Απολαμβάνοντας Ελλάδα!!

GiannisKTM

Μέλος
Όνομα
Giannis
Μοτό
KTM 690SM
KTM 990 SMT
Παιζει να ειναι το μονο θεμα που εκατσα και το κοιτσουσα τοοοοση ωρα,εχω μπει τοσο πολυ στην μπριζα για ταξιδι! (καινουριος στο φορουμ και νεος κατοχος 690)Συγχαρητηρια για τις φωτογραφιες σας και την προσπαθεια και ενα μεγαλο ευχαριστω που μας ταξιδεψατε,εστω μεσα απο την οθονη! Επισης μου εφυγε το αγχος περι αντοχης σε μεγαλο ταξιδι για το 690:D:woot:
 

tripper.gr

Μέλος
Επαγγελματίας
Περιοχή
ΛΑΡΙΣΑ
Όνομα
Γούλας Θάνος
Μοτό
KTM 990R
μια ο Manosxlv μια ο συνονόματος Σάκης που βόλταρε στα μέρη μου με έκαναν να ψάχνω αφορμή να βολτάρω στα πέριξ.
Το Σάββατο είδα πως μπορούσα να την κοπανήσω για 3-4 ωρίτσες και ο Κίσσαβος δίπλα είναι στα καλύτερά του οπότε βουρ για επιθεώρηση χρωμάτων.




















Παίδες συγγνώμη που το ρημαδοΚΤΜ είναι στις περισσότερες φωτό αλλά δένει το ρημάδι με το τοπίο, έστω και αν ρισκάρω να χαλάσει η φωτογραφική μηχανή με τόσο στενή σχέση που έχει με κτμ!!
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
μια ο Manosxlv μια ο συνονόματος Σάκης που βόλταρε στα μέρη μου με έκαναν να ψάχνω αφορμή να βολτάρω στα πέριξ.
Το Σάββατο είδα πως μπορούσα να την κοπανήσω για 3-4 ωρίτσες και ο Κίσσαβος δίπλα είναι στα καλύτερά του οπότε βουρ για επιθεώρηση χρωμάτων.




















Παίδες συγγνώμη που το ρημαδοΚΤΜ είναι στις περισσότερες φωτό αλλά δένει το ρημάδι με το τοπίο, έστω και αν ρισκάρω να χαλάσει η φωτογραφική μηχανή με τόσο στενή σχέση που έχει με κτμ!!
Χαλάλι του μωρέ αφού δένει με το τοπίο;)
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Ωραίες φώτο φίλε,την προηγούμενη εβδομάδα πέρασα απο χωμάτινο τερέν με τέτοια χρώματα αλλά ειχα πολύ δίψα για οδήγηση.
Αγαπάμε φθινόπωρο.
 

Blue line

Μέλος
Όνομα
Sakis
Μοτό
GS 1200 ADV
KTM EXC300 TPI
μια ο Manosxlv μια ο συνονόματος Σάκης που βόλταρε στα μέρη μου με έκαναν να ψάχνω αφορμή να βολτάρω στα πέριξ.
Το Σάββατο είδα πως μπορούσα να την κοπανήσω για 3-4 ωρίτσες και ο Κίσσαβος δίπλα είναι στα καλύτερά του οπότε βουρ για επιθεώρηση χρωμάτων.




















Παίδες συγγνώμη που το ρημαδοΚΤΜ είναι στις περισσότερες φωτό αλλά δένει το ρημάδι με το τοπίο, έστω και αν ρισκάρω να χαλάσει η φωτογραφική μηχανή με τόσο στενή σχέση που έχει με κτμ!!
Θάνο ζηλεύουμε ρε 1 εβδομάδα έχω γυρίσει και κοιτάω στο ημερολόγιο μπας και βρω πάλι κανένα Σ/Κ.
BTW ωραίες photo.
 

tripper.gr

Μέλος
Επαγγελματίας
Περιοχή
ΛΑΡΙΣΑ
Όνομα
Γούλας Θάνος
Μοτό
KTM 990R
Θάνο ζηλεύουμε ρε 1 εβδομάδα έχω γυρίσει και κοιτάω στο ημερολόγιο μπας και βρω πάλι κανένα Σ/Κ.
BTW ωραίες photo.
Συνονόματε νομίζω πως πρέπει να έρθεις άμεσα για επιθεώρηση , κάτι θα μου ξέφυγε να το τσεκάρουμε μαζί χαχα!!
 

tripper.gr

Μέλος
Επαγγελματίας
Περιοχή
ΛΑΡΙΣΑ
Όνομα
Γούλας Θάνος
Μοτό
KTM 990R
Χθες ήταν πολλοί οι λόγοι-αφορμές για να τσουλήσει το 1090 και να γράψει περίπου 500χλμ σε αγαπημένα μέρη.
Λίγο το ότι είχε καμιά 20αριά μέρες να κάνει βόλτα και έπρεπε να επιβεβαιώσουμε ότι δουλεύει (ΚΤΜ είναι)
Λίγο το ότι δεν φορούσε τα τακούνια μετά από καιρό οπότε ήταν ευκαιρία για ασφάλτινη βόλτα
Λίγο το ότι ο κάμπος θα είχε γύρω στους 35 βαθμούς
Λίγο το ότι έκανε παράπονα μιας και δεν είχε φωτογραφία στο Μπάρο (ντρεπόταν και μόνο που το έλεγε)
Λίγο το ότι η νέα γέφυρα Πλάκας ήταν έτοιμη
έφεραν σαν αποτέλεσμα την πολυπόθητη βόλτα!
Ξεκινάμε λοιπόν πρωί κατά τις 8,30 (το πρόγραμμα έλεγε να φύγω κατά τις 6 για να προλάβω να βγάλω τη βόλτα που ήθελα αλλά τελικά δεν σηκώθηκα από το κρεβάτι με αποτέλεσμα να θυσιάσω ένα κομμάτι που ήθελα να κάνω προς το τέλος) και κατά τις 9,30 πρώτη στάση για καφέ στα Περτουλιώτικα λιβάδια με τη θερμοκρασία στους 18 βαθμούς.
Από εκεί και μετά η γνωστή διαδρομή προς το Μπάρο και στάση για αρκετές φωτογραφίες μιας και μου έλειψε όλο το 2020 δεν είχα καταφέρει να πάω.

















σε αυτή την κορυφή του Μπάρου θυσιάστηκε το drone με άκαρπες προσπάθειες να το συλλέξω μιας και δεν είχα οπτική επαφή όταν επακούμβησε το γνωστό στο πανελλήνιο πλέον βράχο!!
Τελικά θα μείνω μόνο με τη φωτογραφική , δεν μου ήταν γραφτό να κουβαλάω και drone μαζί!! Όπως και να έχει θα μπορέσω να ζήσω και χωρίς αυτό.
Η αρχική στενοχώρια-τσατίλα καλύφθηκε από την όρεξη για βόλτα οπότε συνέχισα το πρόγραμμα αφού πρώτα σκαρφάλωσα αρκετά (και ευτυχώς κατέβηκα και το γκρεμό χωρίς να κουτρουβαλήσω μιας και το κατέβασμα είναι πάντα πιο δύσκολο).








συνεχίζουμε λοιπόν το κατέβασμα προς Πράμαντα με τα χωριά να είναι φουλ από κόσμο λόγο της ημέρας





και μετά από λίγο φτάνουμε στη γέφυρα και ευτυχώς και πάλι υψώθηκε στη θέση της!

 

tripper.gr

Μέλος
Επαγγελματίας
Περιοχή
ΛΑΡΙΣΑ
Όνομα
Γούλας Θάνος
Μοτό
KTM 990R




από εκεί στη διαδρομή για Γιάννενα η θέα με το Μπάρο αριστερά και τα Τζουμέρκα να συνεχίζουν την εικόνα είναι πανέμορφη!






Στη συνέχεια Μέτσοβο και ο παλιός δρόμος της Κατάρας ήταν επιλογή χωρίς δεύτερη σκέψη!!





φωτογραφία και με bmwελικές που συναντήσαμε στο δρόμο με τα σύννεφα να ομορφαίνουν το κάδρο!

στο βάθος η λίμνη πάνω από το Μέτσοβο









αλήθεια είναι ψηλά αυτά τα ανεμιστήρια!!



η ώρα πλέον είχε περάσει και το κομμάτι Περιβόλι Βωβούσα δεν έβγαινε οπότε επιστροφή στη βάση μας με στάση στο αγαπημένο εκκλησάκι για μια φώτο για κλείσιμο της ημέρας





τελικά 500χλμ , 7 και κάτι ώρες οδήγησης (βλέπεις τα καινούρια σου γράφουν και τέτοια να μην ξεχνιέσαι) μια θυσία στο Μπάρο και πανέμορφες εικόνες ήταν αρκετά για να απολαύσουμε μια ακόμη ημέρα στα Ελληνικά βουνά και λαγκάδια με τον καλύτερο τρόπο!
Καλές βόλτες σε όλους εύχομαι παίδες!!
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Ω.. ρε Θάνο βολταρα..!
Μου επιτρέπεις να κλέψω την φώτο με την ανεμογενητρια ε..; :secret:
Τέτοιο desktop δεν βρίσκεις εύκολα!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ρε Θάνο, τι φωτογραφίες είναι αυτές....δεν έχω λόγια.
Έχεις ιδιαίτερο "μάτι", χαίρομαι να σε διαβάζω :inlove:
 

tripper.gr

Μέλος
Επαγγελματίας
Περιοχή
ΛΑΡΙΣΑ
Όνομα
Γούλας Θάνος
Μοτό
KTM 990R
Ρε Θάνο, τι φωτογραφίες είναι αυτές....δεν έχω λόγια.
Έχεις ιδιαίτερο "μάτι", χαίρομαι να σε διαβάζω :inlove:
Γιάννη είπαμε πρέπει να κανονίσουμε καμία μονοήμερη να χορτάσουμε φώτο μπορεί οι φωτογραφίες να είναι πιο πολλές από τα χλμ που θα κάνουμε αλλά θα το ευχαριστηθούμε χαχα
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Εξαιρετικός για άλλη μια φορά!:friendship:
Εάν επιτρέπεις να συμπληρώσω πως η λίμνη πάνω από το Μέτσοβο είναι η λίμνη Αώου.
 
Top Bottom