Αγορα BMW R 1200 GS ADVENTURE 08 - 10

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Νέο ...αλλά ξύπνιο και σοβαρό.
Τεσπά ...gs ψάχνει μην σπαμαρεις το θεμα :p
Μα είναι γιαπωνεζόφιλος ο Αποστόλης :thinking:.

Αν θέλει gs να πάρει gs, αλλά κάπου έγραψε ότι αν χαλάσει σε ταξίδι θα του βάλει φωτιά. Οπότε πρώτα απ' όλα πρέπει να κάνει ασφάλεια που να καλύπτει πυρκαγιά και αν καπνίζει πρέπει να κόψει το κάπνισμα για να μην έχει αναπτήρα μαζί.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Χαχαχαχα καλά και αυτό θα πάρει τα έξτρα του αλλά θα έχει και προίκα ελπίζω χαχαχα επίσης καλό και το τενερε περισυ που έκανα το οδοιπορικό με το Μαθουσάλα και κυνηγιομασταν και μου εξαφανιζόταν και πολύ όμορφο μηχανάκι αλλα με φοβίζει ότι είναι υποτιμενο (μηχανάκι) και έχει ένα διαφορικό αγνώστου ταυτοτητας για μένα..... Ο Ιάπωνας ξέρει να φτιάχνει διαφορικά όεο;;;;; Μιλάμε για 300 κιλά φορτίο θα κουβαλάει φουλ χαχαχαχα

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Χαχαχαχα καλά και αυτό θα πάρει τα έξτρα του αλλά θα έχει και προίκα ελπίζω χαχαχα επίσης καλό και το τενερε περισυ που έκανα το οδοιπορικό με το Μαθουσάλα και κυνηγιομασταν και μου εξαφανιζόταν και πολύ όμορφο μηχανάκι αλλα με φοβίζει ότι είναι υποτιμενο (μηχανάκι) και έχει ένα διαφορικό αγνώστου ταυτοτητας για μένα..... Ο Ιάπωνας ξέρει να φτιάχνει διαφορικά όεο;;;;; Μιλάμε για 300 κιλά φορτίο θα κουβαλάει φουλ χαχαχαχα

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Οι Ιάπωνες βγάζουν διαφορικά από τη δεκαετία του '60... για το tenere όλοι λένε ότι έχει ένα από τα καλύτερα διαφορικά...!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Οι Ιάπωνες βγάζουν διαφορικά από τη δεκαετία του '60... για το tenere όλοι λένε ότι έχει ένα από τα καλύτερα διαφορικά...!!!!
Σωστός ... Δεν μου έρχεται βέβαια στο μυαλό κάποιο τζαπαν ονοφ με διαφορικό, δοκιμασμένο σε καταπονήσεις όπως το γελαδι.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Χαχαχαχα καλά και αυτό θα πάρει τα έξτρα του αλλά θα έχει και προίκα ελπίζω χαχαχα επίσης καλό και το τενερε περισυ που έκανα το οδοιπορικό με το Μαθουσάλα και κυνηγιομασταν και μου εξαφανιζόταν και πολύ όμορφο μηχανάκι αλλα με φοβίζει ότι είναι υποτιμενο (μηχανάκι) και έχει ένα διαφορικό αγνώστου ταυτοτητας για μένα..... Ο Ιάπωνας ξέρει να φτιάχνει διαφορικά όεο;;;;; Μιλάμε για 300 κιλά φορτίο θα κουβαλάει φουλ χαχαχαχα

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αποστόλη η τενερουκλα έχει από τους καλύτερους άξονες κατά γενική ομολογία κατόχων και μη.
Go for it και δε θα το μετανιώσεις, μίλα και με τον Jeronimo να στα πει αναλυτικά.

Εντός αν θες να έχει το σηματακι της ακατονόμαστης στο ντεπόζιτο οπότε πάω πάσο.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αποστόλη η τενερουκλα έχει από τους καλύτερους άξονες κατά γενική ομολογία κατόχων και μη.
Go for it και δε θα το μετανιώσεις, μίλα και με τον Jeronimo να στα πει αναλυτικά.

Εντός αν θες να έχει το σηματακι της ακατονόμαστης στο ντεπόζιτο οπότε πάω πάσο.
Βέβαια έχει και αρκετά χειρότερα.....να τα λέμε ολα
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Χαχαχαχα καλά και αυτό θα πάρει τα έξτρα του αλλά θα έχει και προίκα ελπίζω χαχαχα επίσης καλό και το τενερε περισυ που έκανα το οδοιπορικό με το Μαθουσάλα και κυνηγιομασταν και μου εξαφανιζόταν και πολύ όμορφο μηχανάκι αλλα με φοβίζει ότι είναι υποτιμενο (μηχανάκι) και έχει ένα διαφορικό αγνώστου ταυτοτητας για μένα..... Ο Ιάπωνας ξέρει να φτιάχνει διαφορικά όεο;;;;; Μιλάμε για 300 κιλά φορτίο θα κουβαλάει φουλ χαχαχαχα

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έχω την διάθεση να μπω σε αντιπαράθεση ούτε να σου αλλάξω την γνώμη αλλα σκέψου πως τον ίδιο άξονα έχει το FJR που έχει ροπάκλα και δεν χαλάει ούτε στις 200.000km.

Kαι χωρίς τζόγους και κλαπα κλουπα.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Βέβαια έχει και αρκετά χειρότερα.....να τα λέμε ολα
Οπωςςς;;; Μίλα γέροντα!!!!! Πχ εσύ Aldebaran (το gt για το έδωσε τι σε χάλασε γιατί πάνω κάτω είμαστε στα ίδια κυβικά πάνω κάτω......) Και μην μου πεις γιατί δεν περνώ 1090 (που καταβαθος το αγαπώ) αλλά δεν Μπλέκω με αυστιακο

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Δεν έχω την διάθεση να μπω σε αντιπαράθεση ούτε να σου αλλάξω την γνώμη αλλα σκέψου πως τον ίδιο άξονα έχει το FJR που έχει ροπάκλα και δεν χαλάει ούτε στις 200.000km.

Kαι χωρίς τζόγους και κλαπα κλουπα.
Χμμμ έτσι μάλιστα το δέχομαι αυτό είναι δυνατό χαρτί....... Αν δεν σκεφτόμουν ποτέ να μπλέξω σε τίποτα χώματα στην Ασία θα επερνα ένα rt που τι γλυκοκοιταζω χρόνια τώρα....έχουμε κανέναν από το φόρουμ μήπως θα μου κάνει την τιμή να το καβαλήσω στατικό;;;;

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Οπωςςς;;; Μίλα γέροντα!!!!! Πχ εσύ Aldebaran (το gt για το έδωσε τι σε χάλασε γιατί πάνω κάτω είμαστε στα ίδια κυβικά πάνω κάτω......) Και μην μου πεις γιατί δεν περνώ 1090 (που καταβαθος το αγαπώ) αλλά δεν Μπλέκω με αυστιακο

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πολύ ψηλά κέντρο βάρους, με συνέπεια το μεγάλο βάρος του να είναι αισθητό παντού.

Θες να συνεχίσω?
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Πολύ ψηλά κέντρο βάρους, με συνέπεια το μεγάλο βάρος του να είναι αισθητό παντού.

Θες να συνεχίσω?
Τα πρακτικά μας ενδιαφέρουν , θέση οδηγήσεις να έχει πολυθρόνα και να μην κάνει κρακ το μοτέρ στο πουθενά χαχαχαχα

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Τα πρακτικά μας ενδιαφέρουν , θέση οδηγήσεις να έχει πολυθρόνα και να μην κάνει κρακ το μοτέρ στο πουθενά χαχαχαχα

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Έχω ενστάσεις απορίες για τα θέλω σου (το RT που το σκέφτηκες; Ξέρω έναν που το πούλησε για να πάρει S10, τον ξέρει και ο petros KLR ).
Αν μιλάμε για ταξίδια Ευρώπη με φόρτωμα στην κατηγορία των On/Off βασιλιάς είναι τα RxxGS. Θέλεις την απόλυτη ξεγνοιασιά με την οποία έχεις "συνηθίσει" να ζεις; Κοιτάς αλλού και δεν έβαλα τυχαία τα εισαγωγικά αλλά δεν θέλω να πλατειάζω τώρα για την ανάλυση της άποψης.

Θα μείνω στο Yamaha. Θες ένα από τα ποιο αξιόπιστα review για το S10; Δες το παρακάτω βίντεο για να συστηθείς με τα συν και τα πλην του.
Μετά αποφάσισε αν ταιριάζει να είναι ή όχι στη λίστα των επιλογών σου.


Για εμένα είναι μια πολύ παρεξηγημένη μοτοσυκλέτα που ήταν όμως και πολύ ακριβή το 2010 που παρουσιάστηκε με όχι και τόσο καλή προώθηση από τη πλευρά της εταιρείας. η άνεση της είναι παρόμοια με του GS.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ποιο έχει ψηλό κέντρο βάρους; Το S10;
Ναι...πάντα σε σύγκριση με gs1200.
Βέβαια μιλάμε είναι και 40 κιλά παραπάνω ...άνιση σύγκριση
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ναι...πάντα σε σύγκριση με gs1200.
Βέβαια μιλάμε είναι και 40 κιλά παραπάνω ...άνιση σύγκριση
Σε σύγκριση με το GS1200, αυτό είναι ΟΚ.

Εσύ έγραψες πως έχει πολύ ψηλό κέντρο βάρους, που δεν ισχύει. Αφήνει λάθος "γενική" εντύπωση έτσι όπως γράφτηκε.
Το S10 είναι μοτοσυκλέτα με εξαιρετικά χαμηλό κέντρο βάρους στη κατηγορία των μοτοσυκλετών με τη συνήθη διάταξη κινητήρα.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Δυνατό χαρτί η αγορά προπέλας με τα παρακάτω βίντεο!!!!!




Εντομεταξυ τα ηλεκτρολογικά τα φοράει στο πλαϊνό καπάκι το τενερε και όλα τα καλώδια είναι έτσι;;;; Χαχαχα μάλλον θα ξαναπάρω πίσω το Άφρικα

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Εγω δεν καταλαβα γιατι καταλληξαμε οτι δεν ειναι αξιόπιστα τα gs ειδικά εκείνης της παραγωγής.
Μετα απο 100.000χλμ στην κατοχή μου και 130.000χλμ σύνολο δεν εχω μεινει ποτε απο κατι.
Δυσλειτουργία ναι μια φορα.
Που και εκει φταιει το συνεργειο.

Γιατι όταν ειπα στον αντιπρόσωπο της beru οτι χαλασε πολλαπλασιαστής στα 15.000χλμ και το συζητήσαμε καταλληξαμε τι έφταιξε.

Απο εκει και περα εχω πληρώσει ζημιές αλλα ειναι στο προγραμμα θεωρώ σε μια μοτοσυκλέτα του 2008. Ειναι 15 ετών.

Επίσης σημαντική και η εμπορικότητα σε καθε αγορά μου.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Εγω δεν καταλαβα γιατι καταλληξαμε οτι δεν ειναι αξιόπιστα τα gs ειδικά εκείνης της παραγωγής.
Μετα απο 100.000χλμ στην κατοχή μου και 130.000χλμ σύνολο δεν εχω μεινει ποτε απο κατι.
Δυσλειτουργία ναι μια φορα.
Που και εκει φταιει το συνεργειο.

Γιατι όταν ειπα στον αντιπρόσωπο της beru οτι χαλασε πολλαπλασιαστής στα 15.000χλμ και το συζητήσαμε καταλληξαμε τι έφταιξε.

Απο εκει και περα εχω πληρώσει ζημιές αλλα ειναι στο προγραμμα θεωρώ σε μια μοτοσυκλέτα του 2008. Ειναι 15 ετών.

Επίσης σημαντική και η εμπορικότητα σε καθε αγορά μου.
Κωστάκος δεν σε έχω ξεχάσει θα σε πάρω απλά ήθελα ηρεμία και όχι στα πλαισια τις δουλειας

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom