Απενεργοποιηση εργοστασιακου συναγερμου gs 1200

STELTH

Μέλος
Περιοχή
ΧΙΟΣ-ΑΘΗΝΑ-ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Όνομα
ΣΤΕΛΙΟΣ
Μοτό
GS 1200 ADV DOHC
TRICITY 125 YAMAHA
Παιδια καλησπερα.
Θελω να απενεργοποιησω εντελως τον εργοστασιακο συναγερμο της gs 1200 adv ,μιας κ μονο καταναλωση στην μπαταρια εχει κ εδω στο νησι δεν κινδυνευει .Θα τον θετω σε λειτουργια μονο οταν βγαινω εκτος νησιου.
Μπορει να με βοηθησει κανεις στο πως γινεται αυτο?
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Παιδια καλησπερα.
Θελω να απενεργοποιησω εντελως τον εργοστασιακο συναγερμο της gs 1200 adv ,μιας κ μονο καταναλωση στην μπαταρια εχει κ εδω στο νησι δεν κινδυνευει .Θα τον θετω σε λειτουργια μονο οταν βγαινω εκτος νησιου.
Μπορει να με βοηθησει κανεις στο πως γινεται αυτο?
Καλό θα ήταν η απάντηση να δοθεί σε προσωπικό μήνυμα και όχι δημοσίως...
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Σε μενα παντως οταν ηθελα να ρυθμισω το χειρηστηριο και ηθελα να τον απενεργοποιησω,αυτο εγινε στην επισημη αντιπροσωπεια,μπηκε στη φυσα ο εγκεφαλος και βγηκε off...αρα εαν εχουμε τον ιδιο,τον εργοστασιακο της BMW,μηπως να ρωτησεις σε ενα εξουσιοδοτημενο...
 

ELF

Μέλος
Περιοχή
Βόλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW 1200 GS ADVENTURE
καλησπέρα φίλε μου..εγώ παλεύω εδώ και μέρες να ενεργοποιήσω τον συναγερμό καθώς έχω την μηχανή μόλις δυο μήνες (BMW GS 1200 ADV 10) και ακόμη την μαθαίνω, και εχτές βρήκα το εγχειρίδιο χρήσης του εργοστασιακού συναγερμού.Οπότε θα προσπαθήσω με αυτό τώρα.Εάν ενδιαφέρεσαι μπορώ να στο στείλω γιατί απ ότι είδα έχει αναλυτικά οδηγίες ενερ/απεν συναγερμού.
 

kostas

Μέλος
Περιοχή
Orestiáda, Evros, Greece
Όνομα
Κώστας
Μοτό
R1200GS ADV
Vespa lxv 50
Eπειδη το εχω κανει παλαιοτερα, ο συναγερμος στο 1200 ειναι κατω απο την σελα του συνοδηγου, ειναι συνδεμενος με μια φισα την οποια βγαζεις και στη θεση της πρεπει να βαλεις μια ταπα που θα παρεις απ την αντιπροσωπεια.
Σιγουρα θα χρειαστει προγραμματισμος στο μηχανημα αλλα δεν θα σου δημιουργησει κανενα προβλημα ακομα και χωρις την ταπα, η δουλεια να φτασεις μεχρι εκει ειναι αρκετη οποτε καλο ειναι να εχεις την ταπα στα χερια.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
καλησπέρα φίλε μου..εγώ παλεύω εδώ και μέρες να ενεργοποιήσω τον συναγερμό καθώς έχω την μηχανή μόλις δυο μήνες (BMW GS 1200 ADV 10) και ακόμη την μαθαίνω, και εχτές βρήκα το εγχειρίδιο χρήσης του εργοστασιακού συναγερμού.Οπότε θα προσπαθήσω με αυτό τώρα.Εάν ενδιαφέρεσαι μπορώ να στο στείλω γιατί απ ότι είδα έχει αναλυτικά οδηγίες ενερ/απεν συναγερμού.
Μα καλα χρειαζεται εγχειριδιο χρησης για να ενερ/απενεργοποιησετε τον συναγερμο?:(
...Μα που εχετε μπλεξει?:laugh:
 

kostas

Μέλος
Περιοχή
Orestiáda, Evros, Greece
Όνομα
Κώστας
Μοτό
R1200GS ADV
Vespa lxv 50
Μα καλα χρειαζεται εγχειριδιο χρησης για να ενερ/απενεργοποιησετε τον συναγερμο?:(
...Μα που εχετε μπλεξει?:laugh:
Αν δεν ειναι προγραμματισμένος ή εχει πέσει η μπαταρία δεν πρόκειται να δουλέψει τόμους ολόκληρους να ανοίξεις!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Reactions: ELF

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Αν δεν ειναι προγραμματισμένος ή εχει πέσει η μπαταρία δεν πρόκειται να δουλέψει τόμους ολόκληρους να ανοίξεις!!
Εγω παντως βρηκα ακρη με ΑΥΤΟ το βιβλιο και το βρισκεις ευκολα σχετικα...:happy:
 

VaGaBonD

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
BMW R1200GS '07
Δεν ενεργοποιείται αν δεν επιλέξεις εσύ από το τηλεχειριστήριο..
Απλά μην τον ενεργοποιείς..:);)
Καταναλωνει ρευμα ακομη και αν δεν τον εχεις ενεργοποιησει απο το χειριστηριο?Αν οχι, ποιος ο λογος να αποσυνδεθει?:cautious:
 
Top Bottom