Αλλαγη καδενας vstrom 650

antonis1975

Μέλος
Περιοχή
Περιστερι
Όνομα
antonis
Μοτό
suzuki vstrom 650 2008
Καλημέρα έφτασε πλέον τα 104000χιλ. το vstrom και θέλουμε αλλαγη καδενας, μετά από έρευνα η τιμη για αλλαγη μαζί με εργασία φτάνει περίπου τα 450 με 500,απαγορευτικό πόσο για μενα .Σκέφτομαι να ασχοληθώ εγω αλλά αν γίνεται θα ήθελα τη βοήθεια σας,ψάχνω να βρω το μανουαλ με το χρονισμό για να ειμαι ποιο σίγουρος σε αυτό που κάνω.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλημέρα έφτασε πλέον τα 104000χιλ. το vstrom και θέλουμε αλλαγη καδενας, μετά από έρευνα η τιμη για αλλαγη μαζί με εργασία φτάνει περίπου τα 450 με 500,απαγορευτικό πόσο για μενα .Σκέφτομαι να ασχοληθώ εγω αλλά αν γίνεται θα ήθελα τη βοήθεια σας,ψάχνω να βρω το μανουαλ με το χρονισμό για να ειμαι ποιο σίγουρος σε αυτό που κάνω.
Καλημέρες...
Ίσως μπορεί να βοηθήσει ο sothrhs
 

theo_ts

Advexperience.gr
Περιοχή
Στη Γενέτειρα του Ευριπίδη
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
Suzuki Gs 500
New Force NF 500
Καλημεραααα
Να κανω μια ερωτηση? Πως καταλαβαίνουμε οτι χρειάζεται αλλαγή καδένας? Απο τα χρόνια? Χλμ? Κατι αλλο?
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Μου φαίνεται περίεργο σε αυτά τα χιλιόμετρα που λές, καθώς γνωρίζω ίδια μηχανάκια με πολύ περισσότερα χωρίς τέτοιο πρόβλημα. Μήπως κάποιος τεντωτήρας ή κάτι άλλο? Δεν πάς μια βόλτα σε αντιπρωσωπεία στο κεντρικό μια βόλτα. Δεν θα χρεωθείς και κάτι...
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Μου φαίνεται περίεργο σε αυτά τα χιλιόμετρα που λές, καθώς γνωρίζω ίδια μηχανάκια με πολύ περισσότερα χωρίς τέτοιο πρόβλημα. Μήπως κάποιος τεντωτήρας ή κάτι άλλο? Δεν πάς μια βόλτα σε αντιπρωσωπεία στο κεντρικό μια βόλτα. Δεν θα χρεωθείς και κάτι...
Συμφωνώ σίγουρα είναι κάτι άλλο ίσως τεντωτηρας όπως ειπώθηκε
Πρόσεχε μην σε κάνουν μεροκάματο
Στείλε και ένα πμ στον ελγκατο

ΥΓ
Άνοιγμα αυτού του κινητήρα ίσως μετά τα 200000 χλμ
Εκτός αν είναι δεύτερο η τρίτο χέρι και οι προηγούμενοι τον ρήμαξαν
 

antonis1975

Μέλος
Περιοχή
Περιστερι
Όνομα
antonis
Μοτό
suzuki vstrom 650 2008
Κοιτα το εχω παει και μου έχουνε πει ότι είναι καδενα φυσικά δεν μου είπανε να τσεκάρουμε μήπως είναι τεντοτηρας. Τη μηχανή την είχα πάρει με 30000 χλ.και ητανε από συναδέλφο.Εγω βέβαια της κανω πολλά τη μέρα περίπου 80χιλ.Παντως πριν προχωρήσω θα τσεκάρω τον τεντοτηρα να δω μήπως. Ευχαριστώ πάντως για τις πληροφορίες
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Γνωρίζω εργαλεία με 240000χλμ και δεν έχουν ανοίξει κινητήρα
 

antonis1975

Μέλος
Περιοχή
Περιστερι
Όνομα
antonis
Μοτό
suzuki vstrom 650 2008
Τη να πω μακάρι να είναι τεντωτηρες .Πάντως σήμερα που πήγα να πάρω κάποια κλιπς και ρώτησα πόσο έχει ο τεντοτηρας, μου είπε το παιδί εκεί ότι συνήθως την καδενα περνουνε.Θα δουμε
 
Top Bottom