Αναζήτηση Tool Bag/ Tail Bag

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Όπως γράφει και ο τίτλος της ζήτησης, ψάχνω να βρώ ένα toolbag/tailbag που θα μπορώ να βάζω μέσα την εργαλειοθήκη μου τις σαμπρέλες και αν χωράει κανένα αδιάβοροχο. Θα το δέσω στην πίσω σχάρα είτε με ιμάντες που μπορεί να έχει, είτε με tiewrap. Χωρητικότητα γυρώ στα 10-15 λίτρα φαντάζομαι. Εάν έχει κάποιος κάποιο που δεν χρησιμοποιεί και δεν το χρειάζεται, θα μου ήταν βολικό, ώστε να μην τα κουβαλάω στην πλάτη.

Ευχαριστώ
Στέφανος
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτό είναι... Αν σου κάνει σφυρα

 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Αν και δεν φαίνεται πολύ καλά στην φωτογραφία, νομίζω είναι ακριβώς αυτό που ψάχνω. Πως δένει πίσω;

Υ.Γ. Μου απάντησες, ευχαριστώ!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αν και δεν φαίνεται πολύ καλά στην φωτογραφία, νομίζω είναι ακριβώς αυτό που ψάχνω. Πως δένει πίσω;
Κοίτα στο λινκ
Εγώ χρησιμοποιώ τα velcro, αλλά έχει και γατζους
Παρτο να το δοκιμάσεις και αν σου κάνει το κρατας
 
Τελευταία επεξεργασία:

clear

Μέλος
Περιοχή
Παλλήνη
Όνομα
Κλέαρχος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Όπως γράφει και ο τίτλος της ζήτησης, ψάχνω να βρώ ένα toolbag/tailbag που θα μπορώ να βάζω μέσα την εργαλειοθήκη μου τις σαμπρέλες και αν χωράει κανένα αδιάβοροχο. Θα το δέσω στην πίσω σχάρα είτε με ιμάντες που μπορεί να έχει, είτε με tiewrap. Χωρητικότητα γυρώ στα 10-15 λίτρα φαντάζομαι. Εάν έχει κάποιος κάποιο που δεν χρησιμοποιεί και δεν το χρειάζεται, θα μου ήταν βολικό, ώστε να μην τα κουβαλάω στην πλάτη.

Ευχαριστώ
Στέφανος
Για δες και αυτή τη λύση....



ή αυτή για εργαλεία...αγοράζεις και 2 για να βάλεις και κάτω από τη σέλα. Δες τις τελευταίες φωτοφραφίες του χακί, έχει λάστιχα μέσα για τα εργαλεία.

 
Τελευταία επεξεργασία:

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Για δες και αυτή τη λύση....


Καλή περίπτωση Κλέαρχε αλλά είναι λίγο μικρό για να χωρέσει όλα αυτά που ανέφερα. Τσαντάκι βρέθηκε, οπότε είμαστε οκ.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Όλες οι προτάσεις είναι καλες και πολύ οικονομικές, αλλά η αλήθεια είναι ότι αν θέλεις να στέκεται σωστά και να αντέχει κάτι στην ταλαιπωρία του χώματος στο χώμα, χρειάζεσαι κάτι πιο εξειδικευμένο.
 

notakos600

Μέλος
Περιοχή
Ασπρόπυργος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
HONDA C50
Όλες οι προτάσεις είναι καλες και πολύ οικονομικές, αλλά η αλήθεια είναι ότι αν θέλεις να στέκεται σωστά και να αντέχει κάτι στην ταλαιπωρία του χώματος στο χώμα, χρειάζεσαι κάτι πιο εξειδικευμένο.
Είδα παραπάνω ένα tail-bag...
Μα 100 ευρώ για 15 λίτρα ρε συ Κώστα?
Μόνο σε εμένα φαίνονται κάποια πράγματα εξοργιστικά ακριβά?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Είδα παραπάνω ένα tail-bag...
Μα 100 ευρώ για 15 λίτρα ρε συ Κώστα?
Μόνο σε εμένα φαίνονται κάποια πράγματα εξοργιστικά ακριβά?
Επειδή τα έδωσα και φυσικά είναι ακριβό, μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι με καμία άλλη λύση δεν μπόρεσα να κάνω τη δουλειά μου.
Κανένα tank bag δεν χωράει όπως πρέπει αυτά που αναφέρει ο Στέφανος, 2 σαμπρέλες,τρομπα, εργαλεία και όχι μόνο.
Και αν τα χωρέσει δεν υπάρχει ένας σωστός τρόπος να δεθεί με ασφάλεια.
Τα έχουν υπολογίσει έτσι ώστε να μας παίρνουν τα λεφτά φίλε.
Δυστυχως είναι μια πραγματικότητα αυτή.
 

notakos600

Μέλος
Περιοχή
Ασπρόπυργος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
HONDA C50
Επειδή τα έδωσα και φυσικά είναι ακριβό, μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι με καμία άλλη λύση δεν μπόρεσα να κάνω τη δουλειά μου.
Κανένα tank bag δεν χωράει όπως πρέπει αυτά που αναφέρει ο Στέφανος, 2 σαμπρέλες,τρομπα, εργαλεία και όχι μόνο.
Και αν τα χωρέσει δεν υπάρχει ένας σωστός τρόπος να δεθεί με ασφάλεια.
Τα έχουν υπολογίσει έτσι ώστε να μας παίρνουν τα λεφτά φίλε.
Δυστυχως είναι μια πραγματικότητα αυτή.
Μιλάς σε κάποιον που έχει πληρώσει 55 ευρώ για το Givi tanklock των 3 λίτρων, πορτοφόλι, κινητό και κλειδιά χωράει μέσα. :ha
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μιλάς σε κάποιον που έχει πληρώσει 55 ευρώ για το Givi tanklock των 3 λίτρων, πορτοφόλι, κινητό και κλειδιά χωράει μέσα. :ha
Ε ναι... Όλοι από τον πάγκο έχουμε περάσει

Τεσπα... Αν κάνει στον Στέφανο το sw motech, θα το πάρει φθηνά.
Και αν δεν θέλει να πληρώσει τίποτα, ένα βράδυ με το πουλι, είναι οκ.
 

Varonos

Μέλος
Περιοχή
Ηλιούπολη
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
BMW F 650 GS Dakar
Επειδή τα έδωσα και φυσικά είναι ακριβό, μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι με καμία άλλη λύση δεν μπόρεσα να κάνω τη δουλειά μου.
Κανένα tank bag δεν χωράει όπως πρέπει αυτά που αναφέρει ο Στέφανος, 2 σαμπρέλες,τρομπα, εργαλεία και όχι μόνο.
Και αν τα χωρέσει δεν υπάρχει ένας σωστός τρόπος να δεθεί με ασφάλεια.
Τα έχουν υπολογίσει έτσι ώστε να μας παίρνουν τα λεφτά φίλε.
Δυστυχως είναι μια πραγματικότητα αυτή.
Μάρκετινγκ λέγεται και δουλεύει άψογα στον μοτοκόσμο μας ε;;;
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Ε ναι... Όλοι από τον πάγκο έχουμε περάσει

Τεσπα... Αν κάνει στον Στέφανο το sw motech, θα το πάρει φθηνά.
Και αν δεν θέλει να πληρώσει τίποτα, ένα βράδυ με το πουλι, είναι οκ.
:prft:
Άλλα μου έλεγες... για πιο πουλί λέμε, από αυτά που πετάνε ή τα άλλα;
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
σαφως ο καθενας πρατει οπως επιθυμει

για χαρην της καλης κουβεντας ομως παραθετω τηνφωτο η οποια δειχνει πως ενα σακος-tankbag που μου χαρισε ο Κλεαρχος clear εξυπηρετει αψογα αυτο που ζητα ο Στεφος
μεσα εχει τα παντα.
2 σαμπρελες,εργαλεια για καθε βιδα της μοτο,3 λεβιεδες,γαντια,πανια,φαρμακειο,φακο,τρομπα μικρη κ σιγουρα κατι ακομα ξεχναω,επισης χωρανε κ τα διαβροχα.
πιασμενο με ενα (μη ξεχειλωμενο) δυχτι δενκουνηθηκε ποντο σε 2 βολτες με αρκετη κ δυσκολη χωματινη διαδρομη..


 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
σαφως ο καθενας πρατει οπως επιθυμει

για χαρην της καλης κουβεντας ομως παραθετω τηνφωτο η οποια δειχνει πως ενα σακος-tankbag που μου χαρισε ο Κλεαρχος clear εξυπηρετει αψογα αυτο που ζητα ο Στεφος
μεσα εχει τα παντα.
2 σαμπρελες,εργαλεια για καθε βιδα της μοτο,3 λεβιεδες,γαντια,πανια,φαρμακειο,φακο,τρομπα μικρη κ σιγουρα κατι ακομα ξεχναω,επισης χωρανε κ τα διαβροχα.
πιασμενο με ενα (μη ξεχειλωμενο) δυχτι δενκουνηθηκε ποντο σε 2 βολτες με αρκετη κ δυσκολη χωματινη διαδρομη..


Άσχετο αλλά κούκλα η μηχανή.
 
Top Bottom