Αλλαγή σωθικών κέντρου μπροστινού τροχού.

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Τελευταία φορά που άλλαξα ρουλεμάν, πρεσαριστά μου το έκανε ο φίλος μου... Και είχε μια πρέσα, υδραυλική!! Καλή φάση
Σωτήρη sothrhs άκου δήλωση τώρα...
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Επίσης να αναφέρω, ότι όταν είχα αλλάξει ρουλεμάν τιμονιού στο μπιφερ, βρέθηκα προ εκπλήξεως όταν ανακάλυψα ότι δεν υπάρχει εγκοπη στο κάτω μέρος του σκελετού, για να μπει μια ντιζα, να χτυπήσω το ρουλεμάν και να πέσει κάτω έτσι απλά
Χρειάζεται εξολκεα από αυτούς που αγκαλιάζουν εσωτερικά το ρουλεμάν και ανοίγουν σα σκισμένο πράσο ενα πράμα ( τα εξηγώ καλά;)και στην άλλη άκρη έχει ένα βαρίδι που χτυπάς και καποια στιγμή κανεις τη δουλειά αφρός......
Αλλα πρέπει να επιστρατευτεί η δαιμόνια φύση του πατεντιαρη απελπισμενου χομπιστα, και κανεις σε μια βέργα αυτό, και γίνεται η δουλειά με πολύ κόπο βέβαια και άπειρες αναφορές και μνειες στη μαμά εταιρία
Όποιος έχει αλλάξει θα καταλάβει τι έκανα


Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Επίσης να αναφέρω, ότι όταν είχα αλλάξει ρουλεμάν τιμονιού στο μπιφερ, βρέθηκα προ εκπλήξεως όταν ανακάλυψα ότι δεν υπάρχει εγκοπη στο κάτω μέρος του σκελετού, για να μπει μια ντιζα, να χτυπήσω το ρουλεμάν και να πέσει κάτω έτσι απλά
Χρειάζεται εξολκεα από αυτούς που αγκαλιάζουν εσωτερικά το ρουλεμάν και ανοίγουν σα σκισμένο πράσο ενα πράμα ( τα εξηγώ καλά;)και στην άλλη άκρη έχει ένα βαρίδι που χτυπάς και καποια στιγμή κανεις τη δουλειά αφρός......
Αλλα πρέπει να επιστρατευτεί η δαιμόνια φύση του πατεντιαρη απελπισμενου χομπιστα, και κανεις σε μια βέργα αυτό, και γίνεται η δουλειά με πολύ κόπο βέβαια και άπειρες αναφορές και μνειες στη μαμά εταιρία
Όποιος έχει αλλάξει θα καταλάβει τι έκανα


Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αυτοί οι εξολκεις που λες, είναι φωτιά και λαυρα η τιμή τους!!!!!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Έχω βάλει στο μάτι ένα σετακι..... @αματο! Το οποίο βεβαίως βεβαίως, μου το αφήνει 450€, και δυο νύχτες μαζί του :fun
Στα 450 κολλάω...... :ha
Θέλω τη βοήθεια του γλυκογιωργη πάνω σε αυτό το θέμα!!!!!! :p
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
PW 150 από q400 φίλε μου

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πέτυχα τη σειρά (PW100 series) αλλά όχι το ακριβές μοντέλο! Η αλήθεια είναι ότι μου έμοιαζε κάπως μεγάλος για 127 αλλά νόμιζα ότι η Ολυμπιακή είχε μόνο ATR από ελικοφόρα, τα οποία νομίζω φοράνε 127, σωστά;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Πέτυχα τη σειρά (PW100 series) αλλά όχι το ακριβές μοντέλο! Η αλήθεια είναι ότι μου έμοιαζε κάπως μεγάλος για 127 αλλά νόμιζα ότι η Ολυμπιακή είχε μόνο ATR από ελικοφόρα, τα οποία νομίζω φοράνε 127, σωστά;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Η ολυμπιακη εχει κυριως q400 απο ελικοφορα αντε να εχουν μεινει κανα 2 atr και κανα 1-2 τα μικροτερα bombardier 100.
Τωρα το τι φορανε ο μηχανικος της παρεας
Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom