Αντλία βενζίνης

kostas r1150gs

Μέλος
Περιοχή
Ν ΜΟΥΔΑΝΙΆ
Όνομα
konstantinos
Μοτό
Bmw r1150gs
Κάποια στιγμή η αντλία βενζίνης έκανε ένα θόρυβο που με τρόμαξε. Έκανα μια εβδομάδα υπομονή αλλά τίποτα. Παίρνω τηλέφωνο αντιπροσωπία και μου λένε 450 ευρώ. Έτσι ξεκινάω να την ανοίξω να δω τι γίνεται. Την παίρνω στα χέρια και πάω σε ένα φίλο με ανταλλακτικά αυτοκινήτων. Την βλέπει και μου φέρνει μία ίδια και μου λέει Κωστάκη για σένα 90 ευρώ μόνο η αντλία. Αν τη θες ολόκληρη στην παραγγέλνω με 120 ευρώ. Παίρνω αυτήν με τα 90 ευρώ και πάω σπίτι.






βγάζω την παλιά βάζω την καινούργια και τέλος. :)

Κώστας r1150gs
 
Last edited by a moderator:

vpentza

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
βασίλης
Μοτό
R1200GS SE 2010
Έκανες τη πιό σωστή σκέψη.....είναι γνωστό ότι στα 1150άρια έχεις πολλές αυτοκινητάδικες επιλογές για αντλία
 

kostas r1150gs

Μέλος
Περιοχή
Ν ΜΟΥΔΑΝΙΆ
Όνομα
konstantinos
Μοτό
Bmw r1150gs
Υπάρχουν πολλά πράγματα που μπορούμε να πάρουμε από τέτοια μαγαζιά. Ρουλεμάν τσιμουχες τακάκια σε πολύ καλές τιμές. Γι αυτό πριν κάνουμε κάτι,καλό ψάξιμο.

Κώστας r1150gs
 

Koive k9

Μέλος
Περιοχή
Kavala
Όνομα
Panos
Μοτό
Bmw , vespa
Εχε το νου σου καμια φορα φταιει και το φιλτρο βενζίνης για θορυβο στην αντλια
 

kostas r1150gs

Μέλος
Περιοχή
Ν ΜΟΥΔΑΝΙΆ
Όνομα
konstantinos
Μοτό
Bmw r1150gs
Το είχα ελέγξει πρώτα ήταν οκ. Και την αντλία την δοκίμασα και έκανε πάλι θόρυβο. Ένα ψιλό τσιριχτο σου τρυπουσε τα αυτιά. Την έβαλα λαδάκι και την έχω κρατήσει για ρεζέρβα. Αχρείαστη να είναι.

Κώστας r1150gs
 

obelix

Μέλος
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
Kawasaki
Το είχα ελέγξει πρώτα ήταν οκ. Και την αντλία την δοκίμασα και έκανε πάλι θόρυβο. Ένα ψιλό τσιριχτο σου τρυπουσε τα αυτιά. Την έβαλα λαδάκι και την έχω κρατήσει για ρεζέρβα. Αχρείαστη να είναι.

Κώστας r1150gs
Φίλε Κώστα έκανες την καλύτερη δουλειά. Μπορείς να βρείς πολλά ανταλλακτικά γι αυτό το μηχανάκι εκτός BMW. Θέλει λίγο ψάξιμο. Την αντλία τη βρίσκεις και κινέζικη γύρο στα 60€. Αλλά η τιμή που την πήρες ήταν καλή. Και γω αυτή θα έβαζα. Δε προτιμώ τους κινέζους σε αυτά τα ανταλλακτικά. Την παλιά πέταξέ την γιατί έξω όπως είναι θα σου κολλήσει τελείως. Απο τη στιγμή που θα βουτιχτεί μια φορά στην βενζίνη πρέπει να μείνει μέσα αλλοιώς κολλάει. Για να μη νομίζεις ότι έχεις αντλία για ανταλλακτικό γι αυτό σου το λέω. Ότι πληροφορία χρειαστείς γι αύτο το μηχανάκι πες μου, θα χαρώ να βοηθήσω.
 

kostas r1150gs

Μέλος
Περιοχή
Ν ΜΟΥΔΑΝΙΆ
Όνομα
konstantinos
Μοτό
Bmw r1150gs
Φίλε Κώστα έκανες την καλύτερη δουλειά. Μπορείς να βρείς πολλά ανταλλακτικά γι αυτό το μηχανάκι εκτός BMW. Θέλει λίγο ψάξιμο. Την αντλία τη βρίσκεις και κινέζικη γύρο στα 60€. Αλλά η τιμή που την πήρες ήταν καλή. Και γω αυτή θα έβαζα. Δε προτιμώ τους κινέζους σε αυτά τα ανταλλακτικά. Την παλιά πέταξέ την γιατί έξω όπως είναι θα σου κολλήσει τελείως. Απο τη στιγμή που θα βουτιχτεί μια φορά στην βενζίνη πρέπει να μείνει μέσα αλλοιώς κολλάει. Για να μη νομίζεις ότι έχεις αντλία για ανταλλακτικό γι αυτό σου το λέω. Ότι πληροφορία χρειαστείς γι αύτο το μηχανάκι πες μου, θα χαρώ να βοηθήσω.
Ευχαριστώ πολύ. Πιστεύω ότι είσαι ο πιο κατάλληλος μετά από αυτά που έκανες στο 1150 σου.

Κώστας r1150gs
 

kostas r1150gs

Μέλος
Περιοχή
Ν ΜΟΥΔΑΝΙΆ
Όνομα
konstantinos
Μοτό
Bmw r1150gs
Χθες έβγαλα την αντλία βενζίνης για να αλλάξω φίλτρο. Εκτός του ότι ήταν τρύπια η σήτα είχε και πολύ βρωμιά.
άλλαξα το φίλτρο και την ξανά έκλεισα. Τι καθαριστικό να βάλω? Και η πράσινη σήτα που ήταν μαύρη υπάρχει στο εμπόριο?
 
Top Bottom