Αν την βαλουν στο ματι...

Koive k9

Μέλος
Περιοχή
Kavala
Όνομα
Panos
Μοτό
Bmw , vespa
Μια πονεμενη ιστορια είναι η κλοπη της moto, η απλα η αφαιρεση καποιου εξαρτήματος η αξεσουάρ της.Απο την στιγμη που δεν υπαρχει κλειστος χωρος φυλαξης,που και παλι κυνδηνευει,ενας συναγερμος από μονος του δεν θα τη σωσει.Καλο θα ηταν να είναι σκεπασμενη με μια κουκουλα(ότι καλυτερο μετα το κλειστο παρκιν)η να βρισκεται κοντα σε ματια γνωστων(καλο ειναι να διατηρούμε καλες σχεσεις με καποιους που διανυκτερευουν πλησιων η απλα γνωριζουν εμας και τη μηχανη μας)και ασφαλισμενη όχι με ένα ,αλλα με οσα καλούδια δεν βαριεστε να κλειδώνετε και να ξεκλειδώνετε όταν προκειται η καλη μας να διανυκτερευσει,η να μεινει για ωρες σταθμευμενη.Καλο θα ηταν περα από τις γνωστες κλειδαριες τιμονιού,δισκοπλακας κτλ,να υπαρχει και μια καλης ποιοτητας αλυσιδα δεμενη σε καποιο σταθερο αντικειμενο και μαλιστα καλα τεντωμενη χωρις ανετη προσβαση καποιου κακοβουλου αντικειμενου κοπης της.Το θεμα δεν είναι να μην μπορουν να παραβιαστουν τα μετρα που θα λαβουμε,γιατι εαν την βαλουν στο ματι δεν γλυτωνει με τιποτα,αλλα οσο το δυνατον να καθυστερισουμε το επιδοξο αρπακτικο!Μια χρονοβορα διαδικασια αφαιρεσης πολλων και διαφορετικών αντικλεπτικών μεσων μπορει να αποβει αποτρεπτικη.Ευχαριστω!Καλη μας τυχη!:yew:
 

black_hawk

Μέλος
Περιοχή
Κερκυρα
Όνομα
Θανασης
Μοτό
R 1200 GS
ΚΟΥ-ΚΟΥ-ΛΑ! ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ "αντικλεπτικο"! (Ο'τι δεν φαινεται, τελευταιο κλεβεται.. ;) )
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Scorpio.....δεν μπορει να την πλησιασει κανείς.
Νομίζω οτι τα 350 ευρω που κοστιζει, δεν συγκρινονται με την αξια της καλης μας
 

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
Scorpio.....δεν μπορει να την πλησιασει κανείς.
Νομίζω οτι τα 350 ευρω που κοστιζει, δεν συγκρινονται με την αξια της καλης μας
Συμφωνω για τον scorpio (με radar proximity)... και βέβαια μαζί, μια σειρα αντικλεπτικών (συρματα, πέταλα κλπ)...
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
εχω διαβασει τους απειρους αντικλεπτικους τροπους...εχω διαβασει για απιστευτες κλοπες...αυτο που εχω καταλαβει ειναι, οτι και μεσα στο σαλονι να την εχεις,αμα πραγματικα την βαλουν στο ματι,δε γλυτωνεις....

Τι εστειλε παλι το πατατα τοκ...
 
Top Bottom