Αναζήτηση Tool Bag/ Tail Bag

notakos600

Μέλος
Περιοχή
Ασπρόπυργος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
HONDA C50
σαφως ο καθενας πρατει οπως επιθυμει

για χαρην της καλης κουβεντας ομως παραθετω τηνφωτο η οποια δειχνει πως ενα σακος-tankbag που μου χαρισε ο Κλεαρχος clear εξυπηρετει αψογα αυτο που ζητα ο Στεφος
μεσα εχει τα παντα.
2 σαμπρελες,εργαλεια για καθε βιδα της μοτο,3 λεβιεδες,γαντια,πανια,φαρμακειο,φακο,τρομπα μικρη κ σιγουρα κατι ακομα ξεχναω,επισης χωρανε κ τα διαβροχα.
πιασμενο με ενα (μη ξεχειλωμενο) δυχτι δενκουνηθηκε ποντο σε 2 βολτες με αρκετη κ δυσκολη χωματινη διαδρομη..


Το έχεις κούκλα το ΧΤ Γιώργη!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
σαφως ο καθενας πρατει οπως επιθυμει

για χαρην της καλης κουβεντας ομως παραθετω τηνφωτο η οποια δειχνει πως ενα σακος-tankbag που μου χαρισε ο Κλεαρχος clear εξυπηρετει αψογα αυτο που ζητα ο Στεφος
μεσα εχει τα παντα.
2 σαμπρελες,εργαλεια για καθε βιδα της μοτο,3 λεβιεδες,γαντια,πανια,φαρμακειο,φακο,τρομπα μικρη κ σιγουρα κατι ακομα ξεχναω,επισης χωρανε κ τα διαβροχα.
πιασμενο με ενα (μη ξεχειλωμενο) δυχτι δενκουνηθηκε ποντο σε 2 βολτες με αρκετη κ δυσκολη χωματινη διαδρομη..


Άκου το πρόβλημα με τους 30 λίτρα και πάνω Γιώργη.
Αν είναι ψηλό το μηχανάκι και έχεις και αυτό πίσω πρέπει να είσαι πάνω από 190 για να ανέβεις πανω :D
Και θελει σημεία για να πιάσει το δίχτυ.
Όταν είχα κάγκελα για σαμαρια στον Γκάντι βόλευε, τώρα που δεν υπάρχει ούτε σχάρα, δεν πιάνει τίποτα.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Άκου το πρόβλημα με τους 30 λίτρα και πάνω Γιώργη.
Αν είναι ψηλό το μηχανάκι και έχεις και αυτό πίσω πρέπει να είσαι πάνω από 190 για να ανέβεις πανω :D
Και θελει σημεία για να πιάσει το δίχτυ.
Όταν είχα κάγκελα για σαμαρια στον Γκάντι βόλευε, τώρα που δεν υπάρχει ούτε σχάρα, δεν πιάνει τίποτα.
Σιγουρα Κωστα,ομως για οσα ζηταει ο Στεφ δεν νομιζω οτι κατι λιγοτερο απο 15 θα το βολευε..
εμενα αυτο που βλεπεις ειναι τοσο
 

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Εγώ έχω πάρει το Enduristan Rally Pack 3.5lt: Enduristan Rally Pack 3.5lt - Most Wanted Warehouse



Χωράει με καλή γεωμετρία και μελέτη, μια σαμπρέλα (παίρνω πάντα μια μπροστινή που παίζει σε ανάγκη και για πίσω), τα απαραίτητα εργαλεία, μια τρόμπα χειρός, μια τρόμπα με αμπούλες και 2 αμπούλες επιπλέον, ταινία, tyre ups, μια κόλλα 2 συστατικών για μέταλλα και κάτι ψιλά ακόμα. Δένει πολύ καλά στη βάση του και έτσι το άνοικε-κλείσε είναι εύκολο, είναι αδιάβροχο και στα 55€ που έχει το αγοράζεις και είσαι οκ για πάντα.

Αν θέλεις κάτι παραπάνω πας στο Enduristan XS6.5 Base Pack 6.5lt με 65€ που απλά δεν έχει την αμεσότητα για εύκολο άνοιγμα που έχει το μικρότερο καθώς αυτό δένει με ιμάντες:


 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Ευχαριστώ Στάθη. Ίσως ο τίτλος που έχω γράψει είναι λίγο παραπλανητικός. Έχω μία εργαλειοθήκη που γίνεται ρολό και θα τη βάζω μέσα, αλλά θέλω να βάζω και αδιάβροχα, κανένα σνακ, οπότε τα 3,5 λίτρα είναι λίγα. Στην πλάτη θέλω να κρατήσω μόνο το νερό. Νομίζω του Κώστα ταιρίαζει ταμαμ στη πίσω σχάρα. H enduristan πάντως έχει πολύ καλό εξοπλισμό.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Στέφανε έχω πάρει εδώ και 3 χρόνια έναν σάκο 20lt της motoraid ο οποίος με έχει βολέψει όσο τίποτε άλλο. Βάζω μέσα εργαλεία, ανταλλακτικά, αδιάβροχα, φαγητό, εντουραδικες σαμπρέλες και γενικά ότι χρειάζομαι για μια ημερήσια μεγάλη βόλτα ασφάλτινη η χωμάτινη.
Το καλό είναι ότι αυξομειώνεται αναλόγως και πιάνει μεγάλο εύρος δραστηριοτήτων με τη μότο.
Δεν το βγάζει πλέον η μοτορειντ αλλά βγάζει αντίστοιχους η givi. Εννοείται ότι είναι φουλ αδιάβροχο.

Εάν έχεις σκοπό να βάζεις σαμπρέλες εντουραδικες 4mm θα χρειαστείς σάκο minimum γύρω στα 20 λτ δεδομένου ότι πιάνουν πολύ χώρο οι συγκεκριμένες.



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Υπαρχει και μεγαλυτερη τσαντα της Motoraid των 40 λιτρων στην οποια μπαινουν μαζι με τα εργαλεια και ρουχα, υπνοσακος, φαγητο κλπ, τετοια χρησιμοποιω πχ για 2ημερες εξορμησεις οπως τελευταια Αγραφιαδα που πηγαμε τον Δεκεμβρη του 2019 με υπνο στο καταφυγιο (η φωτο ειναι απο την εκκινηση στο Μουζακι). Οταν ειναι να παω ημερησια, εργαλεια, σαμπρελες και κανενα επιπλεον μπλουζακι για την επιστροφη χωρανε σε ενα (μη αδιαβροχο) σακο ωμου τον οποιο δενω επισης πισω με διχτυ. Αλλα ο καπετανιος μ'εβαλε σε σκεψεις να παρω και ενα 20αλιτρο Motoraid ναχω επιπλεον χωρο για τις ημερησιες.


 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Tail
Στέφανε έχω πάρει εδώ και 3 χρόνια έναν σάκο 20lt της motoraid ο οποίος με έχει βολέψει όσο τίποτε άλλο. Βάζω μέσα εργαλεία, ανταλλακτικά, αδιάβροχα, φαγητό, εντουραδικες σαμπρέλες και γενικά ότι χρειάζομαι για μια ημερήσια μεγάλη βόλτα ασφάλτινη η χωμάτινη.
Το καλό είναι ότι αυξομειώνεται αναλόγως και πιάνει μεγάλο εύρος δραστηριοτήτων με τη μότο.
Δεν το βγάζει πλέον η μοτορειντ αλλά βγάζει αντίστοιχους η givi. Εννοείται ότι είναι φουλ αδιάβροχο.

Εάν έχεις σκοπό να βάζεις σαμπρέλες εντουραδικες 4mm θα χρειαστείς σάκο minimum γύρω στα 20 λτ δεδομένου ότι πιάνουν πολύ χώρο οι συγκεκριμένες.



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τα 15 λίτρα χωράνε 2 σαμπρέλες enduro michelin :p, μια τρομπα michelin, λοσταρια για βάλε - βγάλε, καρυδακια, κατσαβίδια, μπουζοκλειδο, Allen, torx, και ένα αδιάβροχο σακακι(όχι πανταλονι)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Υπαρχει και μεγαλυτερη τσαντα της Motoraid των 40 λιτρων στην οποια μπαινουν μαζι με τα εργαλεια και ρουχα, υπνοσακος, φαγητο κλπ, τετοια χρησιμοποιω πχ για 2ημερες εξορμησεις οπως τελευταια Αγραφιαδα που πηγαμε τον Δεκεμβρη του 2019 με υπνο στο καταφυγιο (η φωτο ειναι απο την εκκινηση στο Μουζακι). Οταν ειναι να παω ημερησια, εργαλεια, σαμπρελες και κανενα επιπλεον μπλουζακι για την επιστροφη χωρανε σε ενα (μη αδιαβροχο) σακο ωμου τον οποιο δενω επισης πισω με διχτυ. Αλλα ο καπετανιος μ'εβαλε σε σκεψεις να παρω και ενα 20αλιτρο Motoraid ναχω επιπλεον χωρο για τις ημερησιες.


Πάρε μια μικρότερη Γιώργη... Αυτή στην φώτο είναι λες και έχεις δεύτερο άτομο πίσω.
Νομίζω ότι δεν μπορείς να μεταφέρεις το βάρος σου πίσω οπου χρειαζεται.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Tail

Τα 15 λίτρα χωράνε 2 σαμπρέλες enduro michelin :p, μια τρομπα michelin, λοσταρια για βάλε - βγάλε, καρυδακια, κατσαβίδια, μπουζοκλειδο, Allen, torx, και ένα αδιάβροχο σακακι(όχι πανταλονι)
Κοκοράκια πόσα...? :roflmao:
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
το παλιο το ορθοδοξο το μαυρο δεν το διαθετουν πλεον
ομως υπαρχει κατι αναλογο που ισως εξυπηρετει
 

ilias.ali

Ready To Race
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Ali
Μοτό
KTM 625 SXC 2004
Εγώ έχω αυτή. Αυξομειώνει το μέγεθος κατά το δοκούν.




Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Πάρε μια μικρότερη Γιώργη... Αυτή στην φώτο είναι λες και έχεις δεύτερο άτομο πίσω.
Νομίζω ότι δεν μπορείς να μεταφέρεις το βάρος σου πίσω οπου χρειαζεται.
Κωστα, στο συγκεκριμενο διημερο η τσαντα ειχε μεσα υπνοσακο, υποστρωμα, αθλητικα παπουτσια, καποια ρουχα ΚΑΙ επισης εργαλεια, σαμπρελες, κλπ. Απλα την εβαλα σαν διπλασια σε χωρητικοτητα της τσαντας που εβαλε ο καπταιν.

Οταν παω για μια μερα, βαζω πισω την τσαντα πλατης με εργαλεια, σαμπρελες, κλπ. Δες την επομενη φωτο καπου στις Αυστριακες Αλπεις σε μονοημερη απο το Bled της Σλοβενιας.


 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
το παλιο το ορθοδοξο το μαυρο δεν το διαθετουν πλεον
ομως υπαρχει κατι αναλογο που ισως εξυπηρετει

Στον παρακατω συνδεσμο συνονοματε βλεπω οτι υπαρχει η κλασικη αδιαβροχη τσαντα 40/45 λιτρων σε κοκκινο:

 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Tail

Τα 15 λίτρα χωράνε 2 σαμπρέλες enduro michelin :p, μια τρομπα michelin, λοσταρια για βάλε - βγάλε, καρυδακια, κατσαβίδια, μπουζοκλειδο, Allen, torx, και ένα αδιάβροχο σακακι(όχι πανταλονι)
Ναι αλλά δε χωράνε μεγάλα δεματικα για τη ρόδα και σπρευ WD40 και σπρευ επαφωνε που παίρνω εγώ.... ΚΤΜ έχω μάνα μου.
 
Top Bottom