Αγορά on-off μονοκυλινδρου @

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
Αν τελικα πας για ΧΤ660 δωσε προσοχη στην δεξια μποτα στο κατω μερος της οπου με δυο βιδες σφιγγει ο αξονας Ξερω ηδη δυο περιπτωσεις οπου εκει υπαρχει ραγισμα Προφανως απο υπερβολικο σφιξιμο Επισκευαζεται αλλα γιατι να μπλεξεις Επισης απο ποιοτητα πλαστικων και βαφης ειναι αστα να πανε Και στο χωμα δεν ειναι και οτι καλυτερο Ειοδικα με τις μαμα αναρτησεις!

Γιατι δεν κοιτας και για κανα ΧΤ600 αεροψυκτο? Πιο παλιο, πιο ψοφιο αλλα και πολυ πιο φτηνο και το ιδιο allround
στο πολυ πιο φθηνο θα διαφωνησω,μερικα τα πουλανε ακριβοτερα απο το 660:confused:
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
Στις τιμες που βρισκεις Παρα Πολλα 660 δεν συμφερει να παρεις ουτε ΧΤ600 ουτε καποιο αλλο ιδιου η μικροτερου κυβισμου...
Παιρνεις ενα προσεγμενο και με σωστη συντηρηση 660 και το εχεις για οσο γουστάρεις εσυ.
Πιο πατος δεν παει σε τιμη αλλωστε και μετα απο μερικα(εως πολλα) χρονια απο τωρα.
2100 ευρω ειχα παρει το 2012 καινουριο το παπι που εχω τωρα π.χ. ...

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
Αν δεν έχεις βρει κάτι, ρίξε και μία ματιά σε αυτό: http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/7404485/
Προς το παρόν το άφησα γιατι 1ον δεν βρηκα τιποτα αξιοπρεπες στα λεφτα που κοιταω και 2ον γιατι τα λεφτα αυτα τα διαθετω για εξωτερικο road trip τον Μαιο-Ιουνιο σε 3 μηνες απο τωρα .
Ευχαριστω για μηνυμα !
Καποια στιγμη αυτη η αλλαγη θα γινει αλλωστε !
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
...
 
Τελευταία επεξεργασία:

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Παρε ενα ευρωπαικο να ξανανιωσεις γιατι σε βλεπω λιγο πεσμενο !!!
H ηλικια Πετρο...και βεβαια επιπροσθθετα...γνωστο τοις πασοι κιολας οτι οι Γιαποωνεζοι ειναι και μικροι σε...:D:p
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
H ηλικια Πετρο...και βεβαια επιπροσθθετα...γνωστο τοις πασοι κιολας οτι οι Γιαποωνεζοι ειναι και μικροι σε...:D:p
Οι γιαπωνεζες προσφερουν ασφαλεια κ τις παιρνεις οταν εισαι κατασταλαγμενος κ δεν εχεις να αποδειξεις κατι !!!!!
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Οι γιαπωνεζες προσφερουν ασφαλεια κ τις παιρνεις οταν εισαι κατασταλαγμενος κ δεν εχεις να αποδειξεις κατι !!!!!
Eιναι για συμβιωση οντως...αλλά μια Ιταλιδα ξερει να σε κανει αντρα με τα ναζια της...ενω η Γιαπωνεζα μια ζωη χαμηλοβλεπουσα και...κρυοκω....κρυα καρδια :p
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Eιναι για συμβιωση οντως...αλλά μια Ιταλιδα ξερει να σε κανει αντρα με τα ναζια της...ενω η Γιαπωνεζα μια ζωη χαμηλοβλεπουσα και...κρυοκω....κρυα καρδια :p
Για την Ιταλιδα το καταλαβαινω δε λες ομως τιποτα για Αυστριακες κΓερμανιδες εεεεε!!!
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Μολις τωρα διαβασα το θεμα,ο φιλος αναλωθηκε να ψαχνει για ΧΤ ,ρωτησε Ελληνες κ η απαντηση ηταν κλασικα ελληνικη.Οχι οτι το ΧΤ δεν ειναι καλο αλλα ειναι υπερεκτιμημενο εδω.Ετσι κ εγω περυσι οταν εψαχνα ειχα ματια μονο για κτμ 640 κ ΧΤ τελικα πηρα το KLR με κρυα καρδια το ομολογω ,δεν το γουσταρα(Ελληνας ειμαι κ εγω),οταν ομως το πηρα καταλαβα οτι ολως τυχαιως εκανα την καλυτερη αγορα για Low budjet .Καιει 5,5 μικτα κ οχι 6,5 κ 7 που γραφτηκε ,παει ταξιδακι με λιγοστους κραδασμους για μονοκυλινδρο και δεν μου ειπε πουθενα οχι και πιστεψτε με του εχω ζητησει παραξενα πραγματα.Δεν ειναι τελειο ειναι ομως 100% ΤΙΜΙΟ.
Το εχω ξαναπει οταν ερθει η στιγμη του επομενου θα ηθελα πολυ να το κρατησω το κοριτσι
 

GiorgosGS1200

Μέλος
Περιοχή
Πάφος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS, 2007
Κουλούρι κι από μένα Γιώργο, το έχω δοκιμάσει κι εγώ 2 χρόνια και πάει και χώμα αξιοπρεπώς. Το GS650 (το Dakar!) το εκτιμώ πολύ, αλλά δεν μου 'κατσε ποτέ δυστυχώς. Μόνο πρόβλημα στο Κουλούρι ένα κοκοράκι κάπου μέσα στο σαζμάν νομίζω, δεν καλοθυμάμαι (οι Αμερικάνοι το λένε doohickey, ψάξ' το). Φτιάχνεις αυτό κι είσαι άρχοντας. Άμα του βάλεις και White Power μπρος-πίσω, είσαι πολύ μπροστά ;). Άντε να τα λέμε και Ανάβυσσο, Πάρνηθα κ.λπ.
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Κουλούρι κι από μένα Γιώργο, το έχω δοκιμάσει κι εγώ 2 χρόνια και πάει και χώμα αξιοπρεπώς. Το GS650 (το Dakar!) το εκτιμώ πολύ, αλλά δεν μου 'κατσε ποτέ δυστυχώς. Μόνο πρόβλημα στο Κουλούρι ένα κοκοράκι κάπου μέσα στο σαζμάν νομίζω, δεν καλοθυμάμαι (οι Αμερικάνοι το λένε doohickey, ψάξ' το). Φτιάχνεις αυτό κι είσαι άρχοντας. Άμα του βάλεις και White Power μπρος-πίσω, είσαι πολύ μπροστά ;). Άντε να τα λέμε και Ανάβυσσο, Πάρνηθα κ.λπ.
Αυτο που λες ειναι για το τεντωμα της καδενας του αντικραδασμικου αξονα και απο μονο του δεν παθαινει τπτ,οταν το παρασφυξεις σπαει γιατι ειναι απο μαλακο μεταλλο
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
Παρε ενα ευρωπαικο να ξανανιωσεις γιατι σε βλεπω λιγο πεσμενο !!!
Μολις τωρα διαβασα το θεμα,ο φιλος αναλωθηκε να ψαχνει για ΧΤ ,ρωτησε Ελληνες κ η απαντηση ηταν κλασικα ελληνικη.Οχι οτι το ΧΤ δεν ειναι καλο αλλα ειναι υπερεκτιμημενο εδω.Ετσι κ εγω περυσι οταν εψαχνα ειχα ματια μονο για κτμ 640 κ ΧΤ τελικα πηρα το KLR με κρυα καρδια το ομολογω ,δεν το γουσταρα(Ελληνας ειμαι κ εγω),οταν ομως το πηρα καταλαβα οτι ολως τυχαιως εκανα την καλυτερη αγορα για Low budjet .Καιει 5,5 μικτα κ οχι 6,5 κ 7 που γραφτηκε ,παει ταξιδακι με λιγοστους κραδασμους για μονοκυλινδρο και δεν μου ειπε πουθενα οχι και πιστεψτε με του εχω ζητησει παραξενα πραγματα.Δεν ειναι τελειο ειναι ομως 100% ΤΙΜΙΟ.
Το εχω ξαναπει οταν ερθει η στιγμη του επομενου θα ηθελα πολυ να το κρατησω το κοριτσι
Κουλούρι κι από μένα Γιώργο, το έχω δοκιμάσει κι εγώ 2 χρόνια και πάει και χώμα αξιοπρεπώς. Το GS650 (το Dakar!) το εκτιμώ πολύ, αλλά δεν μου 'κατσε ποτέ δυστυχώς. Μόνο πρόβλημα στο Κουλούρι ένα κοκοράκι κάπου μέσα στο σαζμάν νομίζω, δεν καλοθυμάμαι (οι Αμερικάνοι το λένε doohickey, ψάξ' το). Φτιάχνεις αυτό κι είσαι άρχοντας. Άμα του βάλεις και White Power μπρος-πίσω, είσαι πολύ μπροστά ;). Άντε να τα λέμε και Ανάβυσσο, Πάρνηθα κ.λπ.
Βασικά το αρχικό χθεσινό πόστ με τον Κολοκοτρώνη και τις δραχμές παρερμηνεύτηκε ...:waiting:
Δεν το πιάσατε ... το υπονοούμενο :dstpc:

Και ΔΕΝ είναι καμία από όλες όσες πέσανε στο τραπέζι

Αύριο θα είναι ή ο γάμος ... ή το ''τι ειχαμε τι χασαμε'' :secret:
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
ΚοΥλοΥρΙ συμφωνώ απόλυτα με τους αποπάνω, τίμιο μηχανάκι...

Αλλά o Τζέρι δεν πάει για αυτό...trust me ! :D
 
Top Bottom