Αναζήτηση κράνους ADV

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Σωστός!
Το βγάζει κι άλλη μια με το logo της, δε θυμάμαι την εταιρεία..


Από βάρος όσο λέει:


Δε λέει ψέματα, το είχα ζυγίσει την πρώτη μέρα που το πήρα.
Ελαφρύ μου φάνηκε από την πρώτη στιγμή, το προηγούμενο που είχα για 4 χρόνια ήταν το AFX 41 DS το οποίο ήταν 1700grm...
Αλλά το 2014 ήταν το μόνο που βρήκα με εσωτερική ζελατίνα μαύρη..
 
Τελευταία επεξεργασία:

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
την δεύτερη φορά, ζήτησα να το εγκαταστήσουν και στην καινούρια ζελατίνα! Δε νομίζω ότι τα παιδιά της Πάτρας κάνανε λάθος εγκατάσταση... Από τον δεύτερο χειμώνα και αφού το αφαίρεσα για να καθαρίσω καλά την ζελατίνα είχε θέμα. Ότι και να έκανε, όπως και να το έβαζα είχα θέμα.
***όταν λέω ότι έχω θέμα, εννοάω ότι σταματημένος ή εντός πόλης με μικρή ταχύτητα θολώνει είτε από κάτω, είτε από πάνω. Σε κίνηση δεν έχω θέμα. Θεωρώ όμως ότι με το Pinlock ΔΕΝ έπρεπε να θολώνει καθόλου***
Μισο λεφτο αγορια...
Ισως..λεω ισως να μην εχει σωστη σιλικονη περιμετρικα το πινλοκ η" να εχει ξεραθεί.
Αν συμβαινουν κατι απο αυτα τοτε σαφως κ θα μπάζει,δεν φταιει παντα η τοποθετηση...
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Μισο λεφτο αγορια...
Ισως..λεω ισως να μην εχει σωστη σιλικονη περιμετρικα το πινλοκ η" να εχει ξεραθεί.
Αν συμβαινουν κατι απο αυτα τοτε σαφως κ θα μπάζει,δεν φταιει παντα η τοποθετηση...
Κατά πάσα πιθανότητα αυτό φταίει...
Όταν το είχα αφαιρέσει το pinlock για να τι καθαρίσω, είχαν μείνει κάτι σαν υπολείμματα από την σιλικόνη στην ζελατίνα. Έκτοτε, δεν κάθεται καλά το ρημαδιασμένο...
Αλλά και πάλι το πινλοκ δεν κουμπώνει καλά στη ζελατίνα...
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Eβαλα στο Shoei πρωτη φορα το pinlock μεγαλη εφεύρεση!!!
'Οταν με το καλό έρθει η άνοιξη και η ζέστη κάνει την παρουσία της, τότε μην ξεχάσεις να το βγάλεις και να το ξαναβάλεις το φθινόπωρο με τα κρύα.
Χαλάει με τη ζέστη το pinlock και μετά θα θαμπώνει και θα αναρωτιέσαι γιατί δεν λειτουργεί σωστά όπως παλιά.
 
Top Bottom