Ακόμη ένα Ντομινάτορας...

Manouel650

Μέλος
Περιοχή
Ρέθεμνος τση Κρήτης
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Domi 650
Ευτυχής(θα δείξει αυτό;)) κάτοχος Domi πλέον κι εγώ!





Αντί του ποσού των 1.000 Ε με 44.000 Κμ, από φίλο, οπότε μπορώ να πω ότι γνωρίζω μέχρι ένα σημείο το παρελθόν της. ΝΧ650 P, γράφει στο σκελετό, μοντ, 1994 το πιθανότερο.

Η πρόθεσή μου είναι να της κάνω κάποιες μετατροπούλες στην κατεύθυνση του εντούρο-rally, οπότε ανοίγω θέμα, αναμένοντας τη βοήθεια και τις γνώμες του κοινού στη πορεία των εργασιών.

Εννοείται, ότι έχω διαβάσει με προσοχή τα γραφώμενα των συμφορουμιτών, από τα οποία έχω μάθει αρκετά πραγματάκια...:thanx:
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Ή τα μάτια μου με γελάνε ή το μηχανάκι φαίνεται άριστο στη φωτογραφία. Σαν να είναι πραγματικά τα χιλιόμετρα που αναφέρεις. Ωραία αγορά!
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Ευτυχής(θα δείξει αυτό;)) κάτοχος Domi πλέον κι εγώ!





Αντί του ποσού των 1.000 Ε με 44.000 Κμ, από φίλο, οπότε μπορώ να πω ότι γνωρίζω μέχρι ένα σημείο το παρελθόν της. ΝΧ650 P, γράφει στο σκελετό, μοντ, 1994 το πιθανότερο.

Η πρόθεσή μου είναι να της κάνω κάποιες μετατροπούλες στην κατεύθυνση του εντούρο-rally, οπότε ανοίγω θέμα, αναμένοντας τη βοήθεια και τις γνώμες του κοινού στη πορεία των εργασιών.

Εννοείται, ότι έχω διαβάσει με προσοχή τα γραφώμενα των συμφορουμιτών, από τα οποία έχω μάθει αρκετά πραγματάκια...:thanx:
Του ντομι το καγκελο εγινε!!! Με το καλο να το κανεις οπως το φανταζεσαι :)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλοτάξιδο.... Όντως φαίνεται λούστρο.
Το χρώματα κι είναι λίγο λελικο... Αλλα σίγουρα θα το αλλάξεις.
 

Manouel650

Μέλος
Περιοχή
Ρέθεμνος τση Κρήτης
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Domi 650
Ή τα μάτια μου με γελάνε ή το μηχανάκι φαίνεται άριστο στη φωτογραφία. Σαν να είναι πραγματικά τα χιλιόμετρα που αναφέρεις. Ωραία αγορά!
Στέφανε έχει τα θεματάκια του αλλά είναι αζόριστο και βέβαια το χώμα δεν πρέπει να το έχει δει ούτε από απόσταση...:D
 

Manouel650

Μέλος
Περιοχή
Ρέθεμνος τση Κρήτης
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Domi 650
Καλοτάξιδο.... Όντως φαίνεται λούστρο.
Το χρώματα κι είναι λίγο λελικο... Αλλα σίγουρα θα το αλλάξεις.
Κώστα, δεν τόλμησα να το κάνω ούτε μια βόλτα εδώ στο Ρέθυμνο, καθότι θα μου έβγαινε το όνομα και σε τέτοια ηλικία...:D:D:D
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Στέφανε έχει τα θεματάκια του αλλά είναι αζόριστο και βέβαια το χώμα δεν πρέπει να το έχει δει ούτε από απόσταση...:D
Σούπερ, ότι χρειάζεται δηλαδή. Μία καλή βάση να ξεκίνησεις. Περιμένω να δώ τις αλλαγές. Καλή αρχή!
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Σαματι ερχεται το πληρωμα του χρονου για τους μονοδρομους....
Ολοι στην απω ανατολη
κρυφο- κοιτανε...

παντως (μιλωντας αντικείμενικα) ηταν πολυ μπροστα (τοτες,30 ετη πριν) οποιος κατασκευαστης εφτιαχνε αυτα τα υπεροχα,αθανατα κ πολυχρηστικα μικρο-μεσαια ΟΝ-ΟΦΦ.
Η αξια τους σταθερη στον χρονο οταν ζητας "ελβετικο σουγια"..!!

καλες μοντες λοιπον Μανωλη!
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Καλορίζικο και καλούς δρόμους !
Πραγματικά φαίνεται άριστο. Αυτό οφείλεται στην ανακατασκευή που είχε δεχτεί?
(αν και η λογική μου λέει πως 1700km τον χρόνο είναι πολύ λίγα....)
 

Manouel650

Μέλος
Περιοχή
Ρέθεμνος τση Κρήτης
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Domi 650
Καλορίζικο και καλούς δρόμους !
Πραγματικά φαίνεται άριστο. Αυτό οφείλεται στην ανακατασκευή που είχε δεχτεί?
(αν και η λογική μου λέει πως 1700km τον χρόνο είναι πολύ λίγα....)

Κοίτα, καθότι γνωρίζω αρκετά το προηγούμενο ιδιοκτήτη, ξέρω ότι τα τελέυταία 6-7 χρόνια, δεν πρέπει να έκανε 1.000Κμ(και έβαψε και τα πλαστικά πέρισυ). Αυτό φαίνεται και από τις φθορές που έχω βρει μέχρι τώρα που είναι ασήμαντες. Η μόνη γρουσουζιά που βρήκα μέχρι τώρα είναι η συνηθισμένη στο μοχλικό που προφανώς δεν είχε δει άλλο γράσο από αυτό που του έβαλε ο Ιάπων που το συναρμολόγησε...

 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλοτάξιδο να ειναι Μανώλη...!:)
 
Top Bottom