Ακουστικά Handsfree για το κράνος

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
Καλημέρες.
Οσοι φοράτε,Τι ακουστικά φοράτε μέσα στο κράνος?Για αραιά και που γιατί φοβάμαι να τα χω συνεχώς,λόγω απόσπασης της προσοχής αλλά και απομόνωσης των εξωτερικών θορύβων...Δεν μιλάω για ενδοσυννενόηση,μιλάω για hands free in ear 'οπως αυτά που έχω πάρει 3 φορές ηδη..
Εχουν αυτό το πτερύγιο και στερεώνονται πολύ καλα στο αυτί ενώ δεν τα παρασέρνει το κράνος οταν το βάζω.Και πολύ καλό ήχο και στην ομιλία.Αλλά έλεγα κάτι χωρίς καλώδιο ίσως.Που να χωράει καλά στο κράνος,στο αυτί να μην πιέζει .Α να σας πώ οτι φοράω και γυαλιά,οποτε μια ακομη πίεση δεν θα βοηθούσε....
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Εχω κατι Ζιαομι ασυρματα χωρις αυτακια , air 2 νομιζω? Μια χαρα χωρανε στο κρανος και καθονται και στη θεση τους χωρις να πιεζουν.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ωραίο θέμα! :ok:
 

dkamzelas

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
triumph tiger 800 2016
Εγώ φοράω in ear δηλαδή ψείρες με μαξιλάρι σιλικόνης. https://www.skroutz.gr/s/9290254/Samsung-IG935-In-ear-Handsfree-με-Βύσμα-3-5mm-Μαύρο.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share. Αυτά βασικά. Απομονώνουν τους εξωτερικούς ήχους και σα κέρδος και τη μουσική. Έχω και ωτοασπίδες, αλλά με βόλεψαν Αυτά. Τα φοράω μόνο σε ταξίδια σε ανοιχτούς δρόμους για να περνάει πιο εύκολα η ώρα.

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Εχω κατι Ζιαομι ασυρματα χωρις αυτακια , air 2 νομιζω? Μια χαρα χωρανε στο κρανος και καθονται και στη θεση τους χωρις να πιεζουν.
Πολύ πρακτικά αυτά...
Πώς είναι στην πράξη?
Ακούς?
Σε ακούνε?
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Πολύ πρακτικά αυτά...
Πώς είναι στην πράξη?
Ακούς?
Σε ακούνε?
Ακουω μια χαρα μουσικη, να με ακουνε δεν ξερω γιατι δεν απανταω σε κινητα στη μηχανη, αλλα φανταζομαι με τον αερα μαλλον δεν θα ακουνε καλα.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ακουω μια χαρα μουσικη, να με ακουνε δεν ξερω γιατι δεν απανταω σε κινητα στη μηχανη, αλλα φανταζομαι με τον αερα μαλλον δεν θα ακουνε καλα.
Όταν θα τα ξαναφορέσεις πες μου να μιλήσουμε για δοκιμή... ;)
 

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
Εχω κατι Ζιαομι ασυρματα χωρις αυτακια , air 2 νομιζω? Μια χαρα χωρανε στο κρανος και καθονται και στη θεση τους χωρις να πιεζουν.
Αυτά δηλαδή;
Η αυτά;
Κάθονται καλά αυτού του τύπου στο κράνος χωρίς να πιέζουν το αυτί;
Μουσικούλα με ενδιαφέρει κατά βάση...
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Αυτά δηλαδή;
Η αυτά;
Κάθονται καλά αυτού του τύπου στο κράνος χωρίς να πιέζουν το αυτί;
Μουσικούλα με ενδιαφέρει κατά βάση...
Και τα δυο εχω, αλλα τα πανω, τα ασπρα ειναι που κανουν στο κρανος. Ειμαι λιγο Νταμπο οποτε αν καθονται στα δικα μου αυτια χωρις ενοχληση μια χαρα θα εισαι.
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Ψάχνω για ένα ακουστικό Bluetooth για κράνος Nolan.
Ένα απλό ακουστικό, να μπαίνει στο κράνος (όχι στο αυτί) στην θέση που έχει για ακουστικά, χωρίς δυνατότητα ενδοεπικοινωνίας, χωρίς μικρόφωνο.
Το θέλω μόνο για να ακούω τις οδηγίες του GPS.

Μια λύση είναι να πάρω μια μονή ενδοεπικοινωνία και να χρησιμοποιώ μόνο τα ακουστικά, αλλά θα ήθελα να αποφύγω την εξωτερική συσκευή που κολλάς πάνω στο κράνος σου.
 
Top Bottom