Αγορά Andventure tourer μηχανής

Noobas

Μέλος
Όνομα
Ioannis
Μοτό
Benelli trk502x
Αν και είναι λίγο έξω από τα θέλω του παιδιού, είναι μια πολύ αξιόλογη μοτό σε πολύ καλή τιμή και άτοκες δόσεις.
το χω "παρκαρισμένο" για να πάω να το δω
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Μήπως έχεις 1€ να πάρω μια τυρόπιτα ;


Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σκετη δυσφημηση....των Χονδα εισαι..!!!!
Ουτε ο μανιακος δεν θα το εκανε καλυτερα..χαχα..!!!!
 

vagio

Μέλος
Περιοχή
Καρδίτσα
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW R 1200 GSA 2014
KTM LC4 640 adv
BETE 200RR 2020
Για εμενα από την στιγμή που έχεις καταλήξει τι χρήση το θες, σκέψου ποιο σκέφτεσαι ότι χαζεύεις περισσότερο στο δρόμο με ποιο είσαι τσιμπιμενοςνρε. Βρε παιδί μου γιατί με την μηχανή σου πρέπει να είσαι ερωτευμένος μην ξενοκοιτας στο δρόμο, μεταφέρει ψυχή κ όχι σώμα. Κάνε τα κουμάντα σου κ τσιμπα την.

(Εγώ ακόμα κ σήμερα μετά από σχεδόν 5 χρόνια μαζί της δεν ξενοκοιταω, ή μάλλον το επετειακό τώρα σα να μου κλείνει το μάτι.)

Υ. Γ. Τα άλογα που θα χρειαστείς τα έχουν όλες που ανάφερθηκαν!

Πολύ μου αρέσει η φάση της αναζήτησης, κουράγιο χάχα.
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Για ταξιδια θες ροπη. Καποτε ειχα ενα 1150gs το οποιο τσιπωμενο και εξατμισωμενο εβγανε............85 αλογα τροχο. Οσο περιπου βγαζει ενα στοκ 950 και τα μισα περιπου αλογα απο ενα χαγιαμπουσα. Αυτο το μηχανακι απλα δεν υπαρχει για ταξιδιωτικη χρηση. Με τα 85 ταπεινα αλογα εβλεπα 220 τελικη κοντερισια, η απιστευτη 6η του επετρεπε να ταξιδευει με 180 ολη μερα γυρνωντας με 5 - 5.500rpm, με μηδεν κραδασμους και α κ λ ο ν η τ ο οσο κι αν το φορτωνες. Στο δε κλειστο στροφιλικι δε στεκοντουσαν πολλες μεγαλες μηχανες διπλα, ισως και καμια μη μποξερ, μη τελελελελελεβερ. Τσεκαρετε πχ μεταξονιο 1150 vs 1290.

Μετα βεβαια γνωρισα το χαγιαμπουσα και καταλαβα πως το να πηγαινεις με 200κμ/ω σε μηχανη με ορθια σταση οδηγησης και σ κ α τ α αεροδυναμικη ειναι υβρις στην ιδεα του μοτοσυκλετισμου και των χαμηλων πτησεων γενικοτερα. Στα δε 200 η σουζι καιει οσο ενα ορθαδικο καιει στα 150.

Ομολογουμενως και αντιπαθω τα κτμ και δε συμπαθω ιδιαιτερα τα bmw. Αλλα αν καποιος ψαχνει ορθαδικο και ψιλοκαβαλο για γρηγορα ταξιδια θα προτεινα να κοιταξει προς τελελεβερ μερια. Ειναι πολυ ασφαλη μηχανακια για σενανιγκανς και ο μποξερ βγαζει την ροπη του με πολυ ωραιο τροπο στο δρομο. Επισης πολυ σημαντικο, δεν καταλαβαινουν απο φορτωμα. Μπορουμε να καταλογησουμε πολλα αρνητικα στις εν λογω γερμανιδες, αλλα αυτο που δεν μπορουμε να παραβλεψουμε ειναι το ποσο μελετημενα μηχανακια ειναι σε οσα αφορουν την συμβιωση μαζι τους στην πεζη (pun intended) καθημερινοτητα. Και τελος, οσοι ενδιαφερεστε για 1x9x εχετε την εμπειρια της ζεστης που βγαζει αυτο το μοτερ αναμεσα στα ποδια απο Μαϊ μεχρι και Σεπτεμβρη στο ελληνικο κλιμα?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Deviant999

Μέλος
Όνομα
CROM
Μοτό
GTR1400
O mousitsas παρά πάνω τα λέει καλά αλλά το ότι αυτός έκαψε τα μπούτια του με το 950SE δεν σημαίνει ότι οι υπόλοιποι δεν έχουμε διασκεδάσει τα μάλα με ΚΤΜ μηχανάκια.

Πρόσφατα πούλησα ένα 990 Adv. R και ήδη το μετάνοιωσα. Όχι ότι το συγκεκριμένο μηχανάκι δεν με είχε ταλαιπωρήσει με κάποια χαζοπροβλήματα. Τα είδα όλα (εκτός της τρόμπας νερού). Μέχρι και ράγισμα κάσας είδα από την βλακώδη έδραση του πλαϊνού στάντ πάνω στον κινητήρα! Αλλά έχοντας συνυπάρξει με BMW1200 (2 τον αριθμό) περί τα 50.000χλμ έχω να πώ πώς το BMW ΔΕΝ είναι το μηχανάκι που αξίζει να το λέει κανείς "adventure".

Το telelever/paralever είναι εξαιρετικά στον δρόμο αλλά για off road ....δεν.... Αν ο OP θέλει μηχανάκι που θα έχει φρενάρες, θα ζυγίζει 1 τόνο και δεν θα κουνιέται από την νταλίκα που περνάει από το απέναντι ρεύμα αλλά επιπλέον δεν έχει πολλές απαιτήσεις και επιδιώξεις σε off road περιπέτειες, το GS είναι μια πολύ καλή επιλογή (υπερτιμημένη κατά την ταπεινή μου γνώμη - πληρώνεις ένα αδικαιολόγητο premium για την μάρκα) αλλά προσωπικά θα διάλεγα το S10 για την αξιοπιστία του πίσω άξονα και γενικότερα της Ιαπωνέζικης ποιότητας κατασκευής. Είχα προβλήματα και με τα δύο GS που είχα (το ένα μάλιστα καταστροφικό).

Με το KTM απλά έχεις έναν σουγιά, με πολλά εργαλεία, που θα σου δώσει άλλη αυτοπεποίθηση αν θελήσεις να το πάς εκτός ασφάλτου. Μόνο οι αναρτήσεις του, σε κάνουν άλλο αναβάτη με το καλημέρα.
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
O mousitsas παρά πάνω τα λέει καλά αλλά το ότι αυτός έκαψε τα μπούτια του με το 950SE δεν σημαίνει ότι οι υπόλοιποι δεν έχουμε διασκεδάσει τα μάλα με ΚΤΜ μηχανάκια.

Πρόσφατα πούλησα ένα 990 Adv. R και ήδη το μετάνοιωσα. Όχι ότι το συγκεκριμένο μηχανάκι δεν με είχε ταλαιπωρήσει με κάποια χαζοπροβλήματα. Τα είδα όλα (εκτός της τρόμπας νερού). Μέχρι και ράγισμα κάσας είδα από την βλακώδη έδραση του πλαϊνού στάντ πάνω στον κινητήρα! Αλλά έχοντας συνυπάρξει με BMW1200 (2 τον αριθμό) περί τα 50.000χλμ έχω να πώ πώς το BMW ΔΕΝ είναι το μηχανάκι που αξίζει να το λέει κανείς "adventure".

Το telelever/paralever είναι εξαιρετικά στον δρόμο αλλά για off road ....δεν.... Αν ο OP θέλει μηχανάκι που θα έχει φρενάρες, θα ζυγίζει 1 τόνο και δεν θα κουνιέται από την νταλίκα που περνάει από το απέναντι ρεύμα αλλά επιπλέον δεν έχει πολλές απαιτήσεις και επιδιώξεις σε off road περιπέτειες, το GS είναι μια πολύ καλή επιλογή (υπερτιμημένη κατά την ταπεινή μου γνώμη - πληρώνεις ένα αδικαιολόγητο premium για την μάρκα) αλλά προσωπικά θα διάλεγα το S10 για την αξιοπιστία του πίσω άξονα και γενικότερα της Ιαπωνέζικης ποιότητας κατασκευής. Είχα προβλήματα και με τα δύο GS που είχα (το ένα μάλιστα καταστροφικό).

Με το KTM απλά έχεις έναν σουγιά, με πολλά εργαλεία, που θα σου δώσει άλλη αυτοπεποίθηση αν θελήσεις να το πάς εκτός ασφάλτου. Μόνο οι αναρτήσεις του, σε κάνουν άλλο αναβάτη με το καλημέρα.
Παλι πορτοκαλαδα ηπιες?
Το θεμα της κουβεντας δεν ειναι ποιο ειναι το καλλιτερο ονοφ. Ολοι ξερουμε πως ειναι το vstrom το 650.
Ποιο ταξιδευει πιο καλα γρηγορα και φορτωμενο λεμε.
Αϊντε χαϊβαν!
 

Deviant999

Μέλος
Όνομα
CROM
Μοτό
GTR1400
Παλι πορτοκαλαδα ηπιες?
Το θεμα της κουβεντας δεν ειναι ποιο ειναι το καλλιτερο ονοφ. Ολοι ξερουμε πως ειναι το vstrom το 650.
Ποιο ταξιδευει πιο καλα γρηγορα και φορτωμενο λεμε.
Αϊντε χαϊβαν!
Ωραία η πορτοκαλάδα, είναι και πορτοκαλί! Και σε ποιό απ'όλα δεν αναφέρθηκα και δεν εγκρίνεις τα γραφόμενά μου, ωωω sensei?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Με αυτά που γράφετε έχετε βαλθεί να τον ξεκάνετε τον άνθρωπο gsmaniac
Δεν έχω να αποδείξω τίποτα και σε κανεναν
Γεμάτο το advride με φώτο και βιδεο με τις χοντρές σε πραγματικό off road και όχι χωμάτινα περασματα
Ακόμα θυμάμαι φάτσες φίλων να κοιτάνε καλά καλα κάποια περάσματα με την χοντρη
Όλα πάνε παντού... Αλλα εύκολα και άλλα πιο δύσκολα, αν ο αναβάτης θέλει.
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Πρεπει να βρω την φωτο απο τον Παρνωνα και το τσιμπουκόρεμα....
10 μηνανακια μονοκυλινδρα και.....2 GS1200.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πρεπει να βρω την φωτο απο τον Παρνωνα και το τσιμπουκόρεμα....
10 μηνανακια μονοκυλινδρα και.....2 GS1200.
Υπήρχε και ένα gs800 και 2 αφρικανες γριες
Ωραία ήταν
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Υπήρχε και ένα 640 καρφωμένο μέσα σε ένα πεσμένο δέντρο ...,,..
Πωωωω , το ειχα ξεχασει αυτο ρε Στεργιο...
Τι αεροπλανικο ειχες κανει τοτε. Χαχαχχαχα
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Δεν έχω να αποδείξω τίποτα και σε κανεναν
Γεμάτο το advride με φώτο και βιδεο με τις χοντρές σε πραγματικό off road και όχι χωμάτινα περασματα
Ακόμα θυμάμαι φάτσες φίλων να κοιτάνε καλά καλα κάποια περάσματα με την χοντρη
Όλα πάνε παντού... Αλλα εύκολα και άλλα πιο δύσκολα, αν ο αναβάτης θέλει.
Πρεπει να βρω την φωτο απο τον Παρνωνα και το τσιμπουκόρεμα....
10 μηνανακια μονοκυλινδρα και.....2 GS1200.
Επι-Βεβαιώνω.
Μια και...ήμαΝΑΙ κι εγώ εκεί.
Το έβλεπα κ ΔΕΝ το πίστευα οτι πέρασαν απο κεί τα R1200GS.
Ακόμα κ τώρα ,ΔΕΝ θα το επιχειρούσα ποτέ.
Respect στους αναβάτες.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Επι-Βεβαιώνω.
Μια και...ήμαΝΑΙ κι εγώ εκεί.
Το έβλεπα κ ΔΕΝ το πίστευα οτι πέρασαν απο κεί τα R1200GS.
Ακόμα κ τώρα ,ΔΕΝ θα το επιχειρούσα ποτέ.
Respect στους αναβάτες.
Καλά μηχανάκια... Gsγατε
 

Noobas

Μέλος
Όνομα
Ioannis
Μοτό
Benelli trk502x
Το r1200gs απο το 15 και μετα εχει κουικσιφτερ; παιζει αφτερμαρκετ αγορα;

Στάλθηκε από το SM-T590 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom