Αθήνα - Καρπενήσι απο χώμα.

Bandit

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Moto Guzzi v11 Le Mans, Honda xl250s ,Honda xl500r Paris Dakar
Όπως λέει και ο τίτλος, σκεφτόμαστε να ανεβούμε το επόμενο ΠΣΚ για το Adventure tour του Χελιώτη
και μια και θα ξεκινήσουμε την Παρασκευή το πρωί για να ανεβούμε στο δασικό χωριό στο Βελούχι, έλεγα μήπως
να κάναμε καμιά χωμάτινη διαδρομή, αντί να γίνει όλο άσφαλτο, όχι απαραίτητα συνεχόμενη από αρχή μέχρι τέλος.
Οι γνώστες λοιπόν ας δώσουν τα φώτα τους, μπας και δούμε και εμείς το δικό μας........:yew:
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.... :thanx:
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Δες αυτό

 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτό που λέει ο Πάνος..
Αν και είχε κάποια ζορικα σημεία και δεν ξέρω αν περνάει από Βαρδούσια για Αρτοτίνα.

Η διαδρομή τα σπαει
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Αυτό που λέει ο Πάνος..
Αν και είχε κάποια ζορικα σημεία και δεν ξέρω αν περνάει από Βαρδούσια για Αρτοτίνα.

Η διαδρομή τα σπαει
Νομίζω είχαν περάσει πρόσφατα ο Γιάννης με τον Σπύρο...
 

Bandit

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Moto Guzzi v11 Le Mans, Honda xl250s ,Honda xl500r Paris Dakar
Να ρωτήσω και κάτι άλλο, μια διαδρομή που έχουμε φτιάξει , για παράδειγμα στο google maps, πώς την μετατρέπουμε σε GPX αρχείο για να την περάσουμε σε κινητό ή gps;
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Να ρωτήσω και κάτι άλλο, μια διαδρομή που έχουμε φτιάξει , για παράδειγμα στο google maps, πώς την μετατρέπουμε σε GPX αρχείο για να την περάσουμε σε κινητό ή gps;
Από KML ή KMZ σε GPX και το αντίστροφο υπάρχουν δωρεάν μετατροπεις στο διαδίκτυο...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Να ρωτήσω και κάτι άλλο, μια διαδρομή που έχουμε φτιάξει , για παράδειγμα στο google maps, πώς την μετατρέπουμε σε GPX αρχείο για να την περάσουμε σε κινητό ή gps;
Φτιάχνεις την διαδρομή που θέλεις στο Google maps και μετά παίρνεις τον link του browser και το κάνεις copy paste σε αυτήν την ιστοσελίδα Maps to GPX Converter
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Να μάθω λεπτομέρειες Στέφανε?
Κοντά στο Πάσχα δεν μπορούσες να περάσεις λόγω χιονιού που υπήρχε σε διάσπαρτα σημεία.
Από τότε έως σήμερα ίσως να είναι καλύτερα λόγω καιρού...
 

sfera

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
Tenere700, CRM250, Bandit 650
Όπως λέει και ο τίτλος, σκεφτόμαστε να ανεβούμε το επόμενο ΠΣΚ για το Adventure tour του Χελιώτη
και μια και θα ξεκινήσουμε την Παρασκευή το πρωί για να ανεβούμε στο δασικό χωριό στο Βελούχι, έλεγα μήπως
να κάναμε καμιά χωμάτινη διαδρομή, αντί να γίνει όλο άσφαλτο, όχι απαραίτητα συνεχόμενη από αρχή μέχρι τέλος.
Οι γνώστες λοιπόν ας δώσουν τα φώτα τους, μπας και δούμε και εμείς το δικό μας........:yew:
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.... :thanx:
Ρωτα τον Χελιωτη έχει διαδρομη από παλιά βόλτα προς Λαμία.. Αν δεν βρεις άκρη να ψάξω να την βρω να στην στείλω
 

Bandit

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Moto Guzzi v11 Le Mans, Honda xl250s ,Honda xl500r Paris Dakar
Ρωτα τον Χελιωτη έχει διαδρομη από παλιά βόλτα προς Λαμία.. Αν δεν βρεις άκρη να ψάξω να την βρω να στην στείλω

Ευχαριστώ, κάτι εχω φτιάξει, όπως εχω αναφέρει και στην αρχή ,θα είναι συνδυασμός ασφάλτινης και χωμάτινης διαδρομής.
 

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Υπάρχει και η διαδρομή αυτή που μου την έδωσε πέρσι ο Μελέτης - δεν την έχω κάνει για να γνωρίζω σε τι κατάσταση είναι αλλά μπορεί να σου φανεί χρήσιμη:


Μπορείς να κάνεις λήψη σε KML που μετά μετατρέπεται σε GPX.
 
Top Bottom