Αγορα BMW R 1200 GS ADVENTURE 08 - 10

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη

Πωλείται σε παρά πολύ κατάσταση με 47.750 χλμ έκδοση με ακτινωτές ζάντες. Ελάχιστα χρησιμοποιημένο για τη χρονολογία του (φαίνεται και από τα χλμ) Χρήση μόνο για βόλτες και εκδρομές!

Έχει κάποια έξτρα όπως:
Ζελατίνα ελαφρώς φιμέ Wunderlich
Κάγκελα κινητήρα SwMotech
Χούφτες SwMotech
Τάπα λαδιού Puig

Να επισημάνω οτι είναι δεύτερο εξάμηνο του 2007 με δεύτερης γενιάς μονάδα ABS (Χωρίς φρένα ΣΕΡΒΟ)..

το μηχανάκι έχει ελεγχθεί ήδη στον Παναγιώτοπουλο και σαν εκκρεμότητα θα μπει καινούργια αντλία βενζίνης όπως και μουαγιε πίσω τροχού (ανάκληση).

Δεκτός κάθε έλεγχος.

5500 ευρω
 
Τελευταία επεξεργασία:

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27

Πωλείται σε παρά πολύ κατάσταση με 47.750 χλμ έκδοση με ακτινωτές ζάντες. Ελάχιστα χρησιμοποιημένο για τη χρονολογία του (φαίνεται και από τα χλμ) Χρήση μόνο για βόλτες και εκδρομές!

Έχει κάποια έξτρα όπως:
Ζελατίνα ελαφρώς φιμέ Wunderlich
Κάγκελα κινητήρα SwMotech
Χούφτες SwMotech
Τάπα λαδιού Puig

Δεκτός κάθε έλεγχος.

5500 ευρω

Η μηχανή είναι πεντακάθαρη αλλά υπάρχει το θέμα της ακινησίας. Μηχανή που δεν κινείται για καιρό όταν θα αρχίσει να ταξιδεύει πάλι μπορεί να βγάλει θέματα στεγανοποίησης. Μπορεί να είναι κάτι απλό αλλά μπορεί να χαλάσει κάτι πιο σοβαρό όπως κάποια τσιμούχα στο κιβώτιο και να περάσει βαλβολινη στον δίσκο του συμπλέκτη.

Όμως η συγκεκριμένη πωλείται σε τιμή που επιτρέπει να γίνει ένα σοβαρό φρεσκάρισμα σε περίπτωση που χρειαστεί. Μπορεί και να μη βγάλει τίποτα.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Κι εγώ θα το έπαιρνα! Φαίνεται πένα. Αλλά 47000km? Απο το '07? Ούτε 3000km το χρόνο ? :rolleyes:
Τι θα χρειάζεται αντικατάσταση απο την ακινησία ?
3.000 χλμ το χρόνο, δεν λέγεται ακινησία με τίποτα!!!!
Αν υποθέσουμε ότι έκανε όντως 3000χλμ το χρόνο, κάθε χρόνο όμως, δεν θα έχει κανένα απολύτως πρόβλημα!!!!
Όχι τέτοιας φύσεως τουλάχιστον!!!
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
3.000 χλμ το χρόνο, δεν λέγεται ακινησία με τίποτα!!!!
Αν υποθέσουμε ότι έκανε όντως 3000χλμ το χρόνο, κάθε χρόνο όμως, δεν θα έχει κανένα απολύτως πρόβλημα!!!!
Όχι τέτοιας φύσεως τουλάχιστον!!!
Κι αν έκανε 9.000km την μια χρονιά και για 3 χρόνια καθόταν?
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Κι αν έκανε 9.000km την μια χρονιά και για 3 χρόνια καθόταν?
3.000 χλμ το χρόνο, δεν λέγεται ακινησία με τίποτα!!!!
Αν υποθέσουμε ότι έκανε όντως 3000χλμ το χρόνο, κάθε χρόνο όμως, δεν θα έχει κανένα απολύτως πρόβλημα!!!!
Όχι τέτοιας φύσεως τουλάχιστον!!!
;)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αν γνωρίζει κάποιος τον ιδιοκτήτη όλα οκ. Αν δεν τον ξέρουμε όλα τα σενάρια είναι πιθανά.

Πάντως η μηχανή φαίνεται καθαρή.
Και έχει το μοναδικό "σοβαρό" και ακριβό έξτρα. ....ακτινωτές ζάντες.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Δεν ξέρω τον άνθρωπο, όμως επειδή παρακολουθώ το διπλανό φόρουμ βάζει αρκετές αγγελίες προϊόντων τα οποία είναι καθ'ομολογίαν όσων έχουν αγοράσει σε εξαιρετική κατάσταση..
Περαν αυτού ένας έλεγχος είναι απαραίτητος.

Κ γω τα τελευταία χρόνια με ότι μοτο είχα εγραφα 3χιλ max κ 6k με το παπί.. Δεν λέγεται ακινησία αυτό.
Περιορισμένη χρήση μάλλον..
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν ξέρω τον άνθρωπο, όμως επειδή παρακολουθώ το διπλανό φόρουμ βάζει αρκετές αγγελίες προϊόντων τα οποία είναι καθ'ομολογίαν όσων έχουν αγοράσει σε εξαιρετική κατάσταση..
Περαν αυτού ένας έλεγχος είναι απαραίτητος.

Κ γω τα τελευταία χρόνια με ότι μοτο είχα εγραφα 3χιλ max κ 6k με το παπί.. Δεν λέγεται ακινησία αυτό.
Περιορισμένη χρήση μάλλον..
Πώς γράφει Γιώργη?
Nickname
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον να μου βρείτε νύφη αλλά εννοούσα τι να προσέξω από όσους έχουν παντρευτεί μια τέτοια ώστε να ξέρω τι να ψωνίσω ..... Να πάω σε κάτι πιο οικονομικό αντί για 10 και πάνω να πάω σε 10 και κάτω με έναν εκκεντροφόρο , να πάω σε απλά και όχι αντβε γιατί εξάλλου δεν θα κάνω χώμα ποτέ μόνο διαπεραστικά χιλιόμετρα.... Έχουν διαφορές απλό με αντ με διπλούς εκκεντροφόρους και αντίστοιχα απλό με αντβε με μόνους εκκεντροφόρους...... Από παθητικές ζημιές τι σας είχε βγάλει η τι δεν σας είχε βγάλει ....είναι μια κατηγορία καινούργια για μένα και αν μεινω στο εξωτερικό από πρόβλημα μη επισκευάσιμο από μένα θα το βάλω φωτιά να το κάψω χαχαχαχα...... Τέλος μου πας πρόσφατα ότι τα διπλού εκκεντροφόρου είναι με καπέλοτα οι βαλβίδες και δεν ξέρω αν έχω όρεξη να ασχολουμε κάτι τέτοιο , προτιμούσα κοκοράκια!!!!! Σας ζαλισα αλλά μάλλον εγώ δεν έθεσα το ερώτημα το ξημερωμα

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Ααααα ναι και κάτι ακόμα πως καταλαβαίνω το ύψος τις σέλας τι μηχανής αν είναι από αντβε η απλό γιατί όλοι κάνουμε τις μετατροπές μας , όπως επίσης βλέπω απλά με ζάντες από αντβε αυτό σημαίνει ότι έχουν αλλαχτεί μέσα στα χρόνια η είχες διανατοτητα τότε να παραγγείλεις απλά με ζάντες αντβε;;;;

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Βρε αστα αυτα. Παρε εκει οτι σου αρεσει. Ολα μενουν.
Να παρεις adve να ξεμπερδευεις.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον να μου βρείτε νύφη αλλά εννοούσα τι να προσέξω από όσους έχουν παντρευτεί μια τέτοια ώστε να ξέρω τι να ψωνίσω ..... Να πάω σε κάτι πιο οικονομικό αντί για 10 και πάνω να πάω σε 10 και κάτω με έναν εκκεντροφόρο , να πάω σε απλά και όχι αντβε γιατί εξάλλου δεν θα κάνω χώμα ποτέ μόνο διαπεραστικά χιλιόμετρα.... Έχουν διαφορές απλό με αντ με διπλούς εκκεντροφόρους και αντίστοιχα απλό με αντβε με μόνους εκκεντροφόρους...... Από παθητικές ζημιές τι σας είχε βγάλει η τι δεν σας είχε βγάλει ....είναι μια κατηγορία καινούργια για μένα και αν μεινω στο εξωτερικό από πρόβλημα μη επισκευάσιμο από μένα θα το βάλω φωτιά να το κάψω χαχαχαχα...... Τέλος μου πας πρόσφατα ότι τα διπλού εκκεντροφόρου είναι με καπέλοτα οι βαλβίδες και δεν ξέρω αν έχω όρεξη να ασχολουμε κάτι τέτοιο , προτιμούσα κοκοράκια!!!!! Σας ζαλισα αλλά μάλλον εγώ δεν έθεσα το ερώτημα το ξημερωμα

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατί μόνο GS ? Θες Sony και καλά telelever και paralever ?

Θα σου έλεγα να κοιτάξεις και προς Ιαπωνία μεριά στα 1200cc που ειδικά για άσφαλτο έχει καλές επιλογές στα ίδια χρήματα (με gs 10-11). Ρίξε μια ματιά στο mobile.de
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ααααα ναι και κάτι ακόμα πως καταλαβαίνω το ύψος τις σέλας τι μηχανής αν είναι από αντβε η απλό γιατί όλοι κάνουμε τις μετατροπές μας , όπως επίσης βλέπω απλά με ζάντες από αντβε αυτό σημαίνει ότι έχουν αλλαχτεί μέσα στα χρόνια η είχες διανατοτητα τότε να παραγγείλεις απλά με ζάντες αντβε;;;;

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Υαπρχει επιλογή να παραγγελίες ακτίνες στο απλό και η διαφορά είναι ότι είναι ασημί.
Του adve είναι με μαύρα στεφάνια
Το adve είναι πολύ ψηλό, αλλά πολύ άνετο σε σχέση με το απλό.
Αν έχεις ευρώ να πάρεις με διπλούς εκκεντροφόρους να το πάρεις
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Να πάρεις τενερε 1200 να ξεμπερδεύεις αγορίνα...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Top Bottom