''Ανεξερεύνητη Ελλάδα''

stefanos

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Honda Africa twin 750
Η ''Ανεξερεύνητη Ελλάδα'', είναι μια σειρά ταξιδιώτικων οδηγών από τις εκδόσεις Road, που περιλαμβάνουν αρκετές χωμάτινες διαδρομές ανά γεωγραφική περιοχή. Θεωρώ πως είναι ένα σημαντικό βοήθημα για την χάραξη ή & επιλογή μιας χωμάτινης εκδρομής, ειδικά για τους μη μυημένους στην χαρτογράφηση-σχεδίαση μιας τέτοιου είδους διαδρομής. Περιλαμβάνει μεταξύ άλλων:
  • Ανεξερεύνητη Θεσσαλία & Βόρεια Στερεά
  • Ανεξερεύνητη Ήπειρος
  • Ανεξερεύνητη Δυτική Μακεδονία
  • Ανεξερεύνητη Κεντρική Μακεδονία
  • Ανεξερεύνητη Πελοπόννησο
Υ.Γ. Δεν έχω καμία σχέση με την εταιρεία, απλά πρόκειται για μια πολύ χρήσιμη πηγή πληροφοριών για χωμάτινες διαδρομές.
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Δεν ειναι μονο η λεπτομερεια αλλα και η ματιά του ταξιδιωτη-περιηγητη.
Αυτοι ο οδηγοι,γραμμενοι απο "δικα μας" χερια οπως ο Στεφανος Ψημενος και ο Αντωνης Ιορδανογλου ειναι και οδηγοι διαμορφωσης ταξιδιωτικης ματιάς ,ψαξτε τους κ με δεδομενο οτι η Road εχει παυσει να υφισταται αποθηκευστε τους για οταν κ οποτε ταξιδεψτε.

adv phone
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Για οσους ειστε εδω στη Θεσσαλονικη οι οδηγοι εκτος απο Κρητη (κ Χιο νομιζω) ειναι διαθεσιμοι για ξεψαχνισμα!



adv phone
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Εχω την πρωτη εκδοση "ανεξερευνητη Πελοποννησος" και την "ανεξερευνητη Θεσσαλια"
Τα εχω "ρουφηξει" και τα δυο χωρις ομως να εχω καταφερει να ταξιδεψω στις περισσοτερες διαδρομες που αναφερουν Εχουν μεσα απιστευτη πληροφορια και λεπτομερειες των διαδρομων του στυλ "στην σκουριασμενη ταμπελα "πωλειται" στριψτε αριστερα στον Χ1 και μηδενιστε το κοντερ..."
Και οπως εγραψε και ο paschalis παραπανω
Δεν ειναι μονο η λεπτομερεια αλλα και η ματιά του ταξιδιωτη-περιηγητη.
Αυτοι ο οδηγοι,γραμμενοι απο "δικα μας" χερια οπως ο Στεφανος Ψημενος και ο Αντωνης Ιορδανογλου ειναι και οδηγοι διαμορφωσης ταξιδιωτικης ματιάς
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Για οσους ειστε εδω στη Θεσσαλονικη οι οδηγοι εκτος απο Κρητη (κ Χιο νομιζω) ειναι διαθεσιμοι για ξεψαχνισμα!



adv phone
Έρχομαι για μελέτη και μην αρχίσεις......δεν τους χρειάζεσαι. ........
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Έρχομαι για μελέτη και μην αρχίσεις......δεν τους χρειάζεσαι. ........
Ελα εβαλα καφε.
Να ξερεις ειναι ιδανικοι γιατι ειναι γραμμενοι στην εποχη προ gps. :cool:

adv phone
 
Top Bottom