Ανεμοθωρακας 990

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Ζητώ ανεμοθωρακα μεγάλο ktm 990

Θα εξυπηρετούσε μια δοκιμή εάν είναι εύκολο (βόλτα στην Κόρινθο - Λουτράκι)
Γιατί λόγω της μεγάλης διαδρομής της ανάρτησης παίζεται να κουνάει τιμόνια!
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Φίλε δεν θα του τον έδινα , θα του έλεγα μετά από 5 ώρες ότι δεν έχω

Θανασεν βάλε μια αγγελία , σε αγκαπω.

Καλημέρα και στους δύο .

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Δε κουναει αναρτησεις αλλα ειναι απαισιο και βαζει buffeting στην κορυφη του κρανους. Στην αρχη δεν το καταλαβαινεις, μολις οδηγησεις λιγο ειναι ενοχλητικο, ειδικα αν εισαι ψηλος
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Δε κουναει αναρτησεις αλλα ειναι απαισιο και βαζει buffeting στην κορυφη του κρανους. Στην αρχη δεν το καταλαβαινεις, μολις οδηγησεις λιγο ειναι ενοχλητικο, ειδικα αν εισαι ψηλος
Οντως ,κι εμένα δεν μου αρέσει καθόλου οπτικά.
Οταν πήρα το 950 ,είχε πάνω την Touring ζελατίνα.
Οσο καιρό το είχα λυμένο για restoring , είχα ρίξει ένα κομμάτι ύφασμα πάνω στο μούτρο με τη ζελατίνα ,το οποίο το είχα στο ράφι.
Ούτε στο ράφι δεν μπορούσα να τη βλέπω.
Αποψη περί αποτελέσματος ανεμοκάλυψης δεν έχω ,γιατί έβαλα τη μαμά πρίν το κυκλοφορήσω.
Απο συζητήσεις με φίλους που την έχουν επάνω όμως (thenos - gaslion - k άλλοι) μου έχουν πεί οτι κάνει δουλειά.
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Οντως ,κι εμένα δεν μου αρέσει καθόλου οπτικά.
Οταν πήρα το 950 ,είχε πάνω την Touring ζελατίνα.
Οσο καιρό το είχα λυμένο για restoring , είχα ρίξει ένα κομμάτι ύφασμα πάνω στο μούτρο με τη ζελατίνα ,το οποίο το είχα στο ράφι.
Ούτε στο ράφι δεν μπορούσα να τη βλέπω.
Αποψη περί αποτελέσματος ανεμοκάλυψης δεν έχω ,γιατί έβαλα τη μαμά πρίν το κυκλοφορήσω.
Απο συζητήσεις με φίλους που την έχουν επάνω όμως (thenos - gaslion - k άλλοι) μου έχουν πεί οτι κάνει δουλειά.

Σε σχεση με τη στοκ, κοβει πολυ αερα, αλλα δημιουργει στοβιλισμους πολυ εντονους στο πανω μερος του κρανους, που σου δινει μια αισθηση στο δρομο λες και καποιος παιζει τουμπερλεκι με το κεφαλι σου. Οποτε συνολικα δεν ειναι καλυτερη, μαλλον καταληγει να ειναι πιο κουραστικη στο τελος. Βεβαια, παιζει ρολο και το υψος του αναβατη αλλα και το υψος της σελας. Φανταζομαι πιο κοντοι αναβατες θα απολαμβανουν την απολυτη σιωπη απο πισω της.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Οντως ,κι εμένα δεν μου αρέσει καθόλου οπτικά.
Οταν πήρα το 950 ,είχε πάνω την Touring ζελατίνα.
Οσο καιρό το είχα λυμένο για restoring , είχα ρίξει ένα κομμάτι ύφασμα πάνω στο μούτρο με τη ζελατίνα ,το οποίο το είχα στο ράφι.
Ούτε στο ράφι δεν μπορούσα να τη βλέπω.
Αποψη περί αποτελέσματος ανεμοκάλυψης δεν έχω ,γιατί έβαλα τη μαμά πρίν το κυκλοφορήσω.
Απο συζητήσεις με φίλους που την έχουν επάνω όμως (thenos - gaslion - k άλλοι) μου έχουν πεί οτι κάνει δουλειά.
Όντως αισθητικά δεν είναι και ότι καλύτερο πάνω στο μηχανάκι.
Επί της ουσίας όμως κάνει δουλειά.
Έχει μεγάλη διαφορά σε σχέση με την στάνταρ ζελατίνα.
Και όσον αφορά την κάλυψη στους ώμους.
Όσο για τους στροβιλισμούς πάντα υπάρχουν.
Και με τη μικρή και με τη μεγάλη αν και με τη μεγάλη είναι λιγότεροι στις ίδιες ταχύτητες.
Θεωρώ ότι το πρόβλημα δημιουργείται λόγω της υποπίεσης στο πίσω μέρος της ζελατίνας και σε συνδυασμό με τα συνηθισμένα κράνη με γείσο που φοράμε επιδεινώνει την κατάσταση.
Πχ. με το shark speedR carbon η κατάσταση είναι πάρα πολύ καλύτερη σε σχέση με τα υπόλοιπα κράνη.
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Την θέλω ΜΟΝΟ για μεγάλες βόλτες πάνω από 500 χλμ, γιατί η σέλα Moto k με σήκωσε τουλάχιστον 4 πόντους πιο ψηλά από την μαμά του αρ!
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Την θέλω ΜΟΝΟ για μεγάλες βόλτες πάνω από 500 χλμ, γιατί η σέλα Moto k με σήκωσε τουλάχιστον 4 πόντους πιο ψηλά από την μαμά του αρ!
Εχεις φωτο απο τη σελα; Το R εχει σκαμμενη στοκ σελα;
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Εχεις φωτο απο τη σελα; Το R εχει σκαμμενη στοκ σελα;
Tο R έχει enduro σέλα μαμά!
910 ύψος νομίζω, μπορεί και 920
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Top Bottom