Αουσβιτς.....το στρατόπεδο του ολοκαυτωματος!

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z




Οργη?
Αηδια?
Θλιψη?
Τα πάντα ολα...

Το λάθος της ανθρωπότητας είναι η ίδια η ανθρωπότητα. Μπορεί αυτο που λέω να με κανει να ακούγομαι τρελός, αλλά ότι λάθος έχει γίνει σε αυτό τον πλανήτη, το έχουμε κάνει εμείς...



Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED

TSEPETO

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
gs 1200 ad kxf450
ενταξει ΖΗΛΕΥΩ ΠΟΛΥ μακαρι να με αξιωσει ο θεος να παω φετος για δευτερη φορα μπραβο βρε κομαντο βολταρα
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
ενταξει ΖΗΛΕΥΩ ΠΟΛΥ μακαρι να με αξιωσει ο θεος να παω φετος για δευτερη φορα μπραβο βρε κομαντο βολταρα
Και εγώ θα ξαναπάω σύντομα Δημήτρη... Πραγματικά δεν μου έφτασε μια επίσκεψη.
Έβρεχε κιόλας και δεν καθησα όσο έπρεπε.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Και εγώ θα ξαναπάω σύντομα Δημήτρη... Πραγματικά δεν μου έφτασε μια επίσκεψη.
Έβρεχε κιόλας και δεν καθησα όσο έπρεπε.
Όχι ρε φουστη μου!!!!!!
πρέπει να πάω μαζί του.......
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
1 ωραίες φωτογραφίες
2 Στην Ελλάδα τα στρατόπεδα συγκέντρωσης και εξόντωσης τα ονόμασαν τόπους εξωρίας
και ποτέ δε δικάστηκε κανείς για όλα αυτά.
3 Είναι μια παλιά φωτογραφία σκαναρισμένη από φιλμ που δείχνει την κατανομή των στρατοπέδων συγκέντρωσης (μικρά σχηματάκια)
και στρατοπέδων εξόντωσης (μεγάλα σχηματάκια)
Έχει τραβηχτεί στο στρ. συγκέντρωσης Ερυθρός σταυρός ( !) στο Νις της Σερβίας
Ποτέ ξανά στην ανθρωπότητα δεν είχαμε τέτοιου είδους βιομηχανικού σχεδίου.
https://flic.kr/p/2fKeypS
 
Τελευταία επεξεργασία:

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Αυτοί που σχεδίασαν και λειτούργησαν αυτά τα στρατόπεδα είχαν την βαθιά πεποίθηση ότι αυτοί που εξόντωναν δεν ήταν το ίδιο άνθρωποι με εκείνους.
Του κοίταζαν και δεν έβλεπαν το είδος τους, έβλεπαν ένα πλάσμα κατώτερο, μιαρό. Είναι η ρητορική του μίσους, του διαχωρισμού των ανθρώπων σε ανώτερους και κατώτερους. Άνθρωπος δεν κάνει τέτοιο πράγμα σε άνθρωπο όμοιό του. Πρέπει πρώτα να δουλέψει μέσα του το δηλητήριο του μίσους.
 

Θάνος.Κ

Σκουτεροtraveller
Περιοχή
Νότια Προάστια Αθηνών forever
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Honda SH 300i C-Abs
Εξαιρετικό νήμα.

Τώρα για όσα γράφτηκαν πριν περί στρατόπεδων συγκέντρωσης κλπ ο καθένας ας σκεφτεί μέσα του κ στο κύκλο του . Μόνο έτσι θα απομονωθούν οι νοσταλγόι των ανωτέρω.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
στρατοπεδα εξοντωσεις υπηρχαν και υπαρχουν και τωρα με τη μορφη του γκουανταναμο π.χ..
τα γκουλαγκ παλαιοτερα κτλπ..
των ναζι εγινα ευρεως γνωστα για 3 λογους..
1.διαφερανε οτι εκει οι γερμανοι δεν περιμεναν να πεθανουν απο μονοι τους οι κρατουμενοι,αλλα τους καθαριζαν χωρις περιστολες..
2.επειδη χασαν τον πολεμο....
3.επειδη ειχαν στοχοποιησει τους εβραιους και αυτοι με τη σειρα τους πατησαν παρα πολυ πανω σε αυτο ωστε να δημιουργησουν το ισραηλ...

θεωρω οτι οι γερμανοι ακομα και σημερα παρα το μεγαλο ευρος της θηριωδιας αυτης ,δεν εχουν αλλαξει στο παραμικρο στο dna τους..αυτο βεβαια ειναι προσωπικη μου αποψη και μπορει οποισδηποτε να διαφωνησει.


Σαν συμπερασμα,κατι τα στρατοπεδα συγκεντρωσης,κατι το πολυ αιμα των αντιπαλων πλευρων λειτουργησε ωστε η ευρωπη να συμφιλιωθει και να εχει τωρα 80 χρονια περιπου ειρηνη,μεσω της ΕΟΚ και της ευρωπαικης ενωσης .Ποτε ξανα η ευρωπη δεν ειχε τοση μεγαλη διαρκεια ειρηνης,ελευθερης διακινησης ανθρωπων,ιδεων κτλπ.Το κακο ειναι οτι εκεινη η γενια που εζησε τους πολεμους,αποχαιρετησε τα εγκοσμια σιγα σιγα και οι νεωτεροι δειχνουν οτι δεν εμαθαν τιποτα απ τους παλιοτερους..Τρανο παραδειγμα ο οικονομικος στραγγαλισμος απο τη γερμανια στα πιο πολλα κρατη που ερχεται σε συναρτηση με αυτο που εγραψα για τους γερμανους..
μπορουν να γραφτουν παρα πολλα,αλλα ειμαστε σε μοτοσυκλετιστικο φορουμ.....
τελειωνοντας θα προσθετα οτι τα ακρα παντα θρεφονται απο την ανυπαρξια πολιτικων αποφασεων λογω χαμηλου αναστηματος πολιτικων και ωχαδερφισμου αυτων
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
....
θεωρω οτι οι γερμανοι ακομα και σημερα παρα το μεγαλο ευρος της θηριωδιας αυτης ,δεν εχουν αλλαξει στο παραμικρο στο dna τους..αυτο βεβαια ειναι προσωπικη μου αποψη και μπορει οποισδηποτε να διαφωνησει.


Σαν συμπερασμα,κατι τα στρατοπεδα συγκεντρωσης,κατι το πολυ αιμα των αντιπαλων πλευρων λειτουργησε ωστε η ευρωπη να συμφιλιωθει και να εχει τωρα 80 χρονια περιπου ειρηνη,μεσω της ΕΟΚ και της ευρωπαικης ενωσης .Ποτε ξανα η ευρωπη δεν ειχε τοση μεγαλη διαρκεια ειρηνης,ελευθερης διακινησης ανθρωπων,ιδεων κτλπ.Το κακο ειναι οτι εκεινη η γενια που εζησε τους πολεμους,αποχαιρετησε τα εγκοσμια σιγα σιγα και οι νεωτεροι δειχνουν οτι δεν εμαθαν τιποτα απ τους παλιοτερους..Τρανο παραδειγμα ο οικονομικος στραγγαλισμος απο τη γερμανια στα πιο πολλα κρατη που ερχεται σε συναρτηση με αυτο που εγραψα για τους γερμανους..
μπορουν να γραφτουν παρα πολλα,αλλα ειμαστε σε μοτοσυκλετιστικο φορουμ.....
τελειωνοντας θα προσθετα οτι τα ακρα παντα θρεφονται απο την ανυπαρξια πολιτικων αποφασεων λογω χαμηλου αναστηματος πολιτικων και ωχαδερφισμου αυτων
Και έχεις δίκιο και δεν έχεις. Απαιτούνται βαθύτερες ιστορικές γνώσεις για να μπορούμε να πούμε αν οι Γερμανοί έχουν ή δεν έχουν αλλάξει. Πρώτον διότι δεν υπάρχει Γερμανικό έθνος, υπάρχουν Γερμανικές φυλές και αν θα συμφωνούσα σε κάτι, αυτό θα ήταν ότι οι Πρώσοι της Γερμανικής φυλής έχουν τέτοιο DNA. Οπότε δε θα τους τσουβάλιαζα όλους. Έπειτα πρέπει να διαφοροποιήσουμε τον ναζισμό -όπως εκφράστηκε στον β' ΠΠ- από τον ιμπεριαλισμό της Γερμανίας όπως εκφράζεται από τότε που συστάθηκε το Γερμανικό κράτος μέχρι τις μέρες μας, είναι διαφορετικά πράγματα. Τέλος πρέπει να πω πως υπάρχουν πολλά (όχι λίγα) παραδείγματα Γερμανών που πολέμησαν τον ναζισμό σε ατομικό και σε συλλογικό επίπεδο. Η ανάπτυξη του Αδόλφου και του ναζιστικού κινήματος βασίστηκε αρχικά στο ξεσηκωμό των Γερμανικών νοικοκυριών της μεσαίας τάξης που στέναζε οικονομικά ενώ ταυτοχρόνως -ο ναζισμός- περίτεχνα στήριζε τους βιομηχάνους για να υποστηριχτεί οικονομικά. Δε ξέρω αν σας θυμίζει κάτι αυτό....

Γεννημένος στο Μόναχο συνεχίζω και συναναστρέφομαι τους Γερμανούς και έχω κι εγώ την άποψη μου (διατηρώ και φιλίες). Αυτό δε με εμπόδισε να ερευνήσω το φαινόμενο "Γερμανία" ιστορικά και να γράψω ένα άρθρο το 2015, ακριβώς πάνω σε αυτό το αντικείμενο. Σας το παραθέτω με την παράκληση πολιτικές έννοιες που αναφέρω (π.χ. καπιταλισμός, ιμπεριαλισμός κ.α.) να μην εκληφθούν ως αποτέλεσμα δικών μου κομματικών αποχρώσεων αλλά ως τεχνικές ορολογίες. Δεν διεκδικώ το αλάθητο, παραθέτω το κείμενο ως τροφή για σκέψη αποδεχόμενος κάθε αντίρρηση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Γερμανία και Ευρώπη

Η Ελληνική κρίση, οι συζητήσεις με ανθρώπους από το οικογενειακό, φιλικό και επαγγελματικό περιβάλλον και τέλος μια επίσκεψη στο Νταχάου μου έδωσε το «έναυσμα» να ασχοληθώ μελετώντας και ερευνώντας για τον εντοπισμό των βαθύτερων αιτιών.

Πολύ σύντομα διαπίστωσα ότι ήταν εύκολο να «φύγω» από την εξήγηση των λογιστικό-οικονομικών δεδομένων. Η Ελληνική κρίση, όπως και η κρίση άλλων Ευρωπαϊκών κρατών αλλά και η εσωτερική κρίση δυνατών Ευρωπαϊκών κρατών με αρκετά ανεπτυγμένο βιοτικό επίπεδο, είναι βαθιά Ευρωπαϊκή υπόθεση με έναν κυρίαρχο πρωταγωνιστή. Την Γερμανία...

Ο ιμπεριαλισμός αποτελεί πολιτική επέκτασης του ελέγχου ή της εξουσίας που ασκείται σε ξένες οντότητες ως μέσο απόκτησης και/ή διατήρησης μιας αυτοκρατορίας. Αυτό συμβαίνει είτε μέσω άμεσης εδαφικής κατάκτησης ή εποικισμού είτε διαμέσου έμμεσων μεθόδων άσκησης ελέγχου στα πολιτικά και/ή τα οικονομικά πράγματα άλλων κρατών. Ο όρος αυτός χρησιμοποιείται συχνά για να περιγράψει την πολιτική επικυριαρχίας ενός έθνους σε άλλες χώρες, ανεξάρτητα από το αν το έθνος θεωρεί τον εαυτό του μέρος της αυτοκρατορίας.
Από το wikipedia:

Είμαι βέβαιος πως κάτι σας θυμίζει η παραπάνω ετυμολογία. Φυσικά αναφέρομαι στη άσκηση πολιτικής εξουσίας της Γερμανίας εντός της Ευρώπης, εις βάρος άλλων χωρών.

Ποια όμως είναι στη πραγματικότητα η Γερμανία;

Το κράτος της Γερμανίας όπως περίπου το γνωρίζουμε σήμερα είναι το αποτέλεσμα της γέννησης του 2ου Ράϊχ υπό την καθοδήγηση του Μπίσμαρκ (από το 1871). Ακολούθησαν οι εποχές του Γουλιέλμου του Β΄ (Κάϊζερ) και της ηγετικής ανάμιξης του στον Α’ Παγκόσμιο Πόλεμο (από το 1890), της Δημοκρατίας της Βαϊμάρης (από το 1918), το γνωστό 3ο Ράϊχ με τον Β’ Παγκόσμιο Πόλεμο (από το 1933) και τέλος την Γερμανία της Νεότατης Σύγχρονης Ιστορίας (από το 1945). Εδώ θέλω να θυμίσω πως μέχρι πριν από λίγες δεκάδες ετών η Γερμανία ήταν το μόνο κράτος μέσα στην Ευρώπη που τελούσε υπό την εποπτεία Αμερικάνικου (Δυτ. Γερμανία) και Ρωσικού τομέα (Ανατ. Γερμανία). Ένα κράτος που στην πραγματικότητα δεν είχε Εθνική κυριαρχία. Αυτό είναι ενδεικτικό της κατάληξης που πολύ φοβάμαι πως θα έχει η Γερμανία μέσα στα επόμενα χρόνια, βυθίζοντας για άλλη μία φορά την Ευρώπη σε άσχημες καταστάσεις με ακόμη πιο άσχημες συνέπειες.

Ανοίγω μια παρένθεση στο σημείο αυτό. Όταν λέω Εθνική κυριαρχία στην πραγματικότητα αναφέρομαι σε ένα εικονικό Γερμανικό Έθνος καθώς εντόπισα πως το κοινό γνώρισμα των παραπάνω εποχών αναφέρεται σε Γερμανικές Αυτοκρατορίες και Γερμανικά Κράτη που αποτελούν τη συνένωση Πρώσων, Ούνων, Αυστρο-Ούγγρων, Βαυαρών κ.τ.λ. Η άσκηση του αποικιοκρατικού ιμπεριαλισμού από τη σύγχρονη Γερμανία (μετά το 1871) σε αντίθεση με τις περισσότερες δυνατές χώρες (Βρετανία, Γαλλία, Ισπανία κ.τ.λ.) γινόταν κυρίως στο εσωτερικό της Ευρώπης και πάντα είχε ως αποτέλεσμα την γέννηση μίσους και αντιπάθειας προς τη Γερμανία. Και ενώ θα μπορούσαν όλοι να θυμούνται την εποχή μιας μεγάλης Γερμανικής Αυστρο-Ουγγρικής αυτοκρατορίας, όλοι θυμούνται τις επαναλαμβανόμενες ντροπιαστικές στιγμές της Γερμανίας των ενωμένων Γερμανικών Εθνοτήτων, μιας Γερμανίας που υπάρχει στο ίδιο σχήμα μέχρι σήμερα.

Αυτό που γινόταν –γίνεται και σήμερα κατά τη γνώμη μου- είναι πως σε αντίθεση με άλλες μεγάλες Ευρωπαϊκές δυνάμεις που έδειχναν έναν σχετικό «σεβασμό» μέσα στη βαρβαρότητα τους προς τις κατεκτημένες αποικίες τους, η Γερμανία δεν έδειξε ποτέ αυτόν τον σεβασμό, αντιθέτως υπήρξε και παραμένει έως σήμερα προκλητική. Η χώρα και ένας λαός ο οποίος βρέθηκε σε θέση να ζητάει συγνώμη από την Ευρώπη και απαλλαγή για τα εγκλήματα του Χίτλερ και των ναζιστών του, παρουσιάζεται σήμερα να κουνάει το δάκτυλο και να αποδίδει ευθύνες σε άλλους Ευρωπαϊκούς λαούς. Πρόκειται για ιστορική κωμωδία. Για άλλη μια φορά η ηγεσία της Γερμανίας αγνοεί τον κίνδυνο που ασκεί ο Γερμανικός ιμπεριαλισμός, καθώς μονότονα ξεχνούν να υπολογίζουν την απρόβλεπτη στιγμή στην οποία ένας λαός μπορεί να αντιδράσει. Η ιστορία της Γερμανίας έχει δείξει -κατ’ επανάληψη μάλιστα- πως οι συνέπειες της άσκησης εξουσίας από μέρους της είναι μεν εκατέρωθεν καταστροφικές αλλά πολλαπλά μεγαλύτερες για τους ίδιους τους Γερμανούς. Δυστυχώς οι Γερμανοί πολίτες κάτω από τον ενθουσιασμό της θέσης του ισχυρού σχεδόν πάντα εντοπίζουν «εκπρόθεσμα» την καταστροφή στην οποία τους οδηγούν οι ηγέτες της.

Δείτε τώρα πόσο σημαντική είναι η ιστορία των Εθνών και των λαών και πόσο δύσκολο είναι να ξεφύγουν από τα χαρακτηριστικά και γνωρίσματα τους. Σήμερα οι περισσότερο εριστικές κυβερνήσεις που στρέφονται κατά της Ελλάδας και του Ευρωπαϊκού Νότου γενικότερα είναι οι Γερμανοί, οι Ολλανδοί και οι Φιλανδοί. Οι ίδιοι ακριβώς που κατά των Τριαντακονταετή πόλεμο (αρχές του 17ου αιώνα!!!) αποτέλεσαν τη συμμαχία των Γερμανόφωνων προτεσταντών και αιματοκύλησαν την Ευρώπη απέναντι στους καθολικούς για την επικράτηση του δόγματος τους με επικεφαλής τους προτεστάντες Πρώσους/Γερμανούς, ακολουθούμενοι από τους Σκανδιναβούς και τους Ολλανδούς. Έχασαν και τότε... κέρδισαν οι καθολικοί.

Τότε το πρόσχημα ήταν η ορθή πίστη σήμερα είναι η ορθή αντίληψη για τον «δικό τους» καπιταλισμό όπως αυτοί τον αντιλαμβάνονται εις βάρος των αδύναμων χωρών της Ευρώπης. Όπως συμβαίνει πάντα όμως –κατ’ επανάληψη- η μεγάλη ζημιά θα αφορά τους ίδιους πάλι, αλλά θα είναι πάλι αργά να το καταλάβουν.


Σ.Μ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
προσθετω...
οι γαλλοι κανα την ενωση και βαλαν μεσα τους γερμανους διοτι,ετσι κλειδωμενη που ηταν η γερμανια στρατιωτικα,θα καναν κουμαντο αυτοι σαν στρατιωτικη δυναμη,ετσι πειστηκε ο ντε γκωλ..
οι γερμανοι δεχθηκαν πηραν τα φραγκα,μαζι και των αμερικανων,βασικα τουμπες καναν γιατι σωθηκαν,τους χαριστηκαν και μεγαλα ποσα αποζημιωσεων και μολις πηραν τα επανω τους και ειδαν οτι ντουφεκια δεν θα ξαναπεσει στην ευρωπη,ασκησαν την οικονομικη πολιτικη που ξερουμε...
Ο στεφανος λεει οτι θα την ξαναπατησουν,,ναι αλλα πως αραγε,μεγαλο ερωτημα..
ιδιως τωρα που οι αγγλοι πετανε χαρταετο
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Δεν το λέω εγώ, το δείχνει η ιστορία της Γερμανίας. Συνήθως συμβαίνει γιατί: "...μονότονα ξεχνούν να υπολογίζουν την απρόβλεπτη στιγμή στην οποία ένας λαός μπορεί να αντιδράσει".

Οι Άγγλοι δεν ήταν και τόσο εχθροί τους, αναγκάστηκαν να τους αντιμετωπίσουν γιατί ο Χίτλερ αθέτησε αρκετές μεταξύ τους συμφωνίες. Σε αυτούς δε μπορείς να υπολογίζεις έτσι και αλλιώς.
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
στρατοπεδα εξοντωσεις υπηρχαν και υπαρχουν και τωρα με τη μορφη του γκουανταναμο π.χ..
τα γκουλαγκ παλαιοτερα κτλπ..
των ναζι εγινα ευρεως γνωστα για 3 λογους..
1.διαφερανε οτι εκει οι γερμανοι δεν περιμεναν να πεθανουν απο μονοι τους οι κρατουμενοι,αλλα τους καθαριζαν χωρις περιστολες..
2.επειδη χασαν τον πολεμο....
3.επειδη ειχαν στοχοποιησει τους εβραιους και αυτοι με τη σειρα τους πατησαν παρα πολυ πανω σε αυτο ωστε να δημιουργησουν το ισραηλ...

θεωρω οτι οι γερμανοι ακομα και σημερα παρα το μεγαλο ευρος της θηριωδιας αυτης ,δεν εχουν αλλαξει στο παραμικρο στο dna τους..αυτο βεβαια ειναι προσωπικη μου αποψη και μπορει οποισδηποτε να διαφωνησει.


Σαν συμπερασμα,κατι τα στρατοπεδα συγκεντρωσης,κατι το πολυ αιμα των αντιπαλων πλευρων λειτουργησε ωστε η ευρωπη να συμφιλιωθει και να εχει τωρα 80 χρονια περιπου ειρηνη,μεσω της ΕΟΚ και της ευρωπαικης ενωσης .Ποτε ξανα η ευρωπη δεν ειχε τοση μεγαλη διαρκεια ειρηνης,ελευθερης διακινησης ανθρωπων,ιδεων κτλπ.Το κακο ειναι οτι εκεινη η γενια που εζησε τους πολεμους,αποχαιρετησε τα εγκοσμια σιγα σιγα και οι νεωτεροι δειχνουν οτι δεν εμαθαν τιποτα απ τους παλιοτερους..Τρανο παραδειγμα ο οικονομικος στραγγαλισμος απο τη γερμανια στα πιο πολλα κρατη που ερχεται σε συναρτηση με αυτο που εγραψα για τους γερμανους..
μπορουν να γραφτουν παρα πολλα,αλλα ειμαστε σε μοτοσυκλετιστικο φορουμ.....
τελειωνοντας θα προσθετα οτι τα ακρα παντα θρεφονται απο την ανυπαρξια πολιτικων αποφασεων λογω χαμηλου αναστηματος πολιτικων και ωχαδερφισμου αυτων
Όχι η μοναδικότητα των Γερμανών έγκειται στο εν ψυχρό κατ αρχήν
Δηλαδή κάθισαν και σκέφτηκαν ΠΩΣ να εξοντώσουν τόσα εκατομμύρια ανθρώπους,
προσέλαβαν ανθρώπους οι οποίοι δέχτηκαν να κάνουν τη δουλειά χωρίς να βγάλουν κιχ πιο έξω
Μιλάμε δηλαδή για μηχανικούς, σιδηροδρομικούς χημικούς γιατρούς κλπ όχι τίποτα αλήτες.
(να τα λέμε αυτά)
Τέλος με τη μεθοδικότητα που δούλεψαν για χρόνια πέτυχαν ΡΕΚΟΡ φόνων που όμοιο του η ανθρωπότητα είχε να δει απ την εποχή των Ιθπανών στη Λ Αμερική
πάνω κάτω δηλαδή 450 χρόνια ΠΡΙΝ


υγ
Δυστυχώς το κράτος του Ισραήλ έπαθε ότι παθαίνουν οι παλιοί φαντάροι στο στρατό
Αφού τα έκαναν σε μένα, μπορώ να τα κάνω κι εγώ.
Α και πουστε....για να μην σας τα ξανακάνουν. Ε? Προσέχτε!
Τραγική μοίρα αυτός ο λαός (και κάτσε να τελειώσει το πετρέλαιο και θα δεις τι έχουν να πάθουν πάλι)
ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν μάθαμε ΤΙΠΟΤΑ
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Δεν το λέω εγώ, το δείχνει η ιστορία της Γερμανίας. Συνήθως συμβαίνει γιατί: "...μονότονα ξεχνούν να υπολογίζουν την απρόβλεπτη στιγμή στην οποία ένας λαός μπορεί να αντιδράσει".

Οι Άγγλοι δεν ήταν και τόσο εχθροί τους, αναγκάστηκαν να τους αντιμετωπίσουν γιατί ο Χίτλερ αθέτησε αρκετές μεταξύ τους συμφωνίες. Σε αυτούς δε μπορείς να υπολογίζεις έτσι και αλλιώς.
αραγε ποιος λαος?παλι οι γαλλοι?
Όχι η μοναδικότητα των Γερμανών έγκειται στο εν ψυχρό κατ αρχήν
Δηλαδή κάθισαν και σκέφτηκαν ΠΩΣ να εξοντώσουν τόσα εκατομμύρια ανθρώπους,
προσέλαβαν ανθρώπους οι οποίοι δέχτηκαν να κάνουν τη δουλειά χωρίς να βγάλουν κιχ πιο έξω
Μιλάμε δηλαδή για μηχανικούς, σιδηροδρομικούς χημικούς γιατρούς κλπ όχι τίποτα αλήτες.
(να τα λέμε αυτά)
Τέλος με τη μεθοδικότητα που δούλεψαν για χρόνια πέτυχαν ΡΕΚΟΡ φόνων που όμοιο του η ανθρωπότητα είχε να δει απ την εποχή των Ιθπανών στη Λ Αμερική
πάνω κάτω δηλαδή 450 χρόνια ΠΡΙΝ


υγ
Δυστυχώς το κράτος του Ισραήλ έπαθε ότι παθαίνουν οι παλιοί φαντάροι στο στρατό
Αφού τα έκαναν σε μένα, μπορώ να τα κάνω κι εγώ.
Α και πουστε....για να μην σας τα ξανακάνουν. Ε? Προσέχτε!
Τραγική μοίρα αυτός ο λαός (και κάτσε να τελειώσει το πετρέλαιο και θα δεις τι έχουν να πάθουν πάλι)
ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν μάθαμε ΤΙΠΟΤΑ
πολυ σωστα νικολα,μου εμπλουτισες το 1
 
Top Bottom