Αξίζει η αγορά CRF450r για λαγκαδια και Μπαΐρια

Dalas990

Μέλος
Όνομα
Θανάσης
Μοτό
Honda hornet 600
Μετά από παρα πολυ έρευνα στο γνωστό σάιτ αρκετά τηλέφωνα και πολυ χρόνο δεν μπόρεσα να βρω κάτι αξιόλογο στις μηχανές που ξέρω ότι κάνουν στάνταρ για αυτό που θέλω για διάφορους λόγους είτε για την τιμή είτε για την συντήρηση είτε για την απόσταση... εχθές ένας παρα πολυ φίλος και μηχανικός μου είπε ότι πουλάει το CRF του το οποίο είναι σε υπέρ άριστη κατάσταση και σε υπέρ άριστη τιμή.. Θα ήθελα την γνώμη σας και εμπειρία αν θα μου κάνει την δουλειά γιατί το 990 με κουράζει αρκετά και επειδή δεν θέλω να το ταλαιπωρω σκέφτομαι να το κάνω καθαρά ταξιδιωτικο

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
To 450r ειναι motocross. Σφιχτες αναρτησεις που δεν κανουν για μικρες ταχυτητες και κινητηρας που δεν γουσταρει να δουλευει χαμηλα λογω ανυπαρκτου σχεδον βαρους στο βολαν και αγριου εκκεντροφορου με εκρηκτικη δυναμη σε φαση που δεν μπορεις να κρατησεις το γκαζι σταθερο σε μικρες ταχυτητες και με το παραμικρο ανοιγματακι εκτοξευεσαι χωρις να το θες. Η πρωτη σχεση στο κιβωτιο ειναι θεομακρη οπως ολα τα motocross και δεν βοηθαει καθολου...
Φωτα δεν εχει και αν θελεις να βαλεις εχει κοστος. Μιζα δεν εχει και για να παρει μπροστα με την μανιβελα πρπει να ειναι τελεια ρυθμισμενο με καλες βαλβιδες (λιωνουν για πλακα) αλλιως θελει κοπο. Βεντιλατερ δεν εχει και βραζει πολυ ευκολα αν δεν τρεχεις (πανω απο 30-50 χλμ).
Προσωπικα δεν θα αγοραζα motocross μηχανακι για off road use η και λιγο enduro.
 

HackmaN

Χωμασφάλτινος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Xtz 660 tenere 2009
Motocross μηχανάκι για χρήση enduro ΟΧΙ.
Ο Χ Ι
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Και οπωσδήποτε όχι 450.

Υπάρχουν άλλες επιλογές καλύτερες αλλά για τι χρήση μιλάμε?
 
Top Bottom