Απαράδεκτη εξυπηρέτηση απο κατάστημα με είδη μοτοσυκλέτας

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Κανένα δέσιμο.
Είπα να δώσω άλλη μια ευκαιρία στην τοπική αγορά.
Έτσι για να στηρίξω.
Αλλά μάλλον είμαι πολύ ρομαντικός.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Κανένα δέσιμο.
Είπα να δώσω άλλη μια ευκαιρία στην τοπική αγορά.
Έτσι για να στηρίξω.
Βρε εσύ καλά σκέφτεσαι...
Μαζί σου πάνω σε αυτό...
Αλλά ο συγκεκριμένος δεν φαίνεται να είναι και πολύ επαγγελματίας...
Την άποψή μου στην είπα.
Από κει και πέρα κάνεις οτι νομίζεις.
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Κανένα δέσιμο.
Είπα να δώσω άλλη μια ευκαιρία στην τοπική αγορά.
Έτσι για να στηρίξω.
Αλλά μάλλον είμαι πολύ ρομαντικός.
Εφόσον ο ίδιος ο επαγγελματίας δεν δίνει ευκαιρία στον εαυτό του να γίνει καλύτερος και να εξελιχθεί, τσάμπα τυραννιέσαι και παιδεύεσαι. Αν δεν τα έχεις πληρώσει, άστον εκεί που κάθεται και βρες τα αλλού.
Αν πάλι τα έχεις πληρώσει, ακύρωσε και προχωρά κανονικά στον επόμενο.
 

zen rider

suzuki volusia
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
kostis
Μοτό
suzuki volusia 2002
Απαραδεκτη εξυπηρετηση από καταστημα
Να πω τις σκεψεις μου στην αναζητηση της ενδεδειγμενης λυσης σε αυτό το θεμα.
Κάθε επιχειρηση τωρα είναι καταχωρημενη στο Google Maps. Κάθε παραπονο, σχολιο, παρατηρηση που δημοσιευεται εκει μενει για παντα. Ο επιχειρηματιας μπορει να απαντησει και να προβαλει την θεση του. Το ότι προβαλλονται και οι δυο θεσεις-αποψεις βοηθα τους μελλοντικους αγοραστες πελατες να αντιληφθουν αν προκειται για <αρπαγμενο> πελατη ή για επιχειρηση αρπαχτη.
Οσον αφορα την δημοσιευση του καταστηματος για ενημερωση του φορουμ συμφωνω με τους διαχειριστες στο ότι δεν θελουν να παρουν θεση για τις δυο παραπανω περιπτωσεις.
Θα μπορουσε ισως και θα προτεινα στους διαχειριστες να το ψαξουν νομικα, να αναφερεται με link η επιχειρηση οπου ο καθενας θα μπορουσε να διαβασει τις αποψεις του συγκεκριμενου πελατη-μελος του forum, καθως και αλλων πελατων ώστε να σχηματιζει ο καθενας την γνωμη του για την επιχειρηση.
Θα μπορουσε δηλαδη να λεει καποιο μελος συνεβη αυτό με την ταδε επιχειρηση και να το link της αναφορας μου, ετσι ώστε να βλεπουμε και την απαντηση της επιχειρησης, όπως και την συνολικη της εικονα-βαθμολογια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Εφόσον ο ίδιος ο επαγγελματίας δεν δίνει ευκαιρία στον εαυτό του να γίνει καλύτερος και να εξελιχθεί, τσάμπα τυραννιέσαι και παιδεύεσαι. Αν δεν τα έχεις πληρώσει, άστον εκεί που κάθεται και βρες τα αλλού.
Αν πάλι τα έχεις πληρώσει, ακύρωσε και προχωρά κανονικά στον επόμενο.
Δεν τα έχω πληρώσει ευτυχώς.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
κατσε ρε μητσαρα,γιαμαλουμπ θελεις να βαλεις και τα παιρνεις απο εξουδιοτημενο ή θες να κρατας επαφη μην παθει τιποτα το τενερε?
γιατι αν δεν ειναι γιαμαλουμπ,τζαμπα παιδευεσαι
 

Karellen

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda Dax 72
Μην εμπιστεύεστε την διαθεσιμότητα που δείχνει η σελίδα, οι περισσότεροι δεν την ενημερώνουν και φαίνεται πως τα πράγματα υπάρχουν ενώ δεν...
Παρτε τηλέφωνο και ρωτήστε και επιμείνετε 'υπάρχουν σίγουρα?'
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
κατσε ρε μητσαρα,γιαμαλουμπ θελεις να βαλεις και τα παιρνεις απο εξουδιοτημενο ή θες να κρατας επαφη μην παθει τιποτα το τενερε?
γιατι αν δεν ειναι γιαμαλουμπ,τζαμπα παιδευεσαι
Bel ray θέλω να βάλω και υποτίθεται τα έφερνε και αυτά αυτος,οποτε λέω θα πάρω και τα άλλα τα τζιτζιμιτζιλε από κει να ξεμπερδεψω.
Αλλά που....
Θα τα πάρω από αλλού και θα μπορούσα να μη σηκώσω απλά το τηλέφωνο όταν και αν με πάρει αλλά επειδή πάλι με πιάνει η καλοσύνη λέω να τον πάρω τηλ να τον ενημερώσω για την ακύρωση.
Μπορεί και όχι βέβαια..
Προχωραμε
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Μην εμπιστεύεστε την διαθεσιμότητα που δείχνει η σελίδα, οι περισσότεροι δεν την ενημερώνουν και φαίνεται πως τα πράγματα υπάρχουν ενώ δεν...
Παρτε τηλέφωνο και ρωτήστε και επιμείνετε 'υπάρχουν σίγουρα?'
Ακριβώς αυτό έκανα.
Τηλέφωνο και επαναλαμβάνοντας πολλές φορές τι θέλω.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Bel ray θέλω να βάλω και υποτίθεται τα έφερνε και αυτά αυτος,οποτε λέω θα πάρω και τα άλλα τα τζιτζιμιτζιλε από κει να ξεμπερδεψω.
Αλλά που....
Θα τα πάρω από αλλού και θα μπορούσα να μη σηκώσω απλά το τηλέφωνο όταν και αν με πάρει αλλά επειδή πάλι με πιάνει η καλοσύνη λέω να τον πάρω τηλ να τον ενημερώσω για την ακύρωση.
Μπορεί και όχι βέβαια..
Προχωραμε
παω πασο...
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Τα παρηγγηλα από τον άλλον.
Άμεση εξυπηρέτηση,ευγενεστατος και δώρο μπρελόκ και μπλουζάκι.
Αποστολή με ΚΤΕΛ και το απόγευμα θα τα έχω.

Έτσι κρατάς μαγαζί και ότι χρειάζομαι πλέον αναλώσιμα θα τα παίρνω από εκεί.
Όμορφα κ ωραία.

Από τον άλλον ακόμα περιμένω τηλέφωνο από χθες που μου είπε κλείσε και σε παίρνω.
 

Karellen

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda Dax 72
Τον περασμένο μήνα χρειαστηκα λάδια για το γς. Ο Λαμπριανιδης που ψωνίζω χρονια δεν τα είχε και προς τιμήν του είχε ενημερώσει και το site. Ψάχνω αλλού τα ίδια. Την 4η φορά πετυχαίνω ένα site τα είχε. Τους παίρνω τηλ.
-Τα liqui moli 5-40 τα έχετε ετοιμοπαράδοτα?
-Ναι.
-ΕΤΟΙΜΟΠΑΡΆΔΟΤΑ??!!
-Ναι!!
-Ωραία στείλτε τα μου, ονομα, διεύθυνση τηλέφωνο κλπ και στο καπάκι σας περνάω τα χρήματα.

Περνάει η Δευτέρα, περιμένω Τρίτη, Τετάρτη, Πέμπτη, τελικά την Παρασκευή μου έρχεται μεηλ "δυστυχώς δεν τα έχουμε στην κεντρική αποθήκη (sic) θα πρέπει να περιμένετε λίγες ημέρες ακόμα". Κομμάτια να γίνει θα περιμένω.
Την επόμενη Τρίτη με παιρνει τηλ μια κυρία "δεν μπορούμε να τα βρούμε πουθενά, θέλετε κάτι άλλο ή να σας επιστρέψουμε τα χρήματα? "
Της λέω θέλω επιστροφή. ΟΚ.

Μέχρι το μεσημέρι κοιτούσα συνεχώς το λογάριασμο μου δεν ειχε μπει τίποτα. Τους ξαναπαίρνω, τι έγινε με τα λεφτά?
-Α,ξέρετε οι επιστροφές γίνονται εντός 3 εργάσιμων ημερων(!!!!)
Εκεί τα πήρα πραγματικα:ΜΕ ΕΧΕΤΕ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ 10 ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΈΝΑ ΠΡΟΪΌΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΊΧΑΤΕ ΕΞΑΡΧΗΣ ΚΑΙ ΤΏΡΑ ΜΟΥ ΛΈΤΕ ΓΙΑ 3 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ,ΤΟ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΣΩΣΤΌ ΑΥΤΌ???

Σε 5 λεπτά μού τα είχανε βάλει.
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Τον περασμένο μήνα χρειαστηκα λάδια για το γς. Ο Λαμπριανιδης που ψωνίζω χρονια δεν τα είχε και προς τιμήν του είχε ενημερώσει και το site. Ψάχνω αλλού τα ίδια. Την 4η φορά πετυχαίνω ένα site τα είχε. Τους παίρνω τηλ.
-Τα liqui moli 5-40 τα έχετε ετοιμοπαράδοτα?
-Ναι.
-ΕΤΟΙΜΟΠΑΡΆΔΟΤΑ??!!
-Ναι!!
-Ωραία στείλτε τα μου, ονομα, διεύθυνση τηλέφωνο κλπ και στο καπάκι σας περνάω τα χρήματα.

Περνάει η Δευτέρα, περιμένω Τρίτη, Τετάρτη, Πέμπτη, τελικά την Παρασκευή μου έρχεται μεηλ "δυστυχώς δεν τα έχουμε στην κεντρική αποθήκη (sic) θα πρέπει να περιμένετε λίγες ημέρες ακόμα". Κομμάτια να γίνει θα περιμένω.
Την επόμενη Τρίτη με παιρνει τηλ μια κυρία "δεν μπορούμε να τα βρούμε πουθενά, θέλετε κάτι άλλο ή να σας επιστρέψουμε τα χρήματα? "
Της λέω θέλω επιστροφή. ΟΚ.

Μέχρι το μεσημέρι κοιτούσα συνεχώς το λογάριασμο μου δεν ειχε μπει τίποτα. Τους ξαναπαίρνω, τι έγινε με τα λεφτά?
-Α,ξέρετε οι επιστροφές γίνονται εντός 3 εργάσιμων ημερων(!!!!)
Εκεί τα πήρα πραγματικα:ΜΕ ΕΧΕΤΕ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ 10 ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΈΝΑ ΠΡΟΪΌΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΊΧΑΤΕ ΕΞΑΡΧΗΣ ΚΑΙ ΤΏΡΑ ΜΟΥ ΛΈΤΕ ΓΙΑ 3 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ,ΤΟ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΣΩΣΤΌ ΑΥΤΌ???

Σε 5 λεπτά μού τα είχανε βάλει.
Ρδελομπου η κατάσταση.
Τέτοια καταστήματα να κλείνουν χθες.
 
Top Bottom