Αγορα μοτοσυκλετας

nabalm

Μέλος
Όνομα
nabalm
Μοτό
transapl 650
γεια σας παλι που ειχα ανοιξη την ενοτητα νεων ετσι και εδω ανοιξα το θεμα αυτου.

λοιπιον ειμαι κατοχος ενος transalp 650 του 2006 ναι εκει που ζεστενονται τα ποδια ειτε σε καταλαθος ψησιματος σε κελσιου 180ο .
ειμαι κατασταση ψαξιματος αγορας μοτοσυκλετας αλλα εχω ενα οριο μεχρι 800 κυβικα λογο εφοριας οσο για την τιμη θα πραξω αναλογως την ποιοτητα
ειμαι περισσοτερο ταξιδιαρης πιο πολυ κινουμαι σε ασφαλτο και λιγοτερο χωματοδρομο που συνηθως παταω αντε κανα 2-3 τρεις φορες που δεν ξερεις που θα πας αν ειναι χωμα η ασφαλτο θα ελεγα 50-50. η μοτοσυκλετα θα την παρω μαλλον σε φουλ πληρες πακετο αναλογως την τσεπη μου.Εκεινο που με βασανισει περισσοτερο και με τρωει η αμφιβολια μου ειναι στα συνεργεια που πηγαινω συχνα κατι το οποιο μισω να δινω πολλα λεφτα για το τιποτα δηλ ψαχνω μια δυνατη μηχανη που να μην χαλαει καθολου οκ αλλο ειναι τα λαδια και φιλτρα επισης δεν μου αρεσε καθολου τα ηλεκτρονικα γκαζια διοτι δεν εχω μαθει ποτε μια μηχανη να εχει ηλεκτρονικο γκαζι,μεχρι τωρα εχω μαθει το μηχανικο γκαζι.
εχω ανεβει σε τεστ μηχανη μεχρι τωρα tiger 800xc επισης gs 800 το απλο ωστε να παρω μια γευση περιπου πως θα ειναι το adventure.

τωρα που εγραψα αποδω και αναμενω τις γνωμες σας βεβαια να απαντηθουν οι εμπειροι,τους νεους βρισκονται σε κατασταση επεξεργασιας σκεψεων αλλα καλοδεχομενη απαντηση
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Πάρε το 800gs
Δεν καίει!!!!
λίγα θεματα τα οποία ειναι γνωστά και τα προλαβαίνεις πλεον !!
δυνατό εργαλείο!! και μόνος και διπλός
Παπάκι στην πόλη
Παει άψογα στην άσφαλτο
Παει πολυ καλα στο χώμα
Φορτώνεται όμορφα
Νομιζω οτι ειναι η καλύτερη επιλογή
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Κάτι θα ξέρουν πάρε 800cc...:ok:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Παρε NC750,για αυτα που λες ειναι το καλυτερο...αν δεν πας χωμα άστο το F800GS ειναι κριμα να περναει τη ζωη του σε "συνηθως ασφαλτο"...αν σου αρεσει ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ομως...ριξε μια ματια αξιζει...Οπως αξιζει και το XC800 απο Tiger γονιδια...:friendship:
Αναλογα το βαλαντιο που θα διαθεσεις χτύπα το καλυτερο που μπορεις.:)
ΥΓ.Αν "νομιζεις" οτι δεν θες χωμα κι απλα εισαι στην κατηγορια "οσο παω χωμα τοσο γουσταρω" τοτε εισαι για F800GS...:rolleyes:
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
γεια σας παλι που ειχα ανοιξη την ενοτητα νεων ετσι και εδω ανοιξα το θεμα αυτου.

λοιπιον ειμαι κατοχος ενος transalp 650 του 2006 ναι εκει που ζεστενονται τα ποδια ειτε σε καταλαθος ψησιματος σε κελσιου 180ο .
ειμαι κατασταση ψαξιματος αγορας μοτοσυκλετας αλλα εχω ενα οριο μεχρι 800 κυβικα λογο εφοριας οσο για την τιμη θα πραξω αναλογως την ποιοτητα
ειμαι περισσοτερο ταξιδιαρης πιο πολυ κινουμαι σε ασφαλτο και λιγοτερο χωματοδρομο που συνηθως παταω αντε κανα 2-3 τρεις φορες που δεν ξερεις που θα πας αν ειναι χωμα η ασφαλτο θα ελεγα 50-50. η μοτοσυκλετα θα την παρω μαλλον σε φουλ πληρες πακετο αναλογως την τσεπη μου.Εκεινο που με βασανισει περισσοτερο και με τρωει η αμφιβολια μου ειναι στα συνεργεια που πηγαινω συχνα κατι το οποιο μισω να δινω πολλα λεφτα για το τιποτα δηλ ψαχνω μια δυνατη μηχανη που να μην χαλαει καθολου οκ αλλο ειναι τα λαδια και φιλτρα επισης δεν μου αρεσε καθολου τα ηλεκτρονικα γκαζια διοτι δεν εχω μαθει ποτε μια μηχανη να εχει ηλεκτρονικο γκαζι,μεχρι τωρα εχω μαθει το μηχανικο γκαζι.
εχω ανεβει σε τεστ μηχανη μεχρι τωρα tiger 800xc επισης gs 800 το απλο ωστε να παρω μια γευση περιπου πως θα ειναι το adventure.

τωρα που εγραψα αποδω και αναμενω τις γνωμες σας βεβαια να απαντηθουν οι εμπειροι,τους νεους βρισκονται σε κατασταση επεξεργασιας σκεψεων αλλα καλοδεχομενη απαντηση
Google translate? o_O

-Aν ψαχνεις κατι να ξεχασεις τα συνεργεια τοτε παρε ...transalp 650!
Τι; Αυτο εχεις; Ε τοτε αλλαξε μαστορα!!!
-Αν ομως ψαχνεις οτιδηποτε αλλο εκτος απο αξιοπιστια τοτε οι επιλογες σε ον οφ ειναι αρκετες
...Αλλα τοτε τα συνεργεια δεν θα τα ξεχασεις
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Ειναι βασικο να ξερουμε για ποιους δρομους μιλας,της Ελλαδας η αλλης χωρας?
 

R2D2

Μέλος
Περιοχή
Δράμα
Όνομα
Manolios
Μοτό
R 1200 GS '08
αν και ειμαι φαν του tiger800, οπως μας τα λες μαλλον vstrom θελεις! οικονομικο, λιγα κυβικα, αξιοπιστο, ασφαλτινο κυριως, ευκολη συντηρηση, και φθηνα ανταλλακτικα... παρολαυτα στη θέση σου ή θα εδινα τα "πολλα" για να παρω gs ή tiger που σου προτεινουν οι παραπανω, ή αλλιως θα ρετουσαριζα λιγο το τρανσαλπ (που ειναι ΠΟΛΥ περιεργο το οτι σε τρεχει συχνα στα συνεργεια, οπως λες)
 

ta-sio

Μέλος
Όνομα
ΤΑΣΟΣ
Μοτό
HONDA NC750X το γκρι το αντβέτσιουρ...
yamaha virago 250
Το v-strom βγαινει και σε εκδοση adv. Ριξε του μια ματια.
 

nabalm

Μέλος
Όνομα
nabalm
Μοτό
transapl 650
Το v-strom βγαινει και σε εκδοση adv. Ριξε του μια ματια.
Εχω ακουσει χωρις να ανεβω την μηχανη,λενε πως υπαρχει τεράστιο ελειμμα με το προηγουμενο.
 

nabalm

Μέλος
Όνομα
nabalm
Μοτό
transapl 650
αν και ειμαι φαν του tiger800, οπως μας τα λες μαλλον vstrom θελεις! οικονομικο, λιγα κυβικα, αξιοπιστο, ασφαλτινο κυριως, ευκολη συντηρηση, και φθηνα ανταλλακτικα... παρολαυτα στη θέση σου ή θα εδινα τα "πολλα" για να παρω gs ή tiger που σου προτεινουν οι παραπανω, ή αλλιως θα ρετουσαριζα λιγο το τρανσαλπ (που ειναι ΠΟΛΥ περιεργο το οτι σε τρεχει συχνα στα συνεργεια, οπως λες)
Δεν ειναι αυτο το θεμα,το λεω μελλοντικη αγορα.η αληθεια ειναι η τωρινη μηχανη τρωει πολυ απο οτι τα αλλα επισης θελω να προχωρησω μπροστα
 
Top Bottom