Απορίες για αναβαθμίσεις-αλλαγές σε ΤΑ 650

kazaven

Μέλος
Όνομα
Βενος
Μοτό
Africa twin
Τελικά βρήκα φώτο......
Εδώ είναι με καλάμια από αφρικα με αποστατες καλαμιων 3cm και το ανάλογο U link στο μοχλικο για να έρθει στα ίσα.



Δείτε διαφορά στο ύψος με το αφρικα μανισια. :eek: :eek: :eek:

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
Γειας σας παίδες έχει βάλει κάποιος αυτό διπλό Σταντ..Καλή τιμή για καινουριο και όμορφο για το δικό μου γούστο..



 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
@S.P Απόσο γνωρίζω είναι Ελληνικής κατασκευής και προσωπικά δεν θα είχα κανέναν ενδοιασμό στο να το τοποθετήσω (απο την στιγμή που ότι χρειαστώ θα είναι ευκολη η επικοινωνία).
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
Γειας σας παίδες έχει βάλει κάποιος αυτό διπλό Σταντ..Καλή τιμή για καινουριο και όμορφο για το δικό μου γούστο..



o αδελφος μου εχει τετοιο σταντ στο ΤΑ του και δεν εχει καποιο προβλημα,καλο ειναι
 
Reactions: S.P

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
Μόλις έκανα παραγκελια,στην Καρδίτσα το φτιαχνουν από εβδομαδα θα το έχω..
 

Varonos

Μέλος
Περιοχή
Ηλιούπολη
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
BMW F 650 GS Dakar
Έβαλα τα καβαλετα τιμονιου και το μπαρακι της Touratech....Οταν έστριψα τέρμα δεξια το τιμονι έσφιγγε αρκετα η ντιζα του συμπλέκτη, έτσι έφερα όλο το σύνολο της μανετας μια θέση πιιο μέσα και δείχνει οτι είναι κομπλέ τώρα...Επίσης περιμένω και τους πιο χαμηλους μαρσπιεδες να έρθουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
Καλησπέρα.. Αύριο πάω για αλλαγή ελαστικών ο λαστιχας μου προτείνει να βάλω πίσω 130 από 120 που φοράει μαμά.εγω θεωρώ ότι ίσως χάσει λίγο από την ευελιξία του στον επαρχιακό.το έχει δοκιμάσει κάποιος για να μου πει την εμπειρία του..
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
μια χαρα θεωρεις Παναγιωτη,να επιμεινεις στο 120αρι.(αποψη μου)
με το 130 θα χεις λιγο καλυτερα πλαγιασματα αλλα οχι κατι τρομερο.
 
Reactions: S.P

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
Αυτό μου είπε και ο αυτός Γιώργο ότι θα πλαγιάζει λίγο καλύτερα.μαλλον 120 θα ξαναβάλω..
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Αυτό μου είπε και ο αυτός Γιώργο ότι θα πλαγιάζει λίγο καλύτερα.μαλλον 120 θα ξαναβάλω..
ναι λες κ μιλαμε για κανενα SS που παει συνεχεια κατω απο τις 45°...χα,χα μαλλον εχει κανενα 130αρι στοκ...κ θελει να το σπρωξει...
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Να πω και εγώ τον αντίλογο μου. Στη δικιά μου έχω δοκιμάσει και τα δύο νούμερα στον πίσω τροχό και μου αρέσει (προσωπική άποψη πάντα) το 130. Έχει πολύ υψηλότερη πρόσφυση κατά το πλαγιασμα, χωρίς να γίνεται δύσκολο να πέσει στις στροφές. Θυμάμαι όταν είχα κάνει την αλλαγή από 120 σε 130 το είχα προσέξει αυτό, ήταν αισθητή η διαφορά στο πλαγιασμα, αλλά μετά από αρκετά χιλιόμετρα, πάνω από 60.000, δεν βάζω ξανά 120. Ανεξάρτητα από το οπτικό κομμάτι, έχεις περισσότερη πρόσφυση σε όλες τις συνθήκες. Έτσι πιστεύω εγώ τουλάχιστον...

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk
 
Reactions: S.P

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Αδιαφορο αν θα ειναι 120 ή 130 Εγω βαζω οτι βρω πιο οικονομικα Η διαφορα στην συμπεριφορα ειναι μικρη και πολες φορες μη αναγνωρισιμη
Αν το 130αρι ειναι σχετικα φρεσκο και σε τιμη που θα εβαζες το 120αρι βαλτο
 

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
Στεφο το οπτικό κομάτι δεν με ενδιαφέρει καθόλου,λίγο παραπάνω πρόσφυση εάν την δίνει καλοδεχούμενη είναι.παντως με τις διαστάσεις δεν θέλω να πειραματίζομαι..
 

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
Konkost η τιμή είναι ίδια και για τις δύο διαστάσεις,τώρα πιο είναι πιο φρέσκο δεν το ξέρω αύριο θα το δω από κοντά.και εγώ δεν νομίζω να έχει καμία τρελή διαφορά..
 
Τελευταία επεξεργασία:

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Εγώ θα συνιστούσα μόνο 120....

Το ΤΑ650 είναι στημένο με αυτή την διάσταση από το εργοστάσιο και ειδικά σε αστικό περιβάλλον και σφικτό στροφιλικι λειτουργεί πολύ καλύτερα με 120
 
Top Bottom