Αγορά GS1250 2021

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
Φιλος το πήρε αποφαση και πάει να πουλήσει νεφρά.....Έχει ρωτήσει Βαγιανελλη,Παναγιωτοπουλο , Σφακιανάκη.....και με ρωτάει απο που να ψωνίσει και ποιος μπορεί να φτιάξει την τιμή καλύτερα κλπ,κλπ....Είμαι παντελώς άσχετος με την συγκεκριμένη μάρκα....Έχετε καμιά ιδέα ??? Εννοείται pm ευπρόσδεκτα λόγω του ευαίσθητου του θέματος....μη θίξουμε και κανέναν....
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Νομίζω ότι έχουν όλοι ακριβώς τις ίδιες εκπτώσεις.
Ας κάνει μια βόλτα από όλους να τσεκάρει, τι καλύτερο μπορεί να πάρει.
Για την συντήρηση όμως, προσωπικά θα πήγαινα μόνο στον γερακα.
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Δε νομιζω να εχει σημασια ο εμπορος. Η τεχνικη ειναι μια.
Πρωτα πειθεις τον εαυτο σου πως δεν τρεχει τιποτα και να μην την παρεις. Οπλισμενος με αυτο το ψυχολογικο ατου και με την γνωση πως τα περιθωρια κερδους του εμπορου ειναι τεραστια, πας και κανεις επαισχυντο παζαρι. Οπωσδηποτε πετας εκει στο μπλα μπλα μετα το τεστ ραιντ πως καλο ειναι αλλα μακαρι να ειχε και το γκαζι του 1290. Τελος, επιλεγεις αυτον που θα λυγισει περισσοτερο.

ΥΓ.
Με αφορμη το ποστ του gsmaniac, δε την παιρνει κι απο γερακα να τελειωνει?
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Νομίζω ότι έχουν όλοι ακριβώς τις ίδιες εκπτώσεις.
Ας κάνει μια βόλτα από όλους να τσεκάρει, τι καλύτερο μπορεί να πάρει.
Για την συντήρηση όμως, προσωπικά θα πήγαινα μόνο στον γερακα.
Θα περάσω αύριο από κει και θα πω τη μαγική λέξη είμαι φίλος του Κώστα του Μανιάκ, δεν κάνω πλάκα όντως χρειάζομαι service.
 

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
Δε νομιζω να εχει σημασια ο εμπορος. Η τεχνικη ειναι μια.
Πρωτα πειθεις τον εαυτο σου πως δεν τρεχει τιποτα και να μην την παρεις. Οπλισμενος με αυτο το ψυχολογικο ατου και με την γνωση πως τα περιθωρια κερδους του εμπορου ειναι τεραστια, πας και κανεις επαισχυντο παζαρι. Οπωσδηποτε πετας εκει στο μπλα μπλα μετα το τεστ ραιντ πως καλο ειναι αλλα μακαρι να ειχε και το γκαζι του 1290. Τελος, επιλεγεις αυτον που θα λυγισει περισσοτερο.

ΥΓ.
Με αφορμη το ποστ του gsmaniac, δε την παιρνει κι απο γερακα να τελειωνει?
Λες εεεεε.....μου είπε οτι απο το τηλέφωνο του έκανε περισσότερη θετική εντύπωση ο Βαγιανέλλης.......από κοντά δεν ξέρω........Λέω να παμε μαζί το Σαββατο να τους επισκεφτούμε με τα παπιά να δειξουμε τις προθέσεις μας.......
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Θα περάσω αύριο από κει και θα πω τη μαγική λέξη είμαι φίλος του Κώστα του Μανιάκ, δεν κάνω πλάκα όντως χρειάζομαι service.
Μέχρι τέλος του Μήνα ισχύει η καμπάνια των χειμερινών εκπτώσεων παντως
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Μέχρι το τέλος του μήνα ισχύουν για όσους δε δηλώνουν φίλοι του gsmaniac. Για τους φίλους του gsmaniac ισχυουν εφ ορου ζωής...Αμα πει ότι είναι φίλος του gsmaniac θα του έρθουν στο κινητο στα επομενα λεπτα μηνυματα για προσφορες για αεροπορικα εισιτηρια για Μοναχο...20 ευρω πηγαινε ελα...και πολλά άλλα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Θα περάσω αύριο από κει και θα πω τη μαγική λέξη είμαι φίλος του Κώστα του Μανιάκ, δεν κάνω πλάκα όντως χρειάζομαι service.
Μανιακ... Δεν νομίζω να ξερουν
Πες το επίσημο στον Σάκη
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Λες εεεεε.....μου είπε οτι απο το τηλέφωνο του έκανε περισσότερη θετική εντύπωση ο Βαγιανέλλης.......από κοντά δεν ξέρω........Λέω να παμε μαζί το Σαββατο να τους επισκεφτούμε με τα ΠΑΠΙΑ να δειξουμε τις προθέσεις μας.......
Αυτο με τα παπια,μου θυμιζει μια ιστορια σε ενα μαγαζι,που σκαει φιλος με αγροτη προπολεμικο μες στη λετσαρια και οι 2,
-φιλε αυτο ποσο παει?
-αστο αυτο δεν ειναι για σενα,να αυτο κανει και του δειχνει μια φτηνοδουλεια
-ναι φιλε,αυτο ποσο παει ,οχι αυτο που μου δειχνεις
-10120ε,αλλα το αλλο ειναι φθηνοτερο
-τσακο τωρα 10300 και βγαζει τον μπαγιοκο,κερασου ενα καφεδακι και φορτωσε το στον αγροτη :p
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μανιακ... Δεν νομίζω να ξερουν
Πες το επίσημο στον Σάκη
Πέρα από την πλάκα, είναι πολλοί οι γνωστοί και φίλοι που πάνε εκεί για σέρβις και πιθανώς δουλεύει κάποιος που ήταν στην κτμ πριν στις πωλήσεις.


bmw320is η δική μου εντύπωση από το μαγαζί που λες δεν ήταν καλή, αντιμετώπιση λίγο υπεροπτική. Ο ίδιος ο αντιπρόσωπος έχει πλάκα όμως όπως γράφει και σχολιάζει στα σοσιαλ.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Εγώ θα πήγαινα εκεί που βολεύει περισσότερο, αν οι τιμές είναι παρεμφερείς. Βέβαια, πρέπει να σου κάνει κλικ και το κατάστημα. Προσωπικά, έχω εμπειρία από Βαγιανέλη (δεν μπορώ να πω ότι αντιμετώπισα κάποιο θέμα, χωρίς βέβαια να χρειαστώ και κάτι εξεζητημένο - BMW S1000R) και λίγο από τον Παναγιωτόπουλο (επίσης χωρίς κάποιο θέμα). Μου είχαν πει ότι ο δεύτερος έχει περισσότερη εμπειρία στα 4κύλινδρα.
Και οι δύο βέβαια, απέτυχαν να βρουν γιατί δεν μου λειτουργούσε σωστά το QS. To βρήκα μόνος μου, πριν το πουλήσω, και ήταν μια βλακεία και μισή.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Εγώ θα πήγαινα εκεί που βολεύει περισσότερο, αν οι τιμές είναι παρεμφερείς. Βέβαια, πρέπει να σου κάνει κλικ και το κατάστημα. Προσωπικά, έχω εμπειρία από Βαγιανέλη (δεν μπορώ να πω ότι αντιμετώπισα κάποιο θέμα, χωρίς βέβαια να χρειαστώ και κάτι εξεζητημένο - BMW S1000R) και λίγο από τον Παναγιωτόπουλο (επίσης χωρίς κάποιο θέμα). Μου είχαν πει ότι ο δεύτερος έχει περισσότερη εμπειρία στα 4κύλινδρα.
Και οι δύο βέβαια, απέτυχαν να βρουν γιατί δεν μου λειτουργούσε σωστά το QS. To βρήκα μόνος μου, πριν το πουλήσω, και ήταν μια βλακεία και μισή.
Είπες ότι ξέρεις το μανιακ; Αν το είχες πει θα είχαν στείλει από το Μόναχο ειδικό συνεργείο κινητό να στο φτιάξει στο σπίτι...
 

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
Ακούγεται ότι βαράνε εκκεντροφόρο και τον αλλάζουν στην εγγύηση.......ισχύει ??? έχει ακούσει κανένας τίποτα σχετικό ?????? Μετά τα 3χρόνια που τελειώνει η εγγύηση, που θα το χρωστάς ακόμα........τι κάνεις δηλαδή??? ανοίγεις μοτέρ κάθε χρόνο ??????? Παρακαλώ απάντηστε όποιος ξέρει.........μη πάει το φιλαράκι βάλει δάνειο 24.000€ και καταστραφεί γιατί μιλάμε για κανονική κταστροφή..........δεν το παίρνει με leasing.....τον πίνει μετά ...............
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Ακούγεται ότι βαράνε εκκεντροφόρο και τον αλλάζουν στην εγγύηση.......ισχύει ??? έχει ακούσει κανένας τίποτα σχετικό ?????? Μετά τα 3χρόνια που τελειώνει η εγγύηση, που θα το χρωστάς ακόμα........τι κάνεις δηλαδή??? ανοίγεις μοτέρ κάθε χρόνο ??????? Παρακαλώ απάντηστε όποιος ξέρει.........μη πάει το φιλαράκι βάλει δάνειο 24.000€ και καταστραφεί γιατί μιλάμε για κανονική κταστροφή..........δεν το παίρνει με leasing.....τον πίνει μετά ...............
Αν παίρνει δανειο τοσα φράγκα για αγορά μοτοσυκλέτας, μάλλον το ξεκινάει λάθος το θέμα
Να το πάρεις αλλα να μπορείς να το συντηρείς κιόλας..
 

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
Αν παίρνει δανειο τοσα φράγκα για αγορά μοτοσυκλέτας, μάλλον το ξεκινάει λάθος το θέμα
Να το πάρεις αλλα να μπορείς να το συντηρείς κιόλας..
Συντήρηση είναι να ανοίγεις μοτέρ στα 10.000κμ !!!!!!! Αμα είναι έτσι να το γράφουνε στο manual με τις προβλεπόμενες εργασίες.....τότε ναι έχει λογική αυτό που λές ........... τώρα πάς να το μπαχαλέψεις το θέμα να πάει αλλού η κουβέντα..........
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Συντήρηση είναι να ανοίγεις μοτέρ στα 10.000κμ !!!!!!! Αμα είναι έτσι να το γράφουνε στο manual με τις προβλεπόμενες εργασίες.....τότε ναι έχει λογική αυτό που λές ........... τώρα πάς να το μπαχαλέψεις το θέμα να πάει αλλού η κουβέντα..........
Δε καταλαβες τι έγραψα,τεσπα ..
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ακούγεται ότι βαράνε εκκεντροφόρο και τον αλλάζουν στην εγγύηση.......ισχύει ??? έχει ακούσει κανένας τίποτα σχετικό ?????? Μετά τα 3χρόνια που τελειώνει η εγγύηση, που θα το χρωστάς ακόμα........τι κάνεις δηλαδή??? ανοίγεις μοτέρ κάθε χρόνο ??????? Παρακαλώ απάντηστε όποιος ξέρει.........μη πάει το φιλαράκι βάλει δάνειο 24.000€ και καταστραφεί γιατί μιλάμε για κανονική κταστροφή..........δεν το παίρνει με leasing.....τον πίνει μετά ...............
Ακούγεται...
Ποιος ακριβώς είπε τέτοιο πράγμα?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
το πάθε γνωστός μου.......
Αν έχει τέτοιες αγωνίες, ίσως θα πρέπει να κοιτάξει άλλη μηχανή, πιο αξιόπιστη.
Προσωπικα δεν έχω ακούσει κάτι για εκκεντροφορους, εκτός το θέμα με τον αξονα που έχουμε πει
 
Top Bottom