Αναζητηση xt 600

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Όντας μαζοχιστής και θελοντας να τιμωρήσω τον εαυτό μου ειμαι στην αναζητησης της συγχρονης πλεον xt 600.Δεν ξερω το γιατι αλλα κατι μου φωναζει παρε το μηχανακι κυριως λογω της απλοτητας του...χρηση;;οτι μπορεις να φανταστεις..αρχες καλοκαιριου δηλ θελω μεσω επαρχιακων διασχιση βαλκανιων και καταληξη τοσκανη για κανα 15-20 μερες.αν καταφερω να ακολουθησω και το φορουμ σε καμια εκδρομη κτλ κτλ..σιγουρα παντως δεν το θελω για καθημερινο γιατι δεν εχω που να τ χρησιμοποιήσω.ξερω θεωρητικα δεν κανει το μηχανακι αλλα γενικα θελω να ταλαιπωρηθω και το κυνηγαω.Λοιπον αν εχετε να μου πειτε τι να προσεξω στην αγορα του θα το εκτιμουσα.αν ειχατε και κανενα να μου προτεινετε η να πουλατε ακομα καλυτερα...

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ektor

Μέλος
Όνομα
Έκτωρ
Μοτό
ΧΤ600Ε
Καλησπέρα!
Έχω σχολιάσει σχεδόν καθόλου στο φόρουμ, αν και το παρακολουθώ καιρό, τυχαίνει όμως να έχω ΧΤ και να το "κυνηγάω" κούτσα κούτσα κι εγω. Σημεία που θα πρόσεχα σε τέτοια μηχανή θα ήταν το εξής ένα >μοτέρ<, δεδομένου οτι οι μηχανές αυτές είναι στην καλύτερη μουλάρια και στη χειρότερη προσομοιωτές stunt riding για ανήσυχους έφηβους και νέους. Τα υπόλοιπα γύρω γύρω (ρουλεμάν, φρένα, αλυσίδες κλπ) είναι λογικό ότι θα πρέπει να αλλαχθούν τουλ. προληπτικά για ένα διεθνές ταξίδι, όπως το περιγράφεις.
Από περιφερειακά εγώ θα πρότεινα αναβάθμιση των αναρτήσεων ως βασικό. Το δικό μου έχει ενα κιτ της hyperpro εμπρός και πίσω. Οικονομικό, τίμιο και αισθητά καλύτερο από τις στοκ σούστες που έβρισκα χειρότερες από του αραμπά που έχουμε στου παππού μου το σπίτι. Δευτερευόντως ένα λίγο πιο ψηλό τιμόνι και τελικό εξάτμισης που για εμένα "ανοίγει" αρκετά το μοτέρ.
Καλός χώρος να ψάξει κανείς θα έλεγα ότι είναι το οικείο φόρουμ στο fb, έχει πολύ κόσμο και συχνές αγγελίες με μηχανές όλων των ποιοτήτων και τιμών.

Ε.
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Καλησπέρα!
Έχω σχολιάσει σχεδόν καθόλου στο φόρουμ, αν και το παρακολουθώ καιρό, τυχαίνει όμως να έχω ΧΤ και να το "κυνηγάω" κούτσα κούτσα κι εγω. Σημεία που θα πρόσεχα σε τέτοια μηχανή θα ήταν το εξής ένα >μοτέρΑπό περιφερειακά εγώ θα πρότεινα αναβάθμιση των αναρτήσεων ως βασικό. Το δικό μου έχει ενα κιτ της hyperpro εμπρός και πίσω. Οικονομικό, τίμιο και αισθητά καλύτερο από τις στοκ σούστες που έβρισκα χειρότερες από του αραμπά που έχουμε στου παππού μου το σπίτι. Δευτερευόντως ένα λίγο πιο ψηλό τιμόνι και τελικό εξάτμισης που για εμένα "ανοίγει" αρκετά το μοτέρ.
Καλός χώρος να ψάξει κανείς θα έλεγα ότι είναι το οικείο φόρουμ στο fb, έχει πολύ κόσμο και συχνές αγγελίες με μηχανές όλων των ποιοτήτων και τιμών.

Ε.
Ευχαριστω φιλος...το θεμα των αναρτησεων το χω τσεκαρει.αποτι καταλαβα δεν γινεται και rebuild στη δικια του οποτε μονοδρομος η αναβαθμιση.τωρα θα δω και αυτο που μου ειπες στο φβ γιατι δεν το ηξερα.το ονομα του;

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
το μηχανακι που θες δε κανει για τη χρηση που το θες...για την ακριβεια, και για να μη μπαινουμε σε διαξιφισμους, αυτο που λες το κανεις και με ποδηλατο η πεζος, αλλα το ποιντ ειναι οτι υπαρχουν πολυ καλυτερες επιλογες

το να βρεις κατ αρχην πλεον ΧΤ600 σε καλη κατασταση ειναι κατι σαν την αναζητηση του ιερου δισκοποτηρου, και αν βρεις κατι, θα ειναι τοσο ακριβο που απλα αν απλα δε σκοπευεις να το κρατησεις για προσωπικους λογους, δε θα αξιζει να το παρεις...εκει που πραγματικα το χτ σχεδον δεν εχει ανταγωνισμο ειναι στην καθημερινη χρηση, κατι που λες οτι δε θες να κανεις με αυτο το μηχανακι....

αμα θες απλα μηχανακια, υπαρχουν πολλες επιλογες
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
το μηχανακι που θες δε κανει για τη χρηση που το θες...για την ακριβεια, και για να μη μπαινουμε σε διαξιφισμους, αυτο που λες το κανεις και με ποδηλατο η πεζος, αλλα το ποιντ ειναι οτι υπαρχουν πολυ καλυτερες επιλογες

το να βρεις κατ αρχην πλεον ΧΤ600 σε καλη κατασταση ειναι κατι σαν την αναζητηση του ιερου δισκοποτηρου, και αν βρεις κατι, θα ειναι τοσο ακριβο που απλα αν απλα δε σκοπευεις να το κρατησεις για προσωπικους λογους, δε θα αξιζει να το παρεις...εκει που πραγματικα το χτ σχεδον δεν εχει ανταγωνισμο ειναι στην καθημερινη χρηση, κατι που λες οτι δε θες να κανεις με αυτο το μηχανακι....

αμα θες απλα μηχανακια, υπαρχουν πολλες επιλογες
Αυτο με προβληματιζει και μενα...το οτι θα ταλαιπωρηθω να βρω καποιο σωστο.ποσο μαλλον να το πληρωσω ενα τσουβαλι λεφτα.προφανως και ταξιδευεις με χιλια δυο μηχανακια πολυ καλυτερα.δεν το συζηταω αυτο.και γω ελεγα παρε ενα bandit 1250(επειδη μου αρεσει το αναφερω) και ανεση γκαζια αλεξισφαιρο και ολα καλα.δεν ψαχνω κατι τετοιο..θελω απλοτητα,αυθραστο οσο γινεται και μονοκυλινδρο...γιατι;δεν ξερω..κολλαει πολλες φορες στο θεμα μηχανακι το κεφαλι μου.μονο εγω το παθαινω;

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ναι οκ είχα xt600 κάνα χρόνο, το έστησα και για χώμα όσο γινόταν κάποια πραγματα, δε ψάχνεις τίποτα άλλο? Είναι ψόφιο, είναι βαρύ για αυτό που είναι, έχει μάλλον περίεργη και βαρετή γεωμετρία και οκ χλιαρό. Διασχίζει χώμα ναι. Και είναι ανθεκτικό. Απλά θα σε περνάνε τα crypton x kmκαι θα το νιωθεις στο χώμα 30 κιλά πιο βαρύ απ όσο είναι.
 
Top Bottom