα το forum: Μήπως το ξέρει κανείς αυτό το μηχανάκι βρε παιδιά και γνωρίζει γτ και πως βάφτηκε;;; (απο γούστο, λόγω τρακαρίσματος, άλλη βλάβη για την οποία λύθηκε όλο).
Η πινακίδα του είναι ΒΗΡ647 (για επιβεβαίωση σε περίπτωση που όντως κάτι θυμίζει σε κάποιον). Έχω βάλει και 2-3 φώτο με τα ψεγάδια που έχει αυτή τη στιγμή για οποιοδήποτε σχόλιο σας. Σας ευχαριστώ όλους!

Φωτο μότο αγγελίας
 

b2bstam

Μέλος
Όνομα
matis
Μοτό
???
xt600e
γεια σου νικο! πριν μηνες νομιζω το κοιτουσα αυτο το μηχανακι(ειναι στα γιαννενα?) και ειχα τις ιδιεσ αποριες! μπορεις να ζητήσεις το αρ. πλαισιου και να παρεις ενα τηλ. κατευθειαν στο elio.
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Ναι στα Γιάννενα είναι, και το είδε σήμερα φίλος Γιαννιώτης με θετικές εντυπώσεις. Αυτό είχα σκεφτεί να είναι το επόμενο μου βήμα αν δε γνωρίζει κάποιος κάτι στο forum.
Σε ευχαριστώ για την συμβουλή!
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
tiger 955i-gs 1200
Το 2010 ειχε βγαλει και μια περιορισμενη εκδοση με πορτοκαλι καγκελα και αν θυμαμαι καλα και πορτοκαλι σκελετο.Το φτερο ομως ηταν λευκο.
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Το 2010 ειχε βγαλει και μια περιορισμενη εκδοση με πορτοκαλι καγκελα και αν θυμαμαι καλα και πορτοκαλι σκελετο.Το φτερο ομως ηταν λευκο.
Είχα την εντύπωση ότι πορτοκαλί πλαίσιο είχαν μόνο τα R. Θα το κοιτάξω!
 

Mariner

Everflowed
Περιοχή
Ν.Σμύρνη
Όνομα
Μαρίνος
Μοτό
ΚΤΜ 690 Enduro / BMW R1200GS Adv
Πορτοκαλί πλαίσιο σε λευκό είχε βγάλει στην τελευταία αν θυμάμαι καλα εκδοση του 990 κάπου στο 12-13 που την ονόμαζε baja και είχε διαφορετικά γραφικά

 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πορτοκαλί πλαίσιο σε λευκό είχε βγάλει στην τελευταία αν θυμάμαι καλα εκδοση του 990 κάπου στο 12-13 που την ονόμαζε baja και είχε διαφορετικά γραφικά

Μόνο Αμερική
 

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
Πορτοκαλί πλαίσιο σε λευκό είχε βγάλει στην τελευταία αν θυμάμαι καλα εκδοση του 990 κάπου στο 12-13 που την ονόμαζε baja και είχε διαφορετικά γραφικά

Είχε βγει και Ελλάδα το ολόλευκο αλλά όχι baja ...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Με πορτοκάλι πλαίσιο έβγαιναν τα R καθώς επίσης το μπλε 30th anniversary του 11 και το Baja του 13.
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Άρα η ερώτηση του γιατί βάφτηκε πορτοκαλί ισχύει και με το παραπάνω! Σας ευχαριστώ για τα info.

Ένα offtopic τώρα για γενική λειτουργία του forum: Γιατί δεν με αφήνει να ανεβάσω τις φώτο όπως εσείς παραπάνω;;;;; Δεν υποστηρίζεται το format λέει!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Άρα η ερώτηση του γιατί βάφτηκε πορτοκαλί ισχύει και με το παραπάνω! Σας ευχαριστώ για τα info.

Ένα offtopic τώρα για γενική λειτουργία του forum: Γιατί δεν με αφήνει να ανεβάσω τις φώτο όπως εσείς παραπάνω;;;;; Δεν υποστηρίζεται το format λέει!
Δες τον παρακάτω οδηγό.

Ενναλλακτικα απευθείας μέσω Tapatalk.
 

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
Με πορτοκάλι πλαίσιο έβγαιναν τα R καθώς επίσης το μπλε 30th anniversary του 11 και το Baja του 13.
Έβγαινε κ ολόλευκο με πορτοκάλι, μικρές διαφορές με το Baja...Κάποιος εδώ μέσα είχε αναφέρει ότι το baja βγήκε μόνο Αμερική,ενώ το ολόλευκο ήρθε κ Ελλάδα..
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Έλα κάτω Λουτράκι για καφέ να δεις 2 καθαρά 990 ;)
Δεν ξερω από που είσαι βέβαια Αθήνα, Γιάννενα?
 
Top Bottom