Ανοιξιάτικη κατασκήνωση στα Κρητικά βουνά.

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Δεν υπάρχει άγχος για τίποτε . Το πάρτυ θα γίνει στου Ρούβα.. Απο κεί και πέρα ..... Ηράκλειο Ιεραπετρα Χανία Ρέθυμνο ακόμη και Σφακια .. Προσωπικά έχω να δω πολλά φιλαράκια κάτω .. Και αυτο που σκέφτομαι είναι ότι είναι λίγες μέρες ... εκ το προτέρων αγάπη φιλία γροθιές και μπουνιες και ροκεντρολ,, και ο Μανιτου είναι μεγάλος ...


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Paulos.gs

Μέλος
Περιοχή
ιεραπετρα
Όνομα
παυλος
Μοτό
r1200gs
Ο πιπιρικος ποιος ειναι? :rolleyes: :wacky:



Ε αφου θα λειπει ο ενας και μοναδικος τι να κανουμε εκει :p

Οσο για την ταβερνα του livikou δεν εχω αξιωθει ακομα να παω αλλα φανταζομαι! :woot:

Ξανασκεψου το ρε που να τρεχεις εκει πανω κανει και κρυο :D
Θα ειμαι νοερα κοντα σας,και θα σας καμαρωνω!!
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Ανέβασα στα χωμάτινα μία χαλαρή βολτούλα στα ανατολικά για να πάρετε ιδέες στη βόλτα της Παρασκευής. Ότι ερώτηση υπάρχει, εδώ είμαστε και εγώ και ο yns
 

Don Sakis

Old bastards
Περιοχή
Salonique
Όνομα
Σάκης
Μοτό
GS1200 η λευκή
του ΄09
Ανέβασα στα χωμάτινα μία χαλαρή βολτούλα στα ανατολικά για να πάρετε ιδέες στη βόλτα της Παρασκευής. Ότι ερώτηση υπάρχει, εδώ είμαστε και εγώ και ο yns
ευχαριστούμε Νικόλα,,,,,,,, φτιαχνόμαστε τώρα...απ΄αύριο τις διαδρομές!!!!
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Η βόλτα της Δευτέρας στα Χανιά :D
Χανιά Ομαλος φαράγγι Σαμαριάς Παλαιοχωρα Ελαφονησι Σφηναρι Φαλασαρνα Μπαλος (αν προλαβουμε )


Εκλεισα δωμάτια παλιά πόλη με χώρο για τις μπουμπουδες 25 ευρώ ένα δικλινο και 35 ένα τρικλινο καλά είναι; :cool:





Sent from my πατάτα-talk
 
Τελευταία επεξεργασία:

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Μένιες δεν έχει θείο;
Μπαρμπα και Μενιες και Σφακια και ορεινες ερημους και φαραγγια και οτι θες, μονο που χρονο δεν εχουμε :wacky::wacky:

Για καθιστε αλλη μια μερα και θα σας πω εγω :yew:
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Η βόλτα της 2ης (για κάποιους βιαστικούς :D 3ης) μέρας.


Από το δάσος του Ρούβα θα ξεκινήσουμε το αργότερο στις 10 (ΑΚΟΥΤΕ;;;; )και θα πάρουμε τον κόκκινο δρόμο που μέχρι το Αστεροσκοπείο στον Σκίνακα (με υπέροχη θέα στο Ηράκλειο) είναι χωμάτινος, για να αγκαλιάσουμε τον Ψηλορείτη από τον Βορρά μέσω Ανωγείων, Ζωνιανών και λοιπών ξακουστών χωριών. Στο Σπήλι θα πιούμε ένα καφεδάκι για να ξεμουδιάσουμε και να ελεγκτούμε μήπως έχουμε φάει καμιά αδέσποτη και μετά βουρ για θάλασσα. Παραλιακός χωματόδρομος μέχρι την Πρέβελη όπου όποιος θέλει φωτογραφίζει την ξακουστή παραλία μετά από 10λεπτο περπάτημα. Ακολουθεί μικτός χώμα-άσφαλτος μέχρι Φραγκοκάστελο (αν έχουμε ώρα να τσιμπήσουμε και κάτι) και από εκεί θα πάρουμε την κίτρινη διαδρομή για το passo del Kallikratis. Όσοι έχουν υψοφοβία μπορούν να πάνε από το passo dei Sfakia που τουλάχιστον εκεί χωράνε να περάσουν 2 αυτοκίνητα... Φτάνονουμε στο οροπέδιο του Ασκύφου και από εκεί Σούδα για να χαιρετίσουμε το πλοίο που θα έχουν χάσει οι Αθηναίοι. :roflmao::roflmao:
Όλοι μαζί μετά πάμε στα Χανιά, ψάχνουμε ξενοδοχείο για αυτούς που έχασαν το πλοίο και ακολουθούμε το πρόγραμα του @jmar ! :):)

Σύνολο διαδρομών ~ 240 χιλιόμετρα, προβλεπόμενος χρόνος οδήγησης χωρίς τις στάσεις ~5-5:30 ώρες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

MOYTPO

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Παυλος
Μοτό
BMW
:hailbig:

Δηλωνω...... ανυπομονος!!!!!
Yns και Jmar νομιζω καλυτερα δεν γινοταν!!!!!
Αρεσκω τα μαλλα!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

spitiko

Μέλος
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Tiger 1050abs
Οποιος εχει αναγκη να μιλησει με κινητο, εαν παει λιγο δυτικα προς το φαραγγι που καταληγει στην λιμνη του Ζαρου(αξιζει τον κοπο και υπαρχη και χρονος) στα 150 με 200 μετρα απο την εκλησια συναντατε τον ορειβατικο δρομο Ε4 στριβετε δεξια ανεβαινοντας στο βουνο, βορεια,σε καμια 500 μετρα πιανει η cosmote.
Λεβεντες καλη επιτυχια σε ολους και σε ολα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Οποιος εχει αναγκη να μιλησει με κινητο, εαν παει λιγο δυτικα προς το φαραγγι που καταληγει στην λιμνη του Ζαρου(αξιζει τον κοπο και υπαρχη και χρονος) στα 150 με 200 μετρα απο την εκλησια συναντατε τον ορειβατικο δρομο Ε4 στριβετε δεξια ανεβαινοντας στο βουνο, βορεια,σε καμια 500 μετρα πιανει η cosmote.
Λεβεντες καλη επιτυχια σε ολους και σε ολα.
Να εισαι καλα Γιαννο!!!

Στάλθηκε από adveφον
 
Top Bottom