Αγριογουρουνα-ο νεος κινδυνος

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
το θεμα εχει αρχισει και σοβαρευει...εδω κατω εχουμε παρα πολλα και εχουν κατεβει μεχρι τη θαλασσα!!!!
Εξελισεται σε σοβαροτατη αφορμη τροχαιου..Προσοχη παιδια,εκει που απολαμαβανεις τη φυση..τσουπ μπροστα σου!!!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μόνο αυτά...?
Το τι λαγό και αλεπού πετυχαίνω κάθε πρωί ανεβαίνοντας στο Περτούλι δεν λέγεται...
Εν το μεταξύ τα γουρούνια έχουν σκάψει όλο το δάσος... :wacky:
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Φίλος και συνάδελφος στην Ιτέα, κόντεψε να σκοτωθεί ένα βράδυ. Το αυτοκίνητο δε διαλύθηκε. Και στο καινούργιο κομμάτι στον δρόμο προς Κρανίδι, μετά το Αυγό, έχω ακούσει υπάρχει θέμα
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Να είναι καλά οι οικολόγοι...με τις απαγορεύσεις στο κυνήγι...τρεχάτε τώρα....
Αν δεν ήταν για τους "οικολόγους" τώρα δεν είχε μείνει δάσος που δεν θα είχε χτιστεί.
Από δω και πέρα όμως, που θα έρθει και ανάπτυξη, τα πράγματα θα γίνουν και χειρότερα.
Μεταξύ μας όμως μας αξίζει που γίνονται όλα σαν τα μούτρα μας
Ελπίζω Γερμανοί και Κινέζοι να αγαπήσουν πιο πολύ αυτή τη γη ή ότι τέλος πάντων
απομείνει από δαυτη,
:ag2:
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Ποτε ανοίγει το κυνήγι τους ναρθω με το εμπροσθογεμές
Εχει ξεκινησει....εδω κ ενα μηνα.....στην ορεινη Κορινθια.. .ο συμπεθερος εχει χτυπησει. ...καμμια εικοσαρια ηδη...!!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εχει ξεκινησει....εδω κ ενα μηνα.....στην ορεινη Κορινθια.. .ο συμπεθερος εχει χτυπησει. ...καμμια εικοσαρια ηδη...!!!!!
Ωραία... Φτιάξε κανένα στιφάδο να φάμε.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Αν δεν ήταν για τους "οικολόγους" τώρα δεν είχε μείνει δάσος που δεν θα είχε χτιστεί.
Από δω και πέρα όμως, που θα έρθει και ανάπτυξη, τα πράγματα θα γίνουν και χειρότερα.
Μεταξύ μας όμως μας αξίζει που γίνονται όλα σαν τα μούτρα μας
Ελπίζω Γερμανοί και Κινέζοι να αγαπήσουν πιο πολύ αυτή τη γη ή ότι τέλος πάντων
απομείνει από δαυτη,
:ag2:
Άλλο οικολόγος και άλλο επαγγελματίας οικολόγος...έχει διαφορά...
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Ένας οριζμός της οικολογίας...


[… Η οικολογία είναι ανατρεπτική, επειδή θέτει υπό ερώτηση το καπιταλιστικό φαντασιακό που εξουσιάζει τον πλανήτη. Απορρίπτει το κεντρικό κίνητρο, σύμφωνα με το οποίο η μοίρα μας είναι να αυξάνουμε ασταμάτητα την παραγωγή και την κατανάλωση. Δείχνει τον καταστροφικό αντίκτυπο της καπιταλιστικής λογικής πάνω στο φυσικό περιβάλλον και στη ζωή των ανθρώπινων όντων… ]

Πηγή: Κορνήλιος Καστοριάδης: «H Οικολογία είναι ανατρεπτική…»
 
Τελευταία επεξεργασία:

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Επίσης αμολάνε και φίδια !! Έλεος φίλε μου ....
Φίλε μου σε όλα λένε όχι... Μια συνεργασία με κράτος κυνηγούς θα είχαμε σωστά αποτελέσματα αλλά...
Στην βόρεια Ελλάδα οι αρκούδες κάνουν βόλτα στα χωριά στην Ραφήνα αγριογούρουνο το φωτογράφιζαν στην παραλια στα Σπάτα σε μια εβδομάδα έχω δει 3 αλεπούδες οι λύκοι είναι στα όρια, όταν αρπάξουν κάποιον άνθρωπο μετάθα τρέχουμε...
Δεν είμαι κυνηγός...
 
Top Bottom