Αναζήτηση μοτό για ότι προκύψει

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Καλό το 1290 ,θα ζεσταίνει και καλά τώρα το χειμωνα :laugh:
μπεμβεδάκηδες ρε, τρυφερά πόδια.
έναν πίσω λαιμό από 1290GT θέλει αν πηγαίνεις στα πράιντ στην πλατεία εννοώ αντί για τους αγώνες όπως όλοι οι κάτοχοι, μόνωση στην σέλα έχει από κατασκευής. Αν δεν είχα το XR θα ήμουν ήδη να του χτυπήσω κουδούνι "μήπως έχετε λίγο χρόνο να μιλήσουμε για τον Άγιο Στέφανο Πίρερ τον Αυστριακό και τα έργα του".

Τα προπέλεν αίσχη με τους καταλύτες δίπλα στο δεξί πόδι και το LCADV που ομοίως δεν αερίζεται επαρκώς και ψήνει αβαβά όμως ε; ΤΙΣΤΕΣΕΙΣΠΧΙΑ μην χάσει αξία το συλλεκτικόΝ μόνο δια γνώσται!!!11!111! διαγδώσται.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Ναι ,Νταξ ,αλλά εμείς δεν τον προτείναμε να πάρει υγρόψυκτο κύριε μου














,ακομα :friend:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν θα πω ποιός αλλά είναι μέλος, μου είχε πει ότι "θα σου φανεί σαν να οδηγείς τρακτέρ" το camhead. Έχουν περάσει πολλά χρόνια από τότε στο Σοφικό που είχε κάνει Motorrad days και είχα πάρει το αερόψυκτο, εννοείται μου άρεσε, εννοείται δεν θυμάμαι αν ήταν "τρακτέρ". Από το LC θυμάμαι κυρίως το πόσο βαρύ φαίνεται το πίσω του, καταλαβαίνεις την μη αναρτώμενη μάζα πάρα πολύ.

Είδα και ένα ωραιότατο 1290R σήμερα στο "new novel coronaUnitedKingdom" στο δεκαχίλιαρο, δεν θα βγει πιο φτηνά ΑΝ βγάλεις πινακίδες αλλά μπορείς πάντα να κάνεις τον Κινέζο και να κυκλοφορείς με ξένες.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Είδα και ένα ωραιότατο 1290R σήμερα στο "new novel coronaUnitedKingdom" στο δεκαχίλιαρο, δεν θα βγει πιο φτηνά ΑΝ βγάλεις πινακίδες αλλά μπορείς πάντα να κάνεις τον Κινέζο και να κυκλοφορείς με ξένες.
Τώρα πΧιά δεν νομίζω να μπορείς πλέον.
Νταξ ,τους έγινε η χάρη για το εμπορικό κομμάτι ,αλλά η χώρα θα είναι εκτός ΕΟΚ από αύριο ,με ότι αυτό συνεπάγεται για τη χρήση οχημάτων με Αγγλικές πινακίδες σε ΞΕΝΗ χώρα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τώρα πΧιά δεν νομίζω να μπορείς πλέον.
Νταξ ,τους έγινε η χάρη για το εμπορικό κομμάτι ,αλλά η χώρα θα είναι εκτός ΕΟΚ από αύριο ,με ότι αυτό συνεπάγεται για τη χρήση οχημάτων με Αγγλικές πινακίδες σε ΞΕΝΗ χώρα.
Έχει αυτοκίνητα 20 ετών με αγγλικές στην Κηφισιά, εννοώ 20 ετών στην Ελλάδα, σε ακινησία στην Αγγλία. Και ποιος τους ψάχνει η τους ενοχλεί;
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Έχει αυτοκίνητα 20 ετών με αγγλικές στην Κηφισιά, εννοώ 20 ετών στην Ελλάδα, σε ακινησία στην Αγγλία. Και ποιος τους ψάχνει η τους ενοχλεί;
Ναι.Το ξέρω.
Αλλά μέχρι τώρα ,το μόνο που χρειαζόταν ,ήταν ένα εισιτήριο καραβιού με την πινακίδα του οχήματος.
Τώρα ,για να περάσει όχημα με Αγγλικές πινακίδες σε χώρα ΕΟΚ ,θα χρειαζονται διαδικασίες εισαγωγής οχήματος εκτός Σέγκεν ,φαντάζομαι.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ναι.Το ξέρω.
Αλλά μέχρι τώρα ,το μόνο που χρειαζόταν ,ήταν ένα εισιτήριο καραβιού με την πινακίδα του οχήματος.
Τώρα ,για να περάσει όχημα με Αγγλικές πινακίδες σε χώρα ΕΟΚ ,θα χρειαζονται διαδικασίες εισαγωγής οχήματος εκτός Σέγκεν ,φαντάζομαι.
Ειδικά στην Ελλάδα, ασχολείται πολύ η αστυνομία...

Δηλαδή ένας Άγγλος για να έρθει διακοπές λέμε τώρα κάθεται τουριστική βίζα ένα τρίμηνο, θέλει εκτελωνισμό; Η ένας Ρώσος που έχουν και μπίζνες εδώ.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Ειδικά στην Ελλάδα, ασχολείται πολύ η αστυνομία...

Δηλαδή ένας Άγγλος για να έρθει διακοπές λέμε τώρα κάθεται τουριστική βίζα ένα τρίμηνο, θέλει εκτελωνισμό; Η ένας Ρώσος που έχουν και μπίζνες εδώ.
Με λίγα λόγια ,παράνομα-παράτυπα ,ίσως να συνεχίσει να μπορεί να είναι ,αν μπεί.
Αλλά για να μπεί ,θα θέλει περισσότερες διαδικασίες.


Το σημαντικότερο πρόβλημα των οχημάτων που είναι τόσα χρόνια που λες Ελλάδα με Αγγλικές πινακίδες ,είναι ότι είναι ανασφάλιστα ,αφου (υποτίθεται ότι) επισήμως είναι στην Αγγλία...σε "ακινησία".
Ε ,δεν νομίζω οτι θα το ρισκάρουν πολλοί να κυκλοφορούν με παράνομα εισαχθέν όχημα ,με δηλωμένη ακινησία στην Αγγλία ,κ ανασφάλιστοι ταυτόχρονα.
Δεν αξίζει οικονομικά το ρίσκο της πιθανής "στραβής"....θεωρώ.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το παιχνίδι που παίζαμε στο καφέ στην Νέα Κηφισιά, απέναντι από την τροχαία, ήταν "βρες το νόμιμο όχημα με ξένες πινακίδες". Ε, δεν βρέθηκε τόσα χρόνια.

Θεωρητικά είναι όπως τα λες.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Το παιχνίδι που παίζαμε στο καφέ στην Νέα Κηφισιά, απέναντι από την τροχαία, ήταν "βρες το νόμιμο όχημα με ξένες πινακίδες". Ε, δεν βρέθηκε τόσα χρόνια.

Θεωρητικά είναι όπως τα λες.
Είχατε ντυθεί νΤροχαίοι κ ζητάγατε χαρτιά...; :ha
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Είχατε ντυθεί νΤροχαίοι κ ζητάγατε χαρτιά...; :ha
Aν δεις την πινακίδα, έχει app που βρίσκεις τα πάντα. Αυτά τα αστεία αντιποίηση αρχής μόνο γιοι βουλευτών με την παρέα τους τα κάνουν.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Aν δεις την πινακίδα, έχει app που βρίσκεις τα πάντα. Αυτά τα αστεία αντιποίηση αρχής μόνο γιοι βουλευτών με την παρέα τους τα κάνουν.
Ελα ρε φίλε...τι μαθαίνω στην εκπνοή του 2020...δεν το'ξερα.
Τόσο απλό είναι δηλαδή ;
Και τότε γιατί δεν τους πιάνουνε ;
Νταξ...δεν είπα να μην μπαίνουνε καθόλου στα σόσιαλ μίντια προφΑϊλ τους οι ένστολοι εν ώρα υπηρεσίας ,του πούστ' ,έχουν και Ζωή ,αλλά θα μπορούσανε να μπαίνουνε κ στο ΑΠ που & πουΣΤΑΙ.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Είναι τόσο απλό. Έτσι τσεκαραμε και τα αγγλικά μηχανάκια προ αγοράς, έχει όμοια app και για άλλες αγορές, με δωρεάν και επί πληρωμή πληροφορίες. Αν ήθελαν να πιάσουν κόσμο θα μπορούσαν. Αλλά είπαμε, ο πιο στυγνός εγκληματίας είναι αυτός που πήρε σοκοφρετα χωρίς να στείλει #2 φέτος και σπέρνει τον ιό, αυτόν θα παταξωμεν.
 

nioniovic

Μια μούρλια την έχουμε...
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Διονύσης
Μοτό
Triumph Tiger 900 Rally
Γιατί δεν κοιτάς το GT? Πιο ταιριαστό για τις ανάγκες που περιέγραψες. Και αν η γυναίκα φωνάζει, βλέπεις το "φθηνό" 900 με τα 10890Ε. Φυσικά, και το Vstrom 1050 είναι πολύ αξιόλογη επιλογή.
Μου αρεσε πιο πολυ η θεση στο rally....λιιιγοοο πιο ψηλο απο οτι καταλαβα!!
 

nioniovic

Μια μούρλια την έχουμε...
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Διονύσης
Μοτό
Triumph Tiger 900 Rally
Αυτό ήθελα να το ρωτήσω και στην προηγούμενη συζήτηση περί παντόφλας, αλλά μιά που επαναλαμβάνεται, θα το ρωτήσω τώρα.

Το κάθε νοικοκυριό έχει προφανώς τους κανόνες του. Στην περίπτωση που το ταμείο είναι "κοινό" οπότε για το μηχανάκι ξοδεύονται και δικά της λεφτά να το καταλάβω και το παντόφλα και το ανταποδοτικά οφέλη και τα πάντα. Αν όμως ο κάθε ένας έχει το εισόδημα του και με την αγορά της μηχανής δεν πέφτει το σπίτι έξω και γίνεται από τα λεφτά του ενός, αλήθεια έχει λόγο να πει ο δεύτερος του ζευγαριού κάτι παραπάνω από το "καλοτάξιδο" ας πούμε; Η λογική πίσω από το "θα στο βγάλω ξινό με την μίρλα" αν δεν γίνεται ζημιά στην επιβίωση της οικογένειας, ποιά είναι;
Για να μην τα παραλεω....η μιρλα θα ερθει αν δεν ειναι ανετη στο ταξιδι...το χρηματικο ειναι ενα μικρο θεματακι...του τυπου....μην δωσουμε και μια περιουσια για να παρουμε μηχανη......αλλα αναμεσα σε ολα εχει τρελαθει με τον τιγρη ( παρολο που ειναι bmwadakias) ......και μου λεει πηγαινε παρτο να τελειωνουμε.....
Εν αναμονη του test drive λοιπον στις 8/01
Καλη χρονια σε ολους....με υγεια...και επιτελους να ανοιξει το συστημα να βολταρουμε......σας ευχαριστω γιζ τις απαντησεις
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Αυτό ήθελα να το ρωτήσω και στην προηγούμενη συζήτηση περί παντόφλας, αλλά μιά που επαναλαμβάνεται, θα το ρωτήσω τώρα.

Το κάθε νοικοκυριό έχει προφανώς τους κανόνες του. Στην περίπτωση που το ταμείο είναι "κοινό" οπότε για το μηχανάκι ξοδεύονται και δικά της λεφτά να το καταλάβω και το παντόφλα και το ανταποδοτικά οφέλη και τα πάντα. Αν όμως ο κάθε ένας έχει το εισόδημα του και με την αγορά της μηχανής δεν πέφτει το σπίτι έξω και γίνεται από τα λεφτά του ενός, αλήθεια έχει λόγο να πει ο δεύτερος του ζευγαριού κάτι παραπάνω από το "καλοτάξιδο" ας πούμε; Η λογική πίσω από το "θα στο βγάλω ξινό με την μίρλα" αν δεν γίνεται ζημιά στην επιβίωση της οικογένειας, ποιά είναι;
Σε μια οικογένεια, μπορεί να υπάρχουν τα λεφτά μου και τα λεφτά σου??
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Σε μια οικογένεια, μπορεί να υπάρχουν τα λεφτά μου και τα λεφτά σου??
Δεν ξέρω τι ηλικία έχεις, έχω δει και αυτό με μεγάλη αυστηρότητα.

Φυσικά και μπορεί. Αν πχ η συμβία δεν συμπαθεί τις μοτοσυκλέτες, αν ο σύζυγος είναι "Ανατολίτης" και δεν θεωρεί πρέπον να καβαλάει μηχανή μία γυναίκα, ο δεύτερος του ζεύγους θα μείνει χωρίς η θα κάνει το κέφι του;
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Δεν ξέρω τι ηλικία έχεις, έχω δει και αυτό με μεγάλη αυστηρότητα.

Φυσικά και μπορεί. Αν πχ η συμβία δεν συμπαθεί τις μοτοσυκλέτες, αν ο σύζυγος είναι "Ανατολίτης" και δεν θεωρεί πρέπον να καβαλάει μηχανή μία γυναίκα, ο δεύτερος του ζεύγους θα μείνει χωρίς η θα κάνει το κέφι του;
Προφανώς και όλα γίνονται, όμως αυτό που περιγράφεις παραπάνω δεν είναι μια υγιής οικογενειακή σχέση.
Με το προηγούμενο ποστ σου, κατάλαβα ότι λογίζεις σαν κανονικότητα σε μια οικογένεια να υπάρχουν και ατομικά ταμεία που χειρίζονται κατά το δοκούν, τουλάχιστον όπως το έγραψες. Μπορεί να μην το κατάλαβα καλά, όμως με αυτή την "συνθήκη", οικογένειες και σχέσεις δεν μακροημερεύουν, τουλάχιστον κατά την δική μου άποψη.
Άρα, η λεγόμενη και "παντόφλα" είναι ουσιαστικά η προσαρμογή των ατομικών επιθυμιών μας στην πραγματικότητα μιας οικογένειας και των αναγκών της, άσχετα από τα εισοδήματα των ζευγαριών.
Ετών 42, παντρεμένος, 2 παιδιά

Είναι μεγάλη κουβέντα αυτή πάντως...
 
Top Bottom