Αλητευοντας στην Χειμωνιάτικη Λιακάδα τού Μωριά...

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Μονεμβάσια με Πανσέληνο,σοκάκια διαδρομες εικονες και χρωματα Ελληνικα...υπέροχη μίξη!
Τα ξερεις πως ειναι...ξεκινας τη διαδρομη σου πριν ακομα πατησεις τη μιζα για να φυγεις.Και μονο η ανασα που αρχιζει να αλλαζει χροιά απο την αναμονη του ταξιδιου αρκει για να σε βαλει στην διαδρομη...
Αλητευοντας χωρις μοτο,καμμιά φορα δινει αλλο τόνο στη βολτα...και διαθεση αναλογως παρεας...


Ηταν Πανσεληνος αυτες τις μερες και η παρεα ηταν τετοια που ηθελα να βρω ενα μοναδικο σημειο για να το απολαυσουμε...ολοι


Μονεμβάσια...ενα σημειο που ορίζει Ελλαδα μου μυριζει και αποπνεει ευωδία Ελληνικη...


Η διαδρομη,τα ποστα,τα σοκακια...αφηνω να μιλησουν οι εικονες...
Το καφεδακι απολαυση με τετοια θέα...


Μονεμβάσια...αγαπημενος πολος ελξης και αυτη την Εποχη λιγοστος ο κοσμος και το βουητο που την κανουν ακομα πιο υπέροχη.Μετα τα βραδυνα κρασακια και εδεσματα και τον περιπατο στα στενα υπο το φως της Πανσεληνου,μας βρισκει να ανοιγουμε τα πατζούρια να υποδεχθουμε Ελληνικο φως...


Και πρωινο στα γρηγορα,καφεδακι και παμε να την περπατησουμε...


Τα χρωματα της και τα στενα σοκακια της Σκύλλα & Χάρυβδη για το μυαλο...


Ο Φαρος του καστρου της Μονεμβάσιας,ξεχωριστος πανεμορφος...οπως και ολοι αυτης της χαρμα ιδεσθαι κατηγοριας...


θαρρείς πως πας προς τον υπέροχο γαλανό ουρανο εδω μεσα...που να πρωτοκοιταξεις,που να αφησεις το μυαλο...


Αφηνουμε υποσχεση για καλο ανταμωμα και παμε διαδρομη επαρχιακα,με μια επιβαλλομενη σταση στο πανεμορφο Κυπαρισσι για τζούρες σταλα-σταλα ομορφιας και θάλασσας...


και με την συνοδοιπορο μου καβαλαμε και το αερακι μας συντροφευει στην Κεντρικη Πελοπονησσο...στοφιλικια χαρμα,αερας μυρωδατος,εικονες δυνατες,συναισθηματα ομορφα,παρεα μοναδικη!!!

Σταση Λεβιδι για μια λαχταριστη γουρνοπούλα (βλ.Φωτο-->λογοκρισια:D)...και παμε πισω να ξανασανουμε και να αναπολουμε...ως την επομενη.

Τα λεμε...Ελλαδα μου,μας δινεις ολα οσα θελουμε σε ομορφια για να αντεχουμε τα οσα μάς σφιγγουν στην καθημερινοτητα...ομως εμεις...εδω...χαμογελο.:yew:
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
εισαι παλιοποιοτητα....:secret:
ειναι η απαντηση σου , στην κυριακατικη εντουραδα μου ?????:thinking:





ζηλευω ρεεεεεεεεεεε !!!!!:l2::l2::l2::friendship:
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Σωραίοοοοασςςς ρε Κώστα!!!! Πάντα τέτοια!!!

Στάλθηκε από το X5 μου
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
ανατολικη πελοποννησος τι να λεμε.....
tips..επειδη η απανω πολη ειναι ανοικτη μονο πρωι-μεσημερι...η καλυτερη εποχη για την επισκεψη ειναι τωρα που δεν εχει ζεστη
 

advag990

Enjoy your ride!!!!
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
KTM ADVENTURE 990S
Κωστη βλεπω οτι εχεις ανεβασει level στην ποιοτητα σου και ανυπομονω να βγουμε στα βουνα να φτιαξουμε και καινουριο αλμπουμ για το παναχαικο..
 

alamanos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
F800GS
Συγγνώμη για το θάρρος αλλά εμένα για αλητεία δεν μου κάθεται. Για γκομενοδουλειά μου φαίνεται

Στάλθηκε από το SM-G388F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

alamanos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
F800GS
Μπράβο κι εγω από προσωπική εμπειρία μίλησα γιατί με αυτή που πήγα στην Μονεμβασιά και γούσταρα ..... τελικά την παντρεύτηκα :agr:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μπράβο κι εγω από προσωπική εμπειρία μίλησα γιατί με αυτή που πήγα στην Μονεμβασιά και γούσταρα ..... τελικά την παντρεύτηκα :agr:
Mη λες τετοια...
τζιζ λέμε...


:eek::eek::eek::eek:
 
Top Bottom