Αλλαγή αλυσίδας F800gs

zilver

Μέλος
Όνομα
Ζήσης
Μοτό
790AdvR
Καλησπέρα,
έπειτα απο 2.5 χρόνια και 35.000 χιλιόμετρα(+ του προηγούμενού ιδιοκτήτη) ο μηχανικός της bmw μου είπε πως η αλυσίδα μου πνέει τα λοίσθια.
Επειδή το σετ με τα γρανάζια στη μαμα πάει στα 270 και δεν θα μείνει ευρώ ούτε για παγωτό μηχανής, έχει κανείς υπόψιν του κάποια αξιόπιστη εναλλακτική να προτείνει?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Τελευταία επεξεργασία:

nikos_pc

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
TIGER 800 XC
Πρόσφατα αγόρασα για τον Τίγρη αλυσίδα DID και γρανάζια JT με το μπροστά να έχει και λάστιχο στα 170 ευρώ απο Θεσσαλονίκη. Η αλυσίδα που αγόρασα ειναι η παρακάτω απλα απο άλλο μαγαζί. Πιστεύω θα σε καλύψει απόλυτα.

 

zilver

Μέλος
Όνομα
Ζήσης
Μοτό
790AdvR
Με 150 ευρουλάκια βάζεις τη χρυσή της Afam και είσαι αρχηγός ;)
Είναι όντως 150?Έχεις κάποιο λίνκ?Γιατί στο ενδιάμεσο μέχρι να λάβω απαντήσεις πήγα και σε έναν άλλο μάστορα και μου είπε τη χρυσή της αφαμ 170+40 εργατικά δικά του 210. Πάλι πολλά μου φαίνονται να πω την αλήθεια μου.
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Εγω εβαλα did χρυση ενισχυμενη . Διαλεξε ή did ή afam. Κανα 150αρι μαξ συν τοποθετηση οπου πας
 

estebahn

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
CBR 600F4i
Όταν έψαχνα αλυσιδογραναζα για το VFR παρά τα υψηλά μεταφορικά (είναι μεγάλο το βάρος!) συνέφερε πολύ περισσότερο (αν θυμάμαι καλά 30%??) να ψωνίσω από eBay.co.uk παρά από ελληνικά ανταλλακτικαδικα πόσο μάλλον απο το να αναθέσω στο μάστορα να βρει και να τοποθετήσει. Κατά κανόνα προσπαθώ να στηρίζω την εδώ αγορά, αλλά στην προκειμένη μου 'χε φανεί πολύ μεγάλη η διαφορά.
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
To link που εχω βαλει ειναι απο συγκεκριμενο μαγαζι το οποιο ψωνιζω συστηματικα εδω και χρονια. Δε νομιζω να εχω αγορασει ποτε αλυσιδα απο Ελλαδα!
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Εμεις αλυσιδες παντα απο Ελλαδα ψωνιζουμε και βρισκουμε μια χαρα τιμες. Παρε τηλ monster bike Πατρα να σου πει τιμη
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Ναι οι τιμες στην Ελλαδα ειναι τσιμπημενες, αλλα αν ψαξεις βρισκεις. Καλο ειναι να στηριζουμε οσο ειναι δυνατον την αγορα.

Οσο για το Monster Bike εχει καλες τιμες ο Κωστας
 
Top Bottom