Αθήνας......εικόνες

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
@gsmaniac οταν ειδα απαντηση σου στο θεμα κατι ψιλιαστηκα...:secret:

σιγουρα ολοι τους εξαιρετικοι μα οι Ευζωνες ρε πστμ ειναι απιστευτοι!!
φουμα/σιδερα κ κομαντα εχουν ολοι...Ψυχη ομως κ λεβεντια σαν τους τσολιαδες μας δεν εχει ΚΑΝΕΝΑΣ!!
ΜΑΓΙΚΗ ΦΟΡΕΣΙΑ!ΜΟΝΑΔΙΚΗ! οσο η ανδρεια κ η ιστορια τους στα βαθη των αιωνων!!

ρε φιλε με συγκινησαν ευχαριστα οι φωτογραφιες σου κ σ'ευχαριστω!:friendship:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Θα συμφωνήσω με το Γιώργη. Απ' όλα κι απ' όλους έχουν πολλοί. Ευζωνες κανείς!!!
Οικογενειακή υπόθεση ο εορτασμός της 25ης Μαρτίου σήμερα...





Ο Πέτρος ντυμένος τσολιάς, με στολή ραμένη στο χέρι, του παππού του....




Πάνω στο Vstrom του @ztakisg16 Τάκη









πάνω σε LEO2




Σε αντιαεροπορικό

και μαζί με τους Σμηνίτες:




Και τέλος με φόντο το άγημα της Πολεμικής Σημαίας της Προεδρικής Φρουράς.
Σχολιάζει ο πιτσιρικάς: "Μαμά, η στολή που φοράνε οι τσολιάδες οι αληθινοί, είναι σαν τη δική μου! Όχι σαν τις καινούριες που έχουν οι φίλοι μου!"
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ο μουστάκας από κάτω, Σημαιοφόρος σήμερα της 2ας ΜΑΛ, είναι αδελφός από το 1996, Επιλοχίας τότε αυτός , Υπολοχαγός εγώ. Υπηρετήσαμε μαζί σε 2ή 3 μονάδες, αλλά η πρώτη μας φορά ήταν στη Μονάδα -αιχμή του δόρατος των ειδικών δυνάμεων!!! Αμέσως με την ίδρυσή της, μετά τα Ιμια....




Η Λεβεντιά δίπλα μου, Λοχίας σήμερα στην ίδια σημαία με τον από πάνου, ήταν νέα ΕΠΟΠ το 2007 όταν ήμουν υπεύθυνος για την εκπαίδευσή τους στη Ρεντίνα!



Μεγάλη η συγκίνηση, δεν το κρύβω.

Και λίγα σχόλια για κάποιες από τις φώτο του Κώστα:



Στολή Βαλκανικών Πολέμων. Τη φέρουν άνδρες του ΜΛΑΤ (η παλιά του ονομασία, δεν ξέρω πώς λέγεται τώρα). Είναι Λόχος της Προεδρικής Φρουράς υπό το ΓΕΕΘΑ, που αποδίδει τιμές σε αρχηγούς κρατών. Αποτελείται από 3 Δριες, μία από κάθε κλάδο των Ενόπλων Δυνάμεων.



Εδώ βλέπουμε τις πολεμικές σημαίες των Συναταγμάτων Πεζικού. Σημαίες Συνταγμάτων που πολέμισαν σε Α' και Β' Βαλκανικούς Πολέμους, Μικρασιατική εκστρατεία και 1940. Οι σημαίες αυτές φυλάσσονται στη Σχολή Πεζικού, στη Χαλκίδα.
Τις κρατούν Ανθυπολοχαγοί Πεζικού τάξεως 2017, που εκπαιδεύονται στο βασικό τμήμα εκπαιδεύσεως.


Κι από κάτω, χωρίς λόγια!!!! Μόνο ανατριχίλα!!!



 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
τετοιες μερες Θοδωρη το παρελθον με το παρον κ το μελλον ερχονται πολυ κοντα!
ακρως ενδιαφερουσες οι πληροφοριες σου κ σιγουρα αγνοουμε πολλα απο οσα βλεπουμε σε μια παρελαση....

ο Πετραν ειναι παραδοσιακος! ωραιος κ να τον χαιρεστε. καποτε θα λεει με καμαρι οτι φορουσε στολη με ''φερμελες'' κ ολοι θα αναρωτιουνται τι εννοει...!!
 
Top Bottom