Αντιπροσωπία Κατερίνης

ChrysN

Μέλος
Περιοχή
Χαλκίδα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
KTM Adv 790 ‘19
Καλησπέρα παίδες

Ευχομαι όλοι να έχετε γεμάτες βόλτες

Ήθελα να ρωτήσω την άποψη σας για τον αντιπρόσωπο της Κατερίνης γιατί προσωπικά έχω μια άσχημη εμπειρία κ πριν κινηθώ εναντίον του θα ήθελα να έχω κ άλλες γνώμες για να έχω πιο σωστή άποψη και να δω αν κάνω καλά

Ευχαριστώ
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Καλησπέρα παίδες

Ευχομαι όλοι να έχετε γεμάτες βόλτες

Ήθελα να ρωτήσω την άποψη σας για τον αντιπρόσωπο της Κατερίνης γιατί προσωπικά έχω μια άσχημη εμπειρία κ πριν κινηθώ εναντίον του θα ήθελα να έχω κ άλλες γνώμες για να έχω πιο σωστή άποψη και να δω αν κάνω καλά

Ευχαριστώ
Τι αντιπρόσωπος? Δεν βοηθάς
 

ChrysN

Μέλος
Περιοχή
Χαλκίδα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
KTM Adv 790 ‘19
Σωστός!!! Ο αντιπρόσωπος της ΚΤΜ στην Κατερίνη!!!
BOB'S MOTOR GARAGE KTM
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Σωστός!!! Ο αντιπρόσωπος της ΚΤΜ στην Κατερίνη!!!
BOB'S MOTOR GARAGE KTM
Κοίτα, δεν μορώ να βοηθήσω, αλλά σε μορφή χούμορ, θα πω, ότι ξέρω ότι όλοι οι οδηγοί ΚΤΜ είναι προβληματικοί :ha. Για τους αντιπροσώπους δεν ξέρω.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Δε νομίζω να πάρεις δημόσια απάντηση φίλε μου, γιατί πρόκειται για δυσφήμιση με ότι αυτό συνεπάγεται. Ίσως κάποιος να σου απαντήσει με pm.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Δεν τον γνωρίζω αλλά καλά θα ήταν οποιαδήποτε κουβέντα που μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως συκοφαντική δυσφήμιση να αποφεύγεται δημοσίως.
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Δεν τον γνωρίζω αλλά καλά θα ήταν οποιαδήποτε κουβέντα που μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως συκοφαντική δυσφήμιση να αποφεύγεται δημοσίως.
Αν μου επιτρέπεις να συμπληρώσω, οτι οταν σκοπεύουμε δημόσια να κατηγορήσουμε ένα επαγγελματία (δεν εξετάζω το δίκιο η άδικο)καλο θα είναι αφου ο επαγγελματίας έχει έδρα και ολα τα στοιχεία στη διάθεσή όλων,να δίνουμε και εμεις τα δικά μας για να ειναι ολα όπως πρέπει όμορφα και ωραία
Και να μπαίνουμε στον κόπο να εξηγουμε τι και πως
 

ChrysN

Μέλος
Περιοχή
Χαλκίδα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
KTM Adv 790 ‘19
Μπήκα στο κόπο να γράψω για να μην προχωρήσω να κάνω κάτι που θα ηταν άδικο. Έχετε δίκιο για την δυσφήμιση και για το να μην λέω αερολογίες χωρίς δεδομένα. Είναι δύσκολες οι εποχές κ το να κρατάς μαγαζί θέλει αγώνα. Στο τέλος της ημέρας όμως ο καθένας όπως στρώνει κοιμάται ή όπως στρώνει γαμιέται! Χτες μίλησα με τα κεντρικά της ΚΤΜ και εμφανίστηκε ο μεσιέ. Μου υποσχέθηκε ότι θα δρομολογηθεί το θέμα μου, αν κ το έχω ακούσει αρκετές φορές αυτό από το Μάρτιο!!! Ελπίζω το θέμα να λήξει εδώ, να μην χρειαστεί να συνεχίσω κ να ήταν ατυχές το γεγονός. Σίγουρα η υπομονή μου έχει εξαντληθεί κ άλλη ευκαιρία δεν θα έχει.

Θα επανέλθω μέσα στη βδομάδα ελπίζοντας να κλείσω τη συζήτηση ή να τον αδειάσω!!!
 

ChrysN

Μέλος
Περιοχή
Χαλκίδα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
KTM Adv 790 ‘19
Τελικά όταν σε κάποιον αναγνωρίζεις ένα παθολογικό ψεύτη δεν μπορεί να είναι ένας καραγκιόζης και όσες ευκαιρίες και να του δώσεις δεν μπορείς να περιμένεις τίποτα παραπάνω από απογοήτευση! Και εξηγούμε:

Αγόρασα ένα ελαφρώς μεταχειρισμένο 790 αρχές Μαρτίου με 12.000Km. Είχε βγει η ανάκληση του μπροστινού φρένου και μου είπε ότι δεν την έχει κάνει αλλά θα την κάνει πριν στείλει το μηχανάκι. Το μηχανάκι ήρθε άμεσα αλλά είχε ξεχάσει να στείλει ένα καθρέφτη, το δεύτερο κλειδί, το δεύτερο μπρελόκ του συναγερμού και τα εργαλεία από το μηχανάκι. Του είπα για να μην επιβαρυνθεί πακέτο θα περάσει ένας δικός μου να παραλάβει τα πράγματα από εκεί. Όταν πλησιάζουν οι μέρες να περάσει ο φίλος τον ξαναπήρα τηλέφωνο και μου είπε ότι δεν χρειάζεται να περάσει γιατί το πακέτο μου έχει ήδη αποσταλεί και μάλιστα εντυπωσιάστηκε που δεν το έχω παραλάβει και θα το έψαχνε. Μετά από επανειλημμένα τηλέφωνα μου είπε ότι δεν με βρήκανε και περιμένει το πακέτο πίσω και θα μου το ξαναστείλει! Όποτε και να μίλησα μαζί του, μου έλεγε πολύ ευγενικά ότι το πακέτο μου θα φύγει άμεσα.

Όταν βγήκε η δεύτερη ανάκληση και ήρθε η ώρα και για το service των 15.000km - 3.000km μετά - ο αντιπρόσωπος της Χαλκίδας μου είπε ότι δεν μπορεί να προχωρήσει γιατί η πρώτη ανάκληση δεν έχει δηλωθεί! Τον πήρα λοιπόν τηλέφωνο και έδειξε έκπληκτος και μου είπε ότι θα το κάνει άμεσα και πράγματι μπήκε την ίδια μέρα και δήλωσε και τις δυο ανακλήσεις!!! Στα καπάκια κάλεσε τον αντιπρόσωπο στη Χαλκίδα για να του πει να του στείλει τα πράγματα για να μου κάνει τις ανακλήσεις εδώ γιατί δεν έχει κάνει ούτε την πρώτη!!! Του είπαμε να στείλει μόνο για το πίσω γιατί για το μπροστινό φρένο ήδη είχαμε παραλάβει το ανταλλακτικό και θα γινόταν άμεσα με το service - το πρόβλημα στη μπροστά μανέτα του φρένου μου βγήκε πριν να ανακοινωθεί ανάκληση. Το πακέτο όμως δεν ερχόταν μέχρι που βρήκε σωστό να μην μου σηκώνει και το τηλέφωνο!!! Τελικά πήρα την προηγούμενη Παρασκευή την ΚΤΜ Hellas και μου απάντησε σε ένα mail που του είχα στείλει πριν ενάμιση μήνα ότι έλαβε το μήνυμα από τα κεντρικά, το θέμα μου θα λυθεί άμεσα και συγνώμη για την αναστάτωση. Τελικά με πήραν από τα κεντρικά να πάω από εκεί να κάνω την ανάκληση και πράγματι σήμερα έγινε κιόλας. Προσπαθώντας στη συζήτηση να καταλάβω τι παίζει με τον εν λόγω μαλάκα όποτε κόλλαγε το θέμα η απάντηση της επίσημης αντιπροσωπείας Ελλάδος ήταν δεν ξέρω. Σήμερα το απόγευμα παρέλαβα και το πακέτο με τα μισά πράγματα - ο καθρέφτης κ τα εργαλεία έλειπαν και η απάντηση του ήταν ότι θα μου στείλει και τα υπόλοιπα αλλά φαντάστηκε ότι αυτά τα βιάζομαι!!!

Από ότι μαθαίνω έχουν αρχίσει και τον κυνηγάνε και άλλοι για σοβαρότερα θέματα από τα δικά μου, για αυτό μάγκες το νου σας.

Φταίω εγώ που θα τους ξεφτιλίσω στην KTM Αυστρίας; Δεν είναι η αξία των πραγμάτων αλλά η ξήγα του στην όλη φάση και όχι μόνο του μαλάκα που θέλει να έχει και μαγαζί αλλά και της κεντρικής αντιπροσωπείας

Αναμένω γνώμες και κατά τα άλλα να έχουμε καλές βόλτες και καλό καλοκαίρι γιατί δεν αξίζει να σκοτιζόμαστε για καραγκιόζηδες.
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
tiger 955i-gs 1200
Τελικά όταν σε κάποιον αναγνωρίζεις ένα παθολογικό ψεύτη δεν μπορεί να είναι ένας καραγκιόζης και όσες ευκαιρίες και να του δώσεις δεν μπορείς να περιμένεις τίποτα παραπάνω από απογοήτευση! Και εξηγούμε:

Αγόρασα ένα ελαφρώς μεταχειρισμένο 790 αρχές Μαρτίου με 12.000Km. Είχε βγει η ανάκληση του μπροστινού φρένου και μου είπε ότι δεν την έχει κάνει αλλά θα την κάνει πριν στείλει το μηχανάκι. Το μηχανάκι ήρθε άμεσα αλλά είχε ξεχάσει να στείλει ένα καθρέφτη, το δεύτερο κλειδί, το δεύτερο μπρελόκ του συναγερμού και τα εργαλεία από το μηχανάκι. Του είπα για να μην επιβαρυνθεί πακέτο θα περάσει ένας δικός μου να παραλάβει τα πράγματα από εκεί. Όταν πλησιάζουν οι μέρες να περάσει ο φίλος τον ξαναπήρα τηλέφωνο και μου είπε ότι δεν χρειάζεται να περάσει γιατί το πακέτο μου έχει ήδη αποσταλεί και μάλιστα εντυπωσιάστηκε που δεν το έχω παραλάβει και θα το έψαχνε. Μετά από επανειλημμένα τηλέφωνα μου είπε ότι δεν με βρήκανε και περιμένει το πακέτο πίσω και θα μου το ξαναστείλει! Όποτε και να μίλησα μαζί του, μου έλεγε πολύ ευγενικά ότι το πακέτο μου θα φύγει άμεσα.

Όταν βγήκε η δεύτερη ανάκληση και ήρθε η ώρα και για το service των 15.000km - 3.000km μετά - ο αντιπρόσωπος της Χαλκίδας μου είπε ότι δεν μπορεί να προχωρήσει γιατί η πρώτη ανάκληση δεν έχει δηλωθεί! Τον πήρα λοιπόν τηλέφωνο και έδειξε έκπληκτος και μου είπε ότι θα το κάνει άμεσα και πράγματι μπήκε την ίδια μέρα και δήλωσε και τις δυο ανακλήσεις!!! Στα καπάκια κάλεσε τον αντιπρόσωπο στη Χαλκίδα για να του πει να του στείλει τα πράγματα για να μου κάνει τις ανακλήσεις εδώ γιατί δεν έχει κάνει ούτε την πρώτη!!! Του είπαμε να στείλει μόνο για το πίσω γιατί για το μπροστινό φρένο ήδη είχαμε παραλάβει το ανταλλακτικό και θα γινόταν άμεσα με το service - το πρόβλημα στη μπροστά μανέτα του φρένου μου βγήκε πριν να ανακοινωθεί ανάκληση. Το πακέτο όμως δεν ερχόταν μέχρι που βρήκε σωστό να μην μου σηκώνει και το τηλέφωνο!!! Τελικά πήρα την προηγούμενη Παρασκευή την ΚΤΜ Hellas και μου απάντησε σε ένα mail που του είχα στείλει πριν ενάμιση μήνα ότι έλαβε το μήνυμα από τα κεντρικά, το θέμα μου θα λυθεί άμεσα και συγνώμη για την αναστάτωση. Τελικά με πήραν από τα κεντρικά να πάω από εκεί να κάνω την ανάκληση και πράγματι σήμερα έγινε κιόλας. Προσπαθώντας στη συζήτηση να καταλάβω τι παίζει με τον εν λόγω μαλάκα όποτε κόλλαγε το θέμα η απάντηση της επίσημης αντιπροσωπείας Ελλάδος ήταν δεν ξέρω. Σήμερα το απόγευμα παρέλαβα και το πακέτο με τα μισά πράγματα - ο καθρέφτης κ τα εργαλεία έλειπαν και η απάντηση του ήταν ότι θα μου στείλει και τα υπόλοιπα αλλά φαντάστηκε ότι αυτά τα βιάζομαι!!!

Από ότι μαθαίνω έχουν αρχίσει και τον κυνηγάνε και άλλοι για σοβαρότερα θέματα από τα δικά μου, για αυτό μάγκες το νου σας.

Φταίω εγώ που θα τους ξεφτιλίσω στην KTM Αυστρίας; Δεν είναι η αξία των πραγμάτων αλλά η ξήγα του στην όλη φάση και όχι μόνο του μαλάκα που θέλει να έχει και μαγαζί αλλά και της κεντρικής αντιπροσωπείας

Αναμένω γνώμες και κατά τα άλλα να έχουμε καλές βόλτες και καλό καλοκαίρι γιατί δεν αξίζει να σκοτιζόμαστε για καραγκιόζηδες.
Δυσκολο σοβαροι επαγγελματιες να αντιπροσωπευσουν εταιρειες με αυτα που τους ζητανε.Ετσι οι περισσοτερες καταληγουν στον πρωτο τυχοντα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Γέλασα σήμερα με τα κούκις, ποιός λέτε να βγήκε προτεινόμενος για παρακολούθηση στο ίνστα; Ο Μπομπ.
 

xigo

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
1290SAS-NX650R-SRX
Η κεντρική αντιπροσωπεία που σου έκανε κακή ξήγα?
 

ChrysN

Μέλος
Περιοχή
Χαλκίδα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
KTM Adv 790 ‘19
Η κεντρική αντιπροσωπία δε μου έκανε κακή ξηγα. Ίσα ίσα όταν ανακάλυψε τι παίζει, επικοινώνησε άμεσα για να πραγματοποιήσει την ανάκληση που είχε δηλωθεί κ δεν είχε γίνει.
Αυτό που δεν κάνει σωστά είναι να διασφαλίσει ότι το προϊόν, που αντιπροσωπεύει και είναι καλό και παράγεται κάτω από αυστηρές Αυστριακές προδιαγραφές, πρέπει να έχει κ το ανάλογο aftersale. Πως μπορεί κάποιος που δεν έχει παραγγείλει τα ανταλλακτικά και ‘μαλλον’ έχει το μηχάνημα για να κάνει εξαέρωση για να πραγματοποιήσει ανάκληση να μπορεί να δηλώσει ότι την έκανε;

Anyway από μένα το θέμα έληξε. Τα πράγματα που μείναν είναι αξίας 100€ κ δεν θα συνεχίσω.
Ο καθένας όπως στρώνει κοιμάται.
 
Top Bottom