Ανακατασκευη ντιζας συμπλέκτη

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Καλησπέρα σε όλους...Βλέποντας ότι η ντιζα συμπλέκτη αρχίζει να βγάζει συρματακια και να πηγαίνει για κοψιμο την άλλαξα με μια aftermarket από εξωτερικό...Πλην όμως η καινούργια δεν μου γεμίζει το μάτι και πήγα στην bmw να παραγγείλω μια γνήσια.. μου είπαν ότι δεν υπάρχει καθόλου στοκ και ότι η bmw θα βάλει στην παραγωγή από Σεπτέμβριο και βλέπουμε...Οπότε για να είμαι σίγουρος και να έχω καβατζα μια δεύτερη ντιζα μου είπαν ότι υπάρχουν καταστήματα όπου πας την γνησια και στην ανακατασκευαζουν...Δεν μιλάω για άπλο πέρασμα μιας ποδηλατικης ντιζας και σφίξιμο το βαρελακι...Μιλάω για κανονική αλλαγή συρματοσχοινου όπου μπαίνει το κεφάλι πρεσαριστο και γίνεται σαν καινούργια...Το έχει κάνει κάνεις σε καποιο κατάστημα για να πάω να ρωτήσω???Μου είπαν να απευθυνθώ στην Λ.Καβαλας η στον Ν.Κοσμο σε μαγαζιά με επισκευες κοντέρ αυτοκινητων...
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Το είχα κάνει στο CCM αλλά δεν κράτησε πολύ γιατί προφανώς ήταν φθαρμένο και το εξωτερικό κομμάτι της ντιζας. Επίσης μου είχαν πάρει 20 ευρώ που τα θεωρώ πολλά άλλα ήθελα να δοκιμάσω
Αλλά τελικά δεν έμεινα ευχαριστημένος. Ισως σε άλλο κατάστημα να έκαναν καλύτερη δουλειά. Εγώ την είχα φτιάξει κάπου στη Σπύρου Πάτση.

Έβαλα καινούργια μαμά suzuki που είναι πανάκριβη αλλά ησύχασα καιρό τώρα και κουβαλάω μαζί μου 2 ντίζες με βαρελάκια σε περίπτωση που κοπεί και αυτή.
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Καλησπέρα σε όλους...Βλέποντας ότι η ντιζα συμπλέκτη αρχίζει να βγάζει συρματακια και να πηγαίνει για κοψιμο την άλλαξα με μια aftermarket από εξωτερικό...Πλην όμως η καινούργια δεν μου γεμίζει το μάτι και πήγα στην bmw να παραγγείλω μια γνήσια.. μου είπαν ότι δεν υπάρχει καθόλου στοκ και ότι η bmw θα βάλει στην παραγωγή από Σεπτέμβριο και βλέπουμε...Οπότε για να είμαι σίγουρος και να έχω καβατζα μια δεύτερη ντιζα μου είπαν ότι υπάρχουν καταστήματα όπου πας την γνησια και στην ανακατασκευαζουν...Δεν μιλάω για άπλο πέρασμα μιας ποδηλατικης ντιζας και σφίξιμο το βαρελακι...Μιλάω για κανονική αλλαγή συρματοσχοινου όπου μπαίνει το κεφάλι πρεσαριστο και γίνεται σαν καινούργια...Το έχει κάνει κάνεις σε καποιο κατάστημα για να πάω να ρωτήσω???Μου είπαν να απευθυνθώ στην Λ.Καβαλας η στον Ν.Κοσμο σε μαγαζιά με επισκευες κοντέρ αυτοκινητων...
Εγώ μια φορά χρειάστηκε στο Z και έβαλα μαμά στο εξωπραγματικό κόστος των 17 ευρώ!!

Δεν τσεκάρεις μην σου ταιριάζει από κανένα άλλο μηχανάκι??
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Το είχα κάνει στο CCM αλλά δεν κράτησε πολύ γιατί προφανώς ήταν φθαρμένο και το εξωτερικό κομμάτι της ντιζας. Επίσης μου είχαν πάρει 20 ευρώ που τα θεωρώ πολλά άλλα ήθελα να δοκιμάσω
Αλλά τελικά δεν έμεινα ευχαριστημένος. Ισως σε άλλο κατάστημα να έκαναν καλύτερη δουλειά. Εγώ την είχα φτιάξει κάπου στη Σπύρου Πάτση.

Έβαλα καινούργια μαμά suzuki που είναι πανάκριβη αλλά ησύχασα καιρό τώρα και κουβαλάω μαζί μου 2 ντίζες με βαρελάκια σε περίπτωση που κοπεί και αυτή.
Κώστα και εγώ για εφεδρική θέλω να την φτιάξω και να την έχω καβατζα...Μέχρι να μπορέσω να παραγγείλω γνήσια και να μου έρθει...Θυμάσαι που ακριβώς στην Σπ.Πατση να πάω???
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Εγώ μια φορά χρειάστηκε στο Z και έβαλα μαμά στο εξωπραγματικό κόστος των 17 ευρώ!!

Δεν τσεκάρεις μην σου ταιριάζει από κανένα άλλο μηχανάκι??
Δυστυχώς δεν κάνει από κανένα άλλο.Το έχω ψάξει πολύ...Μόνο απο την σειρά g650x ταιριάζει...Και δεν υπάρχει πουθενά...
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Δυστυχώς δεν κάνει από κανένα άλλο.Το έχω ψάξει πολύ...Μόνο απο την σειρά g650x ταιριάζει...Και δεν υπάρχει πουθενά...
Κρίμα!!!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Είχαμε φτιάξει παλαιοτέρα θυμάμαι στο tenere του Alex990 σε συνεργείο που επισκεύαζε γεωργικά μηχανήματα κάπου έξω από την Καλαμπάκα.
Εχω την εντύπωση ότι αυτοί που ασχολούνται με αυτού του είδους τις επισκευές έχουν αρκετά μεγάλη ποικιλία σε ντίζες μαζι με το εξωτερικό περίβλημα για χρήση σε γεωργικά μηχανήματα.
Αν έχεις υπόψη κάποιο τέτοιο συνεργείο κοντά σου κάνε μία ερώτηση...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τάκη οι φορουμίστες εξωτερικού λένε ότι ταιριάζει από το husqvarna που είχε βγάλει η BMW, terra Strada κλπ, δεν ρωτάς εκεί στην κτμ;
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Τάκη οι φορουμίστες εξωτερικού λένε ότι ταιριάζει από το husqvarna που είχε βγάλει η BMW, terra Strada κλπ, δεν ρωτάς εκεί στην κτμ;
Από husqvarna strada πρέπει να κάνει σγρ και είναι και λίγο μακρύτερη...Θα πάω από KTM με την γνήσια να δοκιμάσω...Αλλά όπως και να έχει θα επισκευασω και την γνήσια να την έχω καβα...
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Από husqvarna strada πρέπει να κάνει σγρ και είναι και λίγο μακρύτερη...Θα πάω από KTM με την γνήσια να δοκιμάσω...Αλλά όπως και να έχει θα επισκευασω και την γνήσια να την έχω καβα...
Τρολ παντως να αγοραζεις ανταλλακτικα bmw απο την ktm...

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Καλησπέρα σε όλους...Βλέποντας ότι η ντιζα συμπλέκτη αρχίζει να βγάζει συρματακια και να πηγαίνει για κοψιμο την άλλαξα με μια aftermarket από εξωτερικό...Πλην όμως η καινούργια δεν μου γεμίζει το μάτι και πήγα στην bmw να παραγγείλω μια γνήσια.. μου είπαν ότι δεν υπάρχει καθόλου στοκ και ότι η bmw θα βάλει στην παραγωγή από Σεπτέμβριο και βλέπουμε...Οπότε για να είμαι σίγουρος και να έχω καβατζα μια δεύτερη ντιζα μου είπαν ότι υπάρχουν καταστήματα όπου πας την γνησια και στην ανακατασκευαζουν...Δεν μιλάω για άπλο πέρασμα μιας ποδηλατικης ντιζας και σφίξιμο το βαρελακι...Μιλάω για κανονική αλλαγή συρματοσχοινου όπου μπαίνει το κεφάλι πρεσαριστο και γίνεται σαν καινούργια...Το έχει κάνει κάνεις σε καποιο κατάστημα για να πάω να ρωτήσω???Μου είπαν να απευθυνθώ στην Λ.Καβαλας η στον Ν.Κοσμο σε μαγαζιά με επισκευες κοντέρ αυτοκινητων...
Πάνε απ'κάτ ,με την παλιά στο χέρι ,κ φτιάξε κάνα-δυό για να'χεις.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Η σελίδα (όχι ότι φταις εσύ) είναι ΓουΤουΠου, πατάς τον κατάλογο και δεν υπάρχει, πατάς την επικοινωνία και θέλει να κατεβάσει αρχείο.
To κουμπάκι προϊόντα δουλέυει πάντως

Οπως κ να'χει ,δεν τους ξέρω από νετ ,έχω κάνει δουλειές εκεί ,έχω δει τι φτιάχνουν ,κ μια ντίζα συμπλέχτη μοτο ,κομπλέ με καινούργιο κ το εξωτερικό ,θεωρώ οτι θα είναι φρέντο εσπρέσο για τα δεδομένα τους.

Σημειώνω οτι ντίζες δεν έχω φτιάξει εκεί ,αφού όσες κ για όσα χρειάστηκα ,τις βρήκα φυσιολογικά καινούργιες ΟΕΜ.
Είναι θέμα κάποια αναλώσιμα (πχ σινεμπλόκ γραναζιέρας) αλλά κ τα πλαστικά σε αυτό το μοτό ,που έμεινε ορφανό από μικρό.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
To κουμπάκι προϊόντα δουλέυει πάντως

Οπως κ να'χει ,δεν τους ξέρω από νετ ,έχω κάνει δουλειές εκεί ,έχω δει τι φτιάχνουν ,κ μια ντίζα συμπλέχτη μοτο ,κομπλέ με καινούργιο κ το εξωτερικό ,θεωρώ οτι θα είναι φρέντο εσπρέσο για τα δεδομένα τους.

Σημειώνω οτι ντίζες δεν έχω φτιάξει εκεί ,αφού όσες κ για όσα χρειάστηκα ,τις βρήκα φυσιολογικά καινούργιες ΟΕΜ.
Είναι θέμα κάποια αναλώσιμα (πχ σινεμπλόκ γραναζιέρας) αλλά κ τα πλαστικά σε αυτό το μοτό ,που έμεινε ορφανό από μικρό.
ναι αλλά δεν ξέρουμε ΠΟΥ είναι γιατί δεν έχει "επικοινωνία"


όχι μόνο για ντίζες (που με ενδιαφέρει μιά για μπακάπ) αλλά και ένα σΟΥληνάΚ υψηλής που χρειάζεται και έχει ένα αστείο ασυνήθιστο ρακορ.
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
ναι αλλά δεν ξέρουμε ΠΟΥ είναι γιατί δεν έχει "επικοινωνία"


όχι μόνο για ντίζες (που με ενδιαφέρει μιά για μπακάπ) αλλά και ένα σΟΥληνάΚ υψηλής που χρειάζεται και έχει ένα αστείο ασυνήθιστο ρακορ.
Αγ.Ορους 44 τους βγάζει στην Αθήνα...
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
ναι αλλά δεν ξέρουμε ΠΟΥ είναι γιατί δεν έχει "επικοινωνία"


όχι μόνο για ντίζες (που με ενδιαφέρει μιά για μπακάπ) αλλά και ένα σΟΥληνάΚ υψηλής που χρειάζεται και έχει ένα αστείο ασυνήθιστο ρακορ.
 
Top Bottom