Αγορά Andventure tourer μηχανής

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Επι-Βεβαιώνω.
Μια και...ήμαΝΑΙ κι εγώ εκεί.
Το έβλεπα κ ΔΕΝ το πίστευα οτι πέρασαν απο κεί τα R1200GS.
Ακόμα κ τώρα ,ΔΕΝ θα το επιχειρούσα ποτέ.
Respect στους αναβάτες.
Πήρα το τσιμπουκορεμα προς τα κάτω διότι πίστεψα ότι και ο μανιακ αλλά και ο φορεστερ θα ήταν κάπου πεσμένοι και έβριζα για τον αγώνα που θα κάναμε για να βγάλουμε τα πλανταμια επάνω
Ξάφνου βλέπω τον κοντό με το τεράστιο.αναστημα και τον άλλο από πίσω να ανεβαίνουν , αναφωνησα ,μα τα τσιμπούκια του μανιτου !!!!!,πως το έκαναν !!!!
Μου κόπηκαν τα χέρια με το 640 να το ανεβάσω !!!!πως στο διάολο τα κατάφεραν
Και τα κατάφεραν !!!
Και γράφτηκε σαν ιστορία που θα λέγετε για πολλά χρόνια
Γιατί εντέλει όλα τα λεφτά είναι ο αναβάτης .......
Αφτα από εμένα
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Πήρα το τσιμπουκορεμα προς τα κάτω διότι πίστεψα ότι και ο μανιακ αλλά και ο φορεστερ θα ήταν κάπου πεσμένοι και έβριζα για τον αγώνα που θα κάναμε για να βγάλουμε τα πλανταμια επάνω
Ξάφνου βλέπω τον κοντό με το τεράστιο.αναστημα και τον άλλο από πίσω να ανεβαίνουν , αναφωνησα ,μα τα τσιμπούκια του μανιτου !!!!!,πως το έκαναν !!!!
Μου κόπηκαν τα χέρια με το 640 να το ανεβάσω !!!!πως στο διάολο τα κατάφεραν
Και τα κατάφεραν !!!
Και γράφτηκε σαν ιστορία που θα λέγετε για πολλά χρόνια
Γιατί εντέλει όλα τα λεφτά είναι ο αναβάτης .......
Αφτα από εμένα
Εδώ Τραβελι εντουρο - Παρνωνας 2018...the off road story
κάποιες εικόνες από το τσιΜπουκόρεμα

"Περασμένα μεγαλεία κ θυμόντας τα να κλαίς..."
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S

μήπως να ξανασκεφτείς το Super Tenere????
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?

μήπως να ξανασκεφτείς το Super Tenere????
Black Friday θα ηταν αν το πουλούσαν καινουριο σ' αυτην την τιμη...
 

Noobas

Μέλος
Όνομα
Ioannis
Μοτό
Benelli trk502x
Και να παω σε τενερε θα παω σιγουρα απο το 16 κ μετα με το κρουζ κοντρολ. Για τα πιο παλια κοντα 6000 θα δινα αν δεν ηταν ρυμουλκα και ηταν μηχανακια. Οσο σκυλια και να ναι ειναι πισω απο τον ανταγωνισμο. Ας ηταν λιγοτερο σκυλια περισσοτερο μηχανακια.

Στάλθηκε από το SM-T590 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Giorgopro

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
KTM 640 Adv. 1999
Για τα πιο παλια κοντα 6000 θα δινα αν δεν ηταν ρυμουλκα και ηταν μηχανακια. Οσο σκυλια και να ναι ειναι πισω απο τον ανταγωνισμο. Ας ηταν λιγοτερο σκυλια περισσοτερο μηχανακια.

Πολύ σκληρή και προχωρημένη δήλωση από έναν άσχετο, συγνώμη η ακριβής μετάφραση
του nickname είναι αρχάριος, με μοναδική εμπειρία το Benelli και μάλιστα από Κίνα.
Για να ηρεμήσω χρειάζομαι THE PRODIGY και το Firestarter...
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Και να παω σε τενερε θα παω σιγουρα απο το 16 κ μετα με το κρουζ κοντρολ. Για τα πιο παλια κοντα 6000 θα δινα αν δεν ηταν ρυμουλκα και ηταν μηχανακια. Οσο σκυλια και να ναι ειναι πισω απο τον ανταγωνισμο. Ας ηταν λιγοτερο σκυλια περισσοτερο μηχανακια.

Στάλθηκε από το SM-T590 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
οταν λες ρυμουλκο , εννοεις αργο?
Αν ναι , ποσο αργο ή αδυναμο ή αροπιαστο μπορει ναναι ενα μηχανακι 1200cc ?
Αν οχι , τι εννοεις ρυμουλκο?
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Noobas οι παλαιότεροι στο φόρουμ ξέρουν τι εννοώ πλάκα είναι αλλά κ γεγονός.
1200 κυβικά όμως η αλήθεια είναι ότι μερικές φορές συνεπάγεται με ροπή κ όχι απαραίτητα μόνο 160 άλογα, η οποία είναι αρκετη κ για έμπειρους που έχουν γράψει πολλά χιλιόμετρα στην άσφαλτο κ στο χώμα.
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
οταν λες ρυμουλκο , εννοεις αργο?
Αν ναι , ποσο αργο ή αδυναμο ή αροπιαστο μπορει ναναι ενα μηχανακι 1200cc ?
Αν οχι , τι εννοεις ρυμουλκο?
Ισως ο φίλος εννοούσε για την τεχνολογία που έχει ένα καινούργιο μοντέλο κ τα βοηθήματα που μπορεί να σου δώσει σε σχέση με τα παλαιότερα.
 

Noobas

Μέλος
Όνομα
Ioannis
Μοτό
Benelli trk502x
Ρυμουλκο χαρακτηριζω κατι ροπατο αλλα αργο και μονοκομματο.οντως δεν εχω εμπειρια αλλα οποιος διαφωνει ας μου δειξει ενα review γιζ το τενερε πουνα λεει οτι ειναι σουπερ για την κατηγορια του. Και το τι θα δωσω για τι θα το δωσω ειναι αποκλειστικα δικη μου αποψη. Δεν σημαινει οτι ειναι η σωστη. Προσωπικα ειπα και ξαναλεω δεν θα δινα πανω απο 6000 για της δεκαετιας το τενερε. Περυσι εδωσα 7000 για το μπενελι. Τωρα δεν με καλυπτει. Λαθη κανουμε ολοι να μην επαναλαμβανονται πρεπει να μαθουμε. Προσωπικα το απορριπτω το τενερε. Γνωμη μουκαι δεν αλλαζει.

Στάλθηκε από το SM-T590 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Πηγαινε καλε μου άνθρωπε, πάρε το τζι ες να σωνεις...300 ποστ και παλι τζι ες θα παρεις
Αντε με το καλό και πολλές φωτογραφίες να καμαρώσουμε και να ευχηθούμε :)
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Πηγαινε καλε μου άνθρωπε, πάρε το τζι ες να σωνεις...300 ποστ και παλι τζι ες θα παρεις
Αντε με το καλό και πολλές φωτογραφίες να καμαρώσουμε και να ευχηθούμε :)
χειμωνας ερχεται...τι θα διαβαζουμε..;;;
Δεν φτανει που χασαμε Τον αναποφασιστο...αφου τον επεισες να παρει την τελειοτερη μηχανη που υπαρχει....τωρα θες να κλεισει κ αυτο τονημα...απαπα.....χαχαΑ...!!!

Τωρα ειδα...βγηκε ο σημαιοφορος των GS...χαχα...!!!!
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
χειμωνας ερχεται...τι θα διαβαζουμε..;;;
Δεν φτανει που χασαμε Τον αναποφασιστο...αφου τον επεισες να παρει την τελειοτερη μηχανη που υπαρχει....τωρα θες να κλεισει κ αυτο τονημα...απαπα.....χαχαΑ...!!!
Καλα μην το δένεις κιόλας....:p:p:p
 

Doudo

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM LC8-950 Adventure '04
YAMAHA XT-1200Z Super-Tenere '14
Ρυμουλκο χαρακτηριζω κατι ροπατο αλλα αργο και μονοκομματο.οντως δεν εχω εμπειρια αλλα οποιος διαφωνει ας μου δειξει ενα review γιζ το τενερε πουνα λεει οτι ειναι σουπερ για την κατηγορια του. Και το τι θα δωσω για τι θα το δωσω ειναι αποκλειστικα δικη μου αποψη. Δεν σημαινει οτι ειναι η σωστη. Προσωπικα ειπα και ξαναλεω δεν θα δινα πανω απο 6000 για της δεκαετιας το τενερε. Περυσι εδωσα 7000 για το μπενελι. Τωρα δεν με καλυπτει. Λαθη κανουμε ολοι να μην επαναλαμβανονται πρεπει να μαθουμε. Προσωπικα το απορριπτω το τενερε. Γνωμη μουκαι δεν αλλαζει.

Στάλθηκε από το SM-T590 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος για την Ιθάκη.

Μάλλον, περισσότερο κακό σου κάνουμε εδώ μέσα, όλοι που λέμε το κοντό και το μακρύ μας.

Μην περιμένεις να κανεις την τέλεια επιλογή, για δέκα χρόνια κτλ κτλ. Αποκλείεται!

Και ειδικά μην περιμένεις να μάθεις την αλήθεια από τα reviews (ειδικά από την χώρα μας), τότε ο δρόμος για την Ιθάκη θα είναι πραγματικά παρα πολύ μακρύς.


Sent from my iPad using Tapatalk
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Νομίζω ότι κάπου εδώ στις 16 σελίδες έρχεται η ώρα που ο δημιουργος του θέματος πρέπει να συνεισφέρει και αυτός λεγοντας μας τη γνωμη του από τα μηχανάκια που οδήγησε τέσταρε κτλ...αλλιώς δεν έχει νόημα. Το πράγμα χρειαζεται μια ανατροφοδότηση αλλιως καταληγει ενα σπιραλ που δεν τελειώνει ποτέ.
 

Noobas

Μέλος
Όνομα
Ioannis
Μοτό
Benelli trk502x
Νομίζω ότι κάπου εδώ στις 16 σελίδες έρχεται η ώρα που ο δημιουργος του θέματος πρέπει να συνεισφέρει και αυτός λεγοντας μας τη γνωμη του από τα μηχανάκια που οδήγησε τέσταρε κτλ...αλλιώς δεν έχει νόημα. Το πράγμα χρειαζεται μια ανατροφοδότηση αλλιως καταληγει ενα σπιραλ που δεν τελειώνει ποτέ.
Σωστα σκεφτεσαι και παιρνωντας πασα ενημερωνω. Εχω οδηγησει το εξπλορερ το οποιο μου αφησε πολυ καλη εντυπωση γι αυτο κ το αναφερω στο αρχικο μου ποστ. Μου φανηκε πολυ δυνατο και με πολυ ωραια κατανομη της ροπης ειδικα οταν ανοιγει στα ψηλα. Μου φανηκε σταθερο ακλονητο στα πολλα χλμ και οχι ακατορθωτα οδηγισιμο γρηγορα στα στροφιλικια. Ενημερωνω οτι το οδηγησα σε εκδρομη 4 ημερη με παρεα το ειχα σχεδον μια μερα. Το gs ψαχνω (εμφανησιακα) το μετα το 14 και ειχα την τυχη να το οδηγησω προχθες το σαββατο για την ακριβεια ηταν το 1250 βεβαια. Νομιζω οτι την γεμισα σωματικα πολυ καλα τη μηχανη και οσο το ανοιξα η κατανομη της ροπης που ξεκινα απο πιο χαμηλα μου αρεσε πολυ περισσοτερο. Επιπλεον μου φανηκε πολυ πιο ελαφρυ απο το εξπλορερ. Δεν το οδηγησα πολυ ουτε σε στροφες αλλα οταν κατεβηκα απο το gs σκεφτηκα τι καλα θα ταν να το βαζα απευθειας στο γκαραζ μου ετσι οπως σταματησαμε μπροστα. Και θεωρω αυτο τα λεει ολα. Σχετικα με το κτμ 1290 adventure ηθελα αποψεις σχετικα με τα αλογα και τη δυναμη σε αλλα νεα δεν με πολυ ψηνει. Δεν το χω οδηγησει ισως αν το οδηγησω ν αλλαξω γνωμη. Μεχρι στιγμης με εχει κερδισει η προπελα. Και ηδη ξεκινησα να ψαχνω πως θα φερω μηχανακι απο τα εξωτερικα.

Στάλθηκε από το SM-T590 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Doudo

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM LC8-950 Adventure '04
YAMAHA XT-1200Z Super-Tenere '14
Ρυμουλκο χαρακτηριζω κατι ροπατο αλλα αργο και μονοκομματο.οντως δεν εχω εμπειρια αλλα οποιος διαφωνει ας μου δειξει ενα review γιζ το τενερε πουνα λεει οτι ειναι σουπερ για την κατηγορια του. Και το τι θα δωσω για τι θα το δωσω ειναι αποκλειστικα δικη μου αποψη. Δεν σημαινει οτι ειναι η σωστη. Προσωπικα ειπα και ξαναλεω δεν θα δινα πανω απο 6000 για της δεκαετιας το τενερε. Περυσι εδωσα 7000 για το μπενελι. Τωρα δεν με καλυπτει. Λαθη κανουμε ολοι να μην επαναλαμβανονται πρεπει να μαθουμε. Προσωπικα το απορριπτω το τενερε. Γνωμη μουκαι δεν αλλαζει.

Στάλθηκε από το SM-T590 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

να ενα review γιατο τενερε, πουνα λέει ότι ειναι το καλυτερο στην κατηγορια του (2012), για να μην μείνεις με τον καημο ;-)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom