Ανεβατόριο, ανυψωτικό μοτοσυκλέτας.

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εκεί έχω καταλήξει, προπέλα στα μασάει με διπλή μασέλα. Τι να κάνεις, αφού έτσι και αλλιώς στην Μέρκελ μας έχουν πουλήσει, το παίρνεις απόφαση και προχωράς, μαζί σου δεν τα παίρνεις.
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Ρε θα σου φαει ολα τα λεφτα αυτη και θα σε βαλει να ξυρισεις και το μουστακι......
ουυυυ να μου χαθεις....που θες και σελφι στη Αυρα, Αυγολέμονε
ΩΩΩΩΩΩ ΤΙ ΤΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ...................................
:friend:
 

a2in

Μέλος
Όνομα
Άρης
Μοτό
Varadero 1000
Μιας και μιλάμε για ανυψωτικό τύπου scissor, που πιάνει στις μοτοσυκλέτες που δεν έχουν κάτω πλαίσιο (κινητήρας κρεμαστός και ενεργό μέλος πλαισίου) ;
 

ouzakias

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
R 1200GS ADV 2010
Ρωτηστε τον ouzakias που εχει ενα στο μαγαζι...
Δεν έχω τέτοιο ρε έχω σαν τα προηγούμενα που δείχνουν τα παιδιά που είναι μηχανικός γρύλος πλατφόρμα ας πούμε το οποίο για μένα είναι πάρα πολύ καλό και πολύ αξιόπιστο
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Δεν έχω τέτοιο ρε έχω σαν τα προηγούμενα που δείχνουν τα παιδιά που είναι μηχανικός γρύλος πλατφόρμα ας πούμε το οποίο για μένα είναι πάρα πολύ καλό και πολύ αξιόπιστο
Με αυτο μου το σηκωνεις καθε φορα;;:ll:
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Δεν έχω τέτοιο ρε έχω σαν τα προηγούμενα που δείχνουν τα παιδιά που είναι μηχανικός γρύλος πλατφόρμα ας πούμε το οποίο για μένα είναι πάρα πολύ καλό και πολύ αξιόπιστο
Ρε το μικρο ελεγα.... το γκρι
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ωραια πατέντα, έξυπνο
Τιμή Γιάννη είδες καθόλου;
κάτι πάνω από 500

τηλέφωνο το πρωί "έχουμε αυτό που θέλετε, δεν ξέρω σε ποιά παλέτα είναι, θα σας πάρω Δευτέρα"
 

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
Καλησπέρες παίδες!

Επαναφέρω μπας και υπάρχει κάποια πιο συγκεκριμένη πρόταση για ανυψωτικό μοτό 200+kg το οποίο να μην είναι 30kg και να μην κοζτίζει όσο ένα παπί.

Προσιτό με τα παραπάνω κριτήρια είναι αυτό που έβαλε ο Pikinos :
To οποίο όμως μάλλον θέλει προσαρμογή με βιδωτές πλάκες/βάσεις πάνω και κάτω ωστε να σηκώνει τη μοτό ολόκληρη.


Και αυτό, το οποίο όμως είναι υπερβολικά βαρύ (30kg...) και ακατάλληλο για μεταφορά:


Έχει βρει κανείς κάτι ενδιάμεσο για μεγάλες μοτό το οποίο να είναι και εύχρηστο?

Ευχαριστώ σας!
 
Τελευταία επεξεργασία:

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Καλησπέρες παίδες!

Επαναφέρω μπας και υπάρχει κάποια πιο συγκεκριμένη πρόταση για αναβατόριο μοτό 200+kg το οποίο να μην είναι 30kg και να μην κοζτίζει όσο ένα παπί.

Προσιτό με τα παραπάνω κριτήρια είναι αυτό που έβαλε ο Pikinos :
To οποίο όμως μάλλον θέλει προσαρμογή με βιδωτές πλάκες/βάσεις πάνω και κάτω ωστε να σηκώνει τη μοτό ολόκληρη.


Και αυτό, το οποίο όμως είναι υπερβολικά βαρύ (30kg...) και ακατάλληλο για μεταφορά:


Έχει βρει κανείς κάτι ενδιάμεσο για μεγάλες μοτό το οποίο να είναι και εύχρηστο?

Ευχαριστώ σας!
προσοχή στο ύψος, τα 2 ανυψωτικά που έχεις βάλει ανυψώνουν τη μοτο πάνω από 38 έως 41 εκατοστά - πολύ λίγο δηλαδή, δεν είναι σαν τα ανυψωτικά πάγκου για να κάνεις δουλειά.
 

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
προσοχή στο ύψος, τα 2 ανυψωτικά που έχεις βάλει ανυψώνουν τη μοτο πάνω από 38 έως 41 εκατοστά - πολύ λίγο δηλαδή, δεν είναι σαν τα ανυψωτικά πάγκου για να κάνεις δουλειά.
Καλημέρα,
Δε θέλω να τα δουλεύω σαν ανυψωτικά πάγκου, παρά μόνο να σηκώνουν τους τροχούς από το έδαφος για καθημερινές εργασίες όπως τα απλά τα εντουράδικα. Τα 38-41cm είναι μια χάρα.
Απλά για τις μεγάλες μοτό το θέμα περιπλέκεται λίγο και δε βρίσκω εύκολα ένα αντίστοιχο "ελαφρύ" και εύχρηστο.
Σ'ευχαριστώ!
 
Top Bottom