Ανεξάρτητοι-Ασφάλτινοι-Αναβάτες (ΑΑΑ) για το advtrOFFy 2020

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Όλη η εθνική με 30 βαθμούς C, άναψα. Στάση Λαμία για ανεφοδιασμό και παγωτακι
Τα θέλει ο λώλος σου να σε δροσίσει το σύμπαν :p
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Ξυπνήσαμε και έχουμε αλλαγή σχεδίων... Αντί να φάμε την βροχή κατά μέτωπο πηγαίνοντας Πάτρα, θα προσπαθήσουμε να την αποφύγουμε από Λαμία...
Ραντεβού το απόγευμα στο δασικό.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Αν είχα ακυρώσει λόγω καιρού θα έκλαιγα,
Δεν φάγαμε παρά κάτι ψιχαλες, η διαδρομή απίστευτη και η παρέα σούπερ!


Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Αυτα ειναι...ομορφιες...!!!!
Οι διαδρομες σουπερ....η παρεα...το Τρικαλινο αγορι...εγγυηση...(χαθηκαμε ρε φιλε)......!!!!!!
Μπραβο....αξια μελη...της νεοσυστατης...ΛΑΟΝΟΦ.....χαχαχα...!!!!
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Τελικά δεν γίνονταν να φύγω νωρίς. Συνόδεψα την οικογένεια και μετά έκανα έναν κοντινοτερο γύρο.
Κρίμα αλλά χαίρομαι που σας βγήκε καλά!

Τι διαδρομή κάνατε τελικά;

Πάρτε μια και από εμένα!

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Αυτα ειναι...ομορφιες...!!!!
Οι διαδρομες σουπερ....η παρεα...το Τρικαλινο αγορι...εγγυηση...(χαθηκαμε ρε φιλε)......!!!!!!
Μπραβο....αξια μελη...της νεοσυστατης...ΛΑΟΝΟΦ.....χαχαχα...!!!!
Σε αναμονή της επόμενης ασφάλτινης, να τα πούμε από κοντά :)
Το Τρικαλινο αγόρι είναι μεγάλη μορφή :p
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Σκόρπιες από το δασικό χωριό


Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Επιστροφή στη βάση μου με μια αίσθηση γλυκιάς κούρασης και ικανοποίησης.

Ωραία μοτο-γιορτή ήταν όλο αυτό.
Το θέαμα της πρωινής αναχώρησης των χωμάτινων με το πολύχρωμο ανθρωπολόι τις εκατοντάδες μηχανές και την συναυλία από τις εξατμίσεις ήταν εντυπωσιακό κάθε φορά :D:stm:
Χάρηκα που είδα φίλους που είχαμε να τα πούμε καιρό και που γνώρισα άλλους από κοντά. Δεν μίλησα με όλους όσους ήθελα, αλλά θα υπάρξουν κι άλλες φορές ;)
Η διαδρομή που κάναμε ήταν μια τροποποίηση της αρχικής με σκοπό να αποφύγουμε χωμάτινα περάσματα. Ο κυκλικός δρόμος γύρο από το Βελούχι και το πιστάκι προς το Κρίκελλο θα τα θυμάμαι για καιρό! Γενικά όλη η περιοχή εκεί είναι μαγική και το οδικό δίκτυο, ακόμα και σε β' επαρχιακούς με ελάχιστη κίνηση, ήταν καλύτερο απ' ότι σε άλλες περιοχές. Με στεγνές συνθήκες έχει πολλά περάσματα για πάρτι :p:cool:

Το Tiger σε κάθε βόλτα το αγαπώ και περισσότερο, έχω και πάλι αυτή την αίσθηση που αποκομίζεις όταν κουμπώνεις 100% με το μηχανάκι που επιλέγεις. Δεν τυχαίνει πάντα και συχνά δεν μπορείς να το προβλέψεις από ένα test ride. Όταν γίνεται όμως είναι μαγεία!

ΥΓ: Οι δύο που ήταν πατέρας και γιος με το Varadero και το Transalp έβγαλαν χωμάτινη διαδρομή? Το Varadero? Αν ναι Respect, και επίσης ωραίο πράγμα να καβαλάς παρέα με το παιδί σου, να είναι καλά οι άνθρωποι.
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Πολύ ωραία η χθεσινή βόλτα όπως και η παρέα...παιδιά χάρηκα που σας γνώρισα. Συγνώμη που δεν ήρθα το απόγευμα...με παρέσυραν οι αλήτες της πορτοκαλί ομάδας σε τσιπροκατανυξη στο Καρπενήσι...
Και σήμερα κινήθηκα σόλο, καρπενησι-προυσο-ριο-αιγιο-ριο-ιτεα-μπραλο-δομοκο-τρικαλα...πολύ χιλιόμετρο...
Για άλλη μια φορά η Ευρυτανία αποδεικνύει ότι είναι ίσως ο ομορφότερος Νομός αν ψάχνεις ορεινές ομορφιές, και ότι ο Μπράλος και ο Δομοκός ειναι οι καλύτεροι δρόμοι για να κάψεις λάστιχο

Σύνολο 866 στριφτερα χορταστικά χιλιόμετρα (οκ, τα 200 περίπου αυτοκινητόδρομος) και 11 ώρες απόλαυσης σε 1,5 μερα...

sothrhs petros KLR ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια...άντε στην επόμενη να συναντηθουμε, εγώ ξέρετε ότι ούτως η άλλως θα είμαι μέσα ;)


Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

PanosP

Μέλος
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
Yamaha Tenere 700, (x) Honda CRF 250 Rally
Και σήμερα κινήθηκα σόλο, καρπενησι-προυσο-ριο-αιγιο-ριο-ιτεα-μπραλο-δομοκο-τρικαλα...πολύ χιλιόμετρο...
Αιγιο? Ησουνα παραλία Αιγίου γύρω στις 12:30-13:30? πηγαινα για καφε παραλία, πέρασα με λευκό Tenere, είδα εναν με στολή και το ΚΤΜ και λέω...λες να είναι κανείς απο troffy που γυρνάει
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Αιγιο? Ησουνα παραλία Αιγίου γύρω στις 12:30-13:30? πηγαινα για καφε παραλία, πέρασα με λευκό Tenere, είδα εναν με στολή και το ΚΤΜ και λέω...λες να είναι κανείς απο troffy που γυρνάει
Ναι, σε είδα κι εγώ...στο Del mar

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
ΥΓ: Οι δύο που ήταν πατέρας και γιος με το Varadero και το Transalp έβγαλαν χωμάτινη διαδρομή? Το Varadero? Αν ναι Respect, και επίσης ωραίο πράγμα να καβαλάς παρέα με το παιδί σου, να είναι καλά οι άνθρωποι.
Αυτοί οι 2 κάνανε τελικά ημιχωματινη... Αρχικά μπήκαμε από το φράγμα της Πλαστήρα με κατεύθυνση προς Ανθηρό (6,2km χώμα) και μετά από Πετράλωνα, Άγραφα, Σκαμνιά (53km χώμα).... Ωραία ήταν ! Και αν δεν έβρεχε θα ήταν ακόμη καλύτερα! Ο ορεινός όγκος των Αγράφων είναι μάλλον η πιο παρθένα περιοχή της Ελλάδας....
Φωτογραφίες δεν έχω πολλές καθώς οι συνθήκες δεν το επέτρεπαν, αλλά το ευχαριστηθήκαμε.
Ιδίως ο γιος μου με Pirelli Scorpion Trail ii θα το θυμάται για καιρό! Έχανε τιμόνι και έκανε ακροβατικά! Έγινε καλύτερος όμως...
Εγώ διαπίστωσα πως τα κιλά του varadero στη λάσπη είναι πολλά !!!

Ευχαριστούμε την συντονιστική ομάδα του AdvtrOFFy γιατί χωρίς την έμμεση παρακίνηση τους θα μέναμε σπίτι....
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
και ότι ο Μπράλος και ο Δομοκός ειναι οι καλύτεροι δρόμοι για να κάψεις λάστιχο

Φίλε ο Δομοκός κατεβάζει όλο το λάστιχο. Στις φωτό σου βλέπω 1.6mm απάτητο ... :p:p:p




Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Φίλε ο Δομοκός κατεβάζει όλο το λάστιχο. Στις φωτό σου βλέπω 1.6mm απάτητο ... :p:p:p




Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Με τέτοια κορόνα που έχει το scorpion trail, θεωρώ θαύμα που έφτασε μέχρι εκεί...προσωπικά το φοβάμαι παραπανω, αλλά θα το παλέψω

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Διαμαντής

Μέλος
Όνομα
Διαμαντής
Μοτό
TRANSALP XL650V
Καλησπέρα. Είχα αρκετό καιρό να κάνω μια βόλτα με τη μηχανή και δικαιώθηκα που ήρθα. Ευχαριστήθηκα διαδρομές, τοπία και ιδίως την παρέα με την καλή διάθεση όλων. Να είστε καλά και ελπίζω να ξανασυναντηθούμε.
 
Top Bottom