Ανεξάρτητοι-Ασφάλτινοι-Αναβάτες (ΑΑΑ) για το advtrOFFy 2020

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Το gpx που ανέβασα το έβαλα στο NaviV(δηλ. Garmin) στο trip planner. Μου το έκανε ταξίδι 277χλμ όπως ακριβώς το είχα σχεδιάσει.
Άρα δουλεύει.

Σάββατο αυθημερόν και εγώ αν κάτσει

Στάλθηκε από το BAH2-W19 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ιδανικά για μένα πάω δασικό χωριό από Δεύτερα μένω το βράδυ... Κάνω τον κύκλο ... Μένω 2ο βράδυ και γυρνάω πίσω Τετάρτη.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Δώστε τελική διαδρομή γιατί λέω να την κάνω την Τρίτη. Είμαι καταραμένος να δουλεύω ΣΚ οπότε ο μόνος τρόπος να απολαύσω τέτοιου είδους διαδρομές είναι μεσοβδόμαδα. (Goggle maps + Garmin στην διάθεσή μου).

Για διανυκτερευση (Δευτέρα βράδυ + Τρίτη) στο δασικό χωριό με ποιον μιλάω; Είμαι βολικος μπορώ να πάρω και σκηνή.
Το να δουλεύεις Σ/Κ και να έχεις ελεύθερες μέρες μεσοβδόμαδα, είναι ευτυχία, όχι κατάρα ;)
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Το να δουλεύεις Σ/Κ και να έχεις ελεύθερες μέρες μεσοβδόμαδα, είναι ευτυχία, όχι κατάρα ;)
Συμφωνώ, όσα χρόνια δούλεψα πωλητής το να φεύγω από την Αθήνα καθημερινή πρωί έχοντας μπροστά μου άδειους δρόμους και να σκέφτομαι ότι κάποιοι άλλοι πήζουν μέσα σε ένα γραφείο ή στο χάος της κίνησης το θεωρούσα πάντα πολύ μεγάλο προνόμιο. Έχω απολαύσει πολύ ωραίες διαδρομές σε όλη την Ελλάδα ακόμα και μέσα από το πλαίσιο της δουλειάς, χωρίς τους οδηγούς του σαββατοκύριακου.
 

vakou

Μέλος
Όνομα
Βαγγέλης
Από Άνω Χώρα για Περδικόβρυση, μέσω Αμπελακιώτισας νομίζω ότι έχει κομμάτια χώμα ενώ μέσω Κρυονέρια είναι όλο άσφαλτος. Βενζίνη δεν πρέπει να έχει πλέον στην Κλεπά, πρέπει να έχει σε μπιτόνια συσκευασμένη στην πλατεία στην Δομνίστα. Αλλά πιο σωστό είναι να φουλάρετε στον Αι Γιώργη, ή όπου περάσετε τον κεντρικό Λαμίας Καρπενησίου.
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Συμφωνώ, όσα χρόνια δούλεψα πωλητής το να φεύγω από την Αθήνα καθημερινή πρωί έχοντας μπροστά μου άδειους δρόμους και να σκέφτομαι ότι κάποιοι άλλοι πήζουν μέσα σε ένα γραφείο ή στο χάος της κίνησης το θεωρούσα πάντα πολύ μεγάλο προνόμιο. Έχω απολαύσει πολύ ωραίες διαδρομές σε όλη την Ελλάδα ακόμα και μέσα από το πλαίσιο της δουλειάς, χωρίς τους οδηγούς του σαββατοκύριακου.
Κάπου χάνεις κάπου κερδίζεις. Κατάρα από την άποψη ότι όταν όλοι μπορούν εγώ δεν μπορώ και το αντίστροφο.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Λοιπόν συζητάω αν δεν βρέχει φυσικά, συμμετοχή ημερήσια. Αντουάν το Χάνι το έχεις συμπεριλάβει σε κάποια ημέρα ή θα το κάνουμε άλλη φορά; Η διαδρομή περνάει κοντά βλέπω;
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Λοιπόν συζητάω αν δεν βρέχει φυσικά, συμμετοχή ημερήσια. Αντουάν το Χάνι το έχεις συμπεριλάβει σε κάποια ημέρα ή θα το κάνουμε άλλη φορά; Η διαδρομή περνάει κοντά βλέπω;
Θα μπορούσε να μπει σαν έξτρα στην διαδρομή του Σαββάτου, από Πενταγιούς Κροκύλιο και ανάβαση από Λιμνίτσα, αλλά θα εξαρτηθεί πως θα έχει πάει η διαδρομή μέχρι εκεί. Εντάξει, τώρα που το βλέπω βγαίνει διαδρομή επική!!! :p:D

Εσύ το σκέφτεσαι για Σάββατο μονοήμερη δλδ; Αυτό σημαίνει ότι θα μας βρεις κάπου στο δρόμο;

Επίσης για να οργανωθούμε. Θέλετε να δηλώσετε εδώ όσοι θα έρθετε από Παρασκευή για ολόκληρη την διαδρομή ή μόνο Σάββατο;
Όχι τίποτα άλλο, να ξέρω αν θα ξεκινήσω μονάχος μου το πρωί από το Δασικό Χωριό :laugh:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Θα δω χρόνους και ενημερώνω. Μπορεί να κάνω κανένα old school epic αναχώρηση 5 το πρωί και να πιω καφέ στο χωριό.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το νου σας στην διαμονή.
Τα δωμάτια στο δασικό έκλεισαν... Υπάρχει φυσικά χωρος για σκηνές.
 

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Εκτός απροόπτου θα είμαι την Παρασκευή στο δασικό χωριό με την σκηνούλα μου για να κάνουμε την βόλτα του Σαββάτου.
Για την Κυριακή δεν ξέρω ακόμα.

Αν δεν καταφέρω να έρθω θα γράψω να ενημερώσω.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
τρεις ώρες (περίπου) λέει ο χάρτης.

τι ώρα ξεκινάει το ασφάλτινο είπαμε;
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
τρεις ώρες (περίπου) λέει ο χάρτης.

τι ώρα ξεκινάει το ασφάλτινο είπαμε;
Κοίτα, θα σηκωθούμε το πρωί να πιούμε ωραίο καφεδάκι μέσα στα έλατα (ζήλεψε λίγο μπας και έρθεις νωρίτερα) και αφού χαιρετήσουμε τους χωμάτινους θα φύγουμε και εμείς σιγά σιγά.
Σίγουρα όχι πριν τις 9:00 και σίγουρα όχι μετά τις 10:00
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Τι στράβωσε...?
Διάφοροι εξωγενής παράγοντες που σε κάνουν να τρέχεις όλη την μέρα να προλάβεις κ όταν επιτελους λες ότι τα καταφέρνεις... να μαυρίζει το σύμπαν κ να σου ρίχνει κουβαδες. Η μία σταγόνα που είναι ικανή όμως να ξεχειλίσει το ποτήρι.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Το ροβολιαρι είναι στην Φιλανδία ?
 

Shogun

Ρόδα, τσάντα και κοπάνα!
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Chris
Μοτό
Tenere 700 '21
Adv. 1090 '18
Sv650s '01
Vespa 200px '89
Το ροβολιαρι είναι στην Φιλανδία ?
Ροβόλατο για Φιλανδία εσυ και κάπου θα σε βγάλει...
 

zulu

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΝΤΕΛΗ
Όνομα
ΜΑΚΗΣ
Μοτό
Vstrom 650
Παρασκευή πρωί πρώτα ο Θεός σκέπτομαι να φύγω από Αθήνα ,υπάρχει κανείς να συνταξιδέψουμε;
 
Top Bottom