Ανεξάρτητοι-Ασφάλτινοι-Αναβάτες (ΑΑΑ) για το advtrOFFy 2020

nomad

Μέλος
Περιοχή
Καρπηνιςςς
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
BMW F650GS
KTM exc 300
Ερώτηση για διαδρομή Σαββάτου προς τους γνώστες της περιοχής, (ακούει ο nomad ?)

Μια πρώτη σκέψη είναι να ξεκινήσουμε προς Καρπενήσι να ανέβουμε προς χιονοδρομικό, στην Αγιά Τριάδα να πάμε δεξιά προς Φουρνά Ρεντίνα, να κατεβούμε προς Ροβολιάρι και αφού βγούμε ξανά στον κεντρικό στην Μακρακώμη να κατέβουμε Σπερχειάδα, Πουγκάκια, Γαρδίκι, Γραμμένη Οξυά, Ελατόβρυση, Άνω Χώρα, να ανέβουμε προς Κλεπτά, Δομνίστα, Κρίκελλο, και επιστροφή στο Δασικό Χωριό.

Τώρα, είναι όλο αυτό άσφαλτος; Υπάρχουν παρακάμψεις με μεγαλύτερο ενδιαφέρον στην διαδρομή που έχω βάλει; Σημεία που αξίζουν να διαθέσουμε χρόνο για στάση, φαγητό ή οτιδήποτε;

Ελάτε παιδιά, μην ντρέπεστε δηλώστε συμμετοχή στους ΑΑΑ και οι ασφάλτινοι έχουν ψυχή, θα φάει η μύγα σίδερο λέμε :yew::ltg: :biker:
Διαβάζοντας με μεγαλύτερη προσοχή το κείμενο για την διαδρομή είδα ότι γράφεις, Ρεντίνα προς Ροβολιάρι. Έχω πολύ καιρό να περάσω από εκεί αλλά δεν το θυμάμαι ασφαλτόδρομο. Σίγουρα πάντως από Φουρνά εάν το προηγούμενο κομμάτι δεν περνάει, μπορείς να κατέβεις Αη Γιώργη και από εκεί να πας πολύ σύντομα προς Μακρακώμη. Θα μάθω πάντως εάν έχει γίνει άσφαλτος αυτό το κομμάτι.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Ειστε τυχεροι που τις εκανα ολες προσφατα και δεν ψηνομαι.... Αλλιως εχετε βγαλει τεκεια διαδρομη...... Καλα να περασετε..... Ξυστε λιγο γονατο και για μας

#xrv_world_explorer
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Και στο ΙΤΝ Converter το gpx
σαν route βγάζει τα βασικά σημεία του Αντώνη σωστά και τα ενώνει με ευθείες, όχι με τον δρόμο.

σαν track βγάζει τα βασικά σημεία του Αντώνη και έχει μιά ασφάλτινη διαδρομή 190 χιλιόμετρα "ό,τι να'ναι".


Και στο ITN converter έτσι βγαίνει..
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Δέστε λίγο και αυτό το gpx.
Είναι με αρχή πριν το Καρπενήσι οπότε βγήκε 275 χλμ αλλά νομίζω κατά τα άλλα πατάει καλά στην διαδρομή απο το Google maps.

Το έφτιαξα με το Tomtom Mydrive
 

Attachments

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Διαβάζοντας με μεγαλύτερη προσοχή το κείμενο για την διαδρομή είδα ότι γράφεις, Ρεντίνα προς Ροβολιάρι. Έχω πολύ καιρό να περάσω από εκεί αλλά δεν το θυμάμαι ασφαλτόδρομο. Σίγουρα πάντως από Φουρνά εάν το προηγούμενο κομμάτι δεν περνάει, μπορείς να κατέβεις Αη Γιώργη και από εκεί να πας πολύ σύντομα προς Μακρακώμη. Θα μάθω πάντως εάν έχει γίνει άσφαλτος αυτό το κομμάτι.
Ένα κομμάτι από Μονή Ρεντίνας μέχρι το Ροβολιάρι είναι χωματόδρομος. Βατός κατά τα άλλα.
 

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
Αντωνάκη αφού με τη μία με την άλλη... θα το κάνεις τελικά το χωματάκι σου...
Δε βάζεις ένα μεταχείρω τακούνι 19-17 στον Τίγρη να έρθεις στη μεγάλη την "καλή" τη βόλτα;
Λέω γω τώρα.....
:friend:
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Αντωνάκη αφού με τη μία με την άλλη... θα το κάνεις τελικά το χωματάκι σου...
Δε βάζεις ένα μεταχείρω τακούνι 19-17 στον Τίγρη να έρθεις στη μεγάλη την "καλή" τη βόλτα;
Λέω γω τώρα.....
:friend:
Είναι μέχρι να φύγει η καινουργίλα (να φάει την πρώτη γρατζουνιά) μετά θα το κατεβάζω και γκρεμούς, αλλά μέχρι τότε το λυπάμαι το έρμο :geek::inlove::laugh::laugh:

 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Είναι μέχρι να φύγει η καινουργίλα (να φάει την πρώτη γρατζουνιά) μετά θα το κατεβάζω και γκρεμούς, αλλά μέχρι τότε το λυπάμαι το έρμο :geek::inlove:

Για που πας αντων;;;;

#xrv_world_explorer
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Δέστε λίγο και αυτό το gpx.
Είναι με αρχή πριν το Καρπενήσι οπότε βγήκε 275 χλμ αλλά νομίζω κατά τα άλλα πατάει καλά στην διαδρομή απο το Google maps.

Το έφτιαξα με το Tomtom Mydrive
Λοιπον το έβαλα στο BMW Navi V και το βγάζει σωστά. Εκτός του κομματιού Γαρδικι- Γρ. Οξια που λογω χώματος το κόβει και κάνει εναν μεγάλο κύκλο. Θα παιξω λίγο με αποφυγες κλπ μπας και το φτιάξω.
Σαν δομη ομως και waypoints είναι σωστό.

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Κι εγώ στο GPS του BMW τα περνάω κ βγαίνουν σωστά.
Αρα δε φταίει το πρόγραμμα ή το αρχείο... φταίει το GPS του ΚΤΜ...παλι... :p
Λογικο,
By default στο πορτοκαλι groupακι....

:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Για που πας αντων;;;;

#xrv_world_explorer
Μπα δεν πάω πουθενά, εδώ τριγυρναω, για αυτό έχω λυσσαξει για χιλιόμετρα :p:laugh:
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Είναι μέχρι να φύγει η καινουργίλα (να φάει την πρώτη γρατζουνιά) μετά θα το κατεβάζω και γκρεμούς, αλλά μέχρι τότε το λυπάμαι το έρμο :geek::inlove::laugh::laugh:

Μπιμπελο... την εχεις...!!!

Μην τους ακους Αντωνη.....μια θεση στο....προεδρειο της... ΛΑΟΝΟΦ.....σε περιμενει ηδη....χαχα...!!!!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εν τω μεταξύ έχουμε συνηθίσει τόσο πολύ τις προβοσκίδες που δείχνει περίεργο χωρίς τέτοια. Ακόμα και στα τρέισερ βάζουν οι αθεόφοβοι.
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Τωρα αυτό είναι χτύπημα κάτω από την μέση για μένα που δουλευω τα ΣΚ. Βρε λες να ζητήσω άδεια από την σημαία;
Δώστε τελική διαδρομή γιατί λέω να την κάνω την Τρίτη. Είμαι καταραμένος να δουλεύω ΣΚ οπότε ο μόνος τρόπος να απολαύσω τέτοιου είδους διαδρομές είναι μεσοβδόμαδα. (Goggle maps + Garmin στην διάθεσή μου).

Για διανυκτερευση (Δευτέρα βράδυ + Τρίτη) στο δασικό χωριό με ποιον μιλάω; Είμαι βολικος μπορώ να πάρω και σκηνή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δώστε τελική διαδρομή γιατί λέω να την κάνω την Τρίτη. Είμαι καταραμένος να δουλεύω ΣΚ οπότε ο μόνος τρόπος να απολαύσω τέτοιου είδους διαδρομές είναι μεσοβδόμαδα. (Goggle maps + Garmin στην διάθεσή μου).

Για διανυκτερευση (Δευτέρα βράδυ + Τρίτη) στο δασικό χωριό με ποιον μιλάω; Είμαι βολικος μπορώ να πάρω και σκηνή.
6973235188... Ηλιας
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Το gpx που ανέβασα το έβαλα στο NaviV(δηλ. Garmin) στο trip planner. Μου το έκανε ταξίδι 277χλμ όπως ακριβώς το είχα σχεδιάσει.
Άρα δουλεύει.

Σάββατο αυθημερόν και εγώ αν κάτσει

Στάλθηκε από το BAH2-W19 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom