Απορίες για Trans Europian Trail(TeT), Ελλάδα,

Pelucifer

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
Suzuki DR650
Royal Enfield:500cc
Husqvarna TE450cc
Καλησπέρα σας,
Παρακολουθώ με πολύ ενδιαφέρον το site του TeT και πιο συγκεκριμένα τα κομμάτια που αφορούν την ΕλΛάδα.
Έχει κάνει κανείς κάποιο κομμάτι? Το gps ειναι ενημερωμένα "σωστά"?. Έχω γράψει και στο forum οτι πιθανόν να κάνω ένα κομμάτι μεταξύ Θήβας και Αρχαία Κόρινθό αλλά ούτε φωνή ούτε ακρόαση.
Εαν έχετε οποιαδήποτε συμβουλή ή επιπλέον πληροφορία θα ήταν καλοδεχούμενη.
 

Pelucifer

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
Suzuki DR650
Royal Enfield:500cc
Husqvarna TE450cc
Έχω το κινητό του παιδιού που είναι ο σύνδεσμος για Ελλάδα εάν σε ενδιαφέρει.
Θα του στείλω mail καποια στιγμή! ευχαριστώ πάντως
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Εχω κανει το 95% του κομματιου που σε ενδιαφερει σε διαφορες χρονικες στιγμες (και πιστευω και πολλοι αλλοι το 'χουν περασει) αλλα δεν καταλαβα τι ακριβως θελεις να μαθεις?
 

Mariner

Everflowed
Περιοχή
Ν.Σμύρνη
Όνομα
Μαρίνος
Μοτό
ΚΤΜ 690 Enduro / BMW R1200GS Adv
Καλησπέρα,

Το κομμάτι που ρωτάς είναι απο τα σχετικά δημοφιλή στους αναβάτες τουλάχιστον των κοντινών περιοχών στην Αττική. Έχω να το κάνω κάποιο καιρό αλλά φαντάζομαι δεν θα έχει αλλάξει πολύ εκτός και αν επηρεάστηκε απο τις πρόσφατες κακοκαιρίες. Η δυσκολία του μάλιστα είναι σχετικά χαμηλή στο μεγαλύτερο του μέρος.

Η φύση του ΤΕΤ είναι τέτοια που δεν γίνεται να ξέρουμε ανα πάσα στιγμή την κατάσταση μιας διαδρομής 38000 χμ στο 100%. Εκεί μπαίνει η δύναμη της κοινότητας από την οποία περιμένουμε (και έχουμε) πληροφόρηση για τα κομμάτια που διασχίζουν ωστε να γίνονται και οι σχετικές διορθώσεις στην διαδρομή.
 

Pelucifer

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
Suzuki DR650
Royal Enfield:500cc
Husqvarna TE450cc
Καλησπέρα,

Το κομμάτι που ρωτάς είναι απο τα σχετικά δημοφιλή στους αναβάτες τουλάχιστον των κοντινών περιοχών στην Αττική. Έχω να το κάνω κάποιο καιρό αλλά φαντάζομαι δεν θα έχει αλλάξει πολύ εκτός και αν επηρεάστηκε απο τις πρόσφατες κακοκαιρίες. Η δυσκολία του μάλιστα είναι σχετικά χαμηλή στο μεγαλύτερο του μέρος.

Η φύση του ΤΕΤ είναι τέτοια που δεν γίνεται να ξέρουμε ανα πάσα στιγμή την κατάσταση μιας διαδρομής 38000 χμ στο 100%. Εκεί μπαίνει η δύναμη της κοινότητας από την οποία περιμένουμε (και έχουμε) πληροφόρηση για τα κομμάτια που διασχίζουν ωστε να γίνονται και οι σχετικές διορθώσεις στην διαδρομή.
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, ελπίζω να σας πετύχω σε καμία εξόρμηση!

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom