Απο την Κοζάνη στο Nordkapp..Αλλιως Sourdkapp!the road story.

intruder

Μέλος
Περιοχή
Καζανη
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟς
Μοτό
SUZUKI GSX1250FA ''ADVENTURE''
Κωστα μακη σας ευχαριστω φιλοι κ συνταξιδιωτες που ζησαμε κ περασαμε μαζι αυτες τις 14 μερες.RIDE HARD OR ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΚΟΚΟΡΕΤΣΙΑ Κ ΚΡΑΣΙΑ!!!!!!ευχαριστουμε ολους αυτους που βοηθησαν να γινει αυτο το ταξιδι.Εκεινους που τους λειψαμε κ μας ελειψαν το διαστημα αυτο,κατανοωντας την επιθυμια της εκπληρωσης του ονειρου....εκεινους που ηταν μαζι μας στα σχεδια κ στην στην προγραματιση.Εκεινους που πιστεψαν σε μας κ ευχηθηκαν καλο δρομο κ καλα χιλιομετρα πριν ξεκινισουμε.Αυτους που ηταν εκει οταν τους χρειαστηκαμε για πληροφοριες πριν κ κατα τη διαρκεια του ταξιδιου.Τον πασχαλη που απαντουσε αμεσα στα μνμ μας για πληροφοριες.Στον "ψηλο" για το μικρο κ πολυταξιδεμενο μινι λαπτοπ(πηγε κ βλαβιδοστοκ πριν απο μας με τον αλλο συμπολιτη κ φιλο περσι) κ αναπτηρα zippo για να εχουμε φλογα στις πιο ακραιες συνθηκες.Σε σας που μας δινατε χαρα κ κουραγια μεσα απο το θρεντ εδω μεσα.Σε αυτους που καθε μερα "ταξιδευαν" μαζι μας ,κανοντας τον στοχο κοινο.Το συνεργειο κ φιλο μοτο-ματ που ηταν σε καθε στιγμη πριν κ κατα τη διαρκεια του ταξιδιου στη διαθεση για τα παντα.Στον θεο οντιν κ τη θεα τυχη που επαιξαν μαζι μας,αλλα τελικα μας εκαναν τη χαρη στη βαλχαλα.Στις suzukαρες μας που δεν διαμαρτυρηθηκαν στο παραμικρο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

intruder

Μέλος
Περιοχή
Καζανη
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟς
Μοτό
SUZUKI GSX1250FA ''ADVENTURE''
Φιλε αναγνωστη συντροχε κ συνταξιδευτη αυτο το ταξιδιωτικο δεν γραφτηκε για να αποδειξει τιποτα εκτος της πιστης.Πιστη για το οτι θελουμε,μπορουμε,μεσα σε ορισμενα ορια......Δεν ειναι τιποτα κατορθωμα για δαφνες,ποσο μαλιστα οταν εκει που νομιζεις οτι εχεις κατορθωσει να "πατησεις" το στοιχειωμενο ακρωτηρι,ξεπροβαλει καποιος με ενα ποδηλατο ή με ενα πατινι κ σου "παιρνει τη δοξα" κ προσγειωνεσαι στην πραγματικοτητα του"θελω". Οτι θελουμε μπορουμε να το πετυχουμε κατω απο ορισμενα παντα ορια.Οι αρνητισμοι που ακουμε κ δημιουργουμε οι ιδιοι ειναι ο μεγαλυτερος εχθρος .....της στασιμοτητας κ μη πραγματοποιησης πολλων θελω μας.Γιαυτο λοιπον οτι στοχευουμε πρεπει να αδειασουμε ολα τα βελη της φαρετρας μας πανω του..καποια σαφως θα αστοχησουν,αλλα καποια τον στοχο θα τον πλησιασουν τουλαχιστον ,εαν δεν τον βρουν εντελως
 
Τελευταία επεξεργασία:

kverop

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Κώστας
Μοτό
BMW C650GT 2014
Φίλοι μου κάθε ταξίδι στο βράχο είναι ένα επίτευγμα.
Ο τρόπος που το πραγματοποιήσατε εσείς και με τις συνθήκες που αντιμετωπίσατε και ξεπεράσατε το κάνει ένα μοναδικό ταξιδιωτικό.
Είναι κρίμα να το μειώνουμε και να λέμε οτι "εντάξει, ο καθένας θα το έκανε".
Σας αξίζουν πολλά συγχαρητήρια και πιστεύω οτι έχετε το θαυμασμό όλων μας εδώ μέσα!
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Το τι είναι επίτευγμα πρέπει να το κρατάμε για τον εαυτό μας, το πώς το νιώθουμε πως το ζούμε, με ποιόν τρόπο το κάνουμε και τι εποχή. Για μένα το ακρωτήρι είναι ένας ταξιδιωτικός προορισμός με την ξεχωριστή ιδιαιτεροτητα του εύκολη η δύσκολη όπως κάθε προορισμός άλλωστε..
 

makisaris

Μέλος
Περιοχή
kozani
Όνομα
makis
Μοτό
v strom 650
Το τι είναι επίτευγμα πρέπει να το κρατάμε για τον εαυτό μας, το πώς το νιώθουμε πως το ζούμε, με ποιόν τρόπο το κάνουμε και τι εποχή. Για μένα το ακρωτήρι είναι ένας ταξιδιωτικός προορισμός με την ξεχωριστή ιδιαιτεροτητα του εύκολη η δύσκολη όπως κάθε προορισμός άλλωστε..
Συγγνώμη αλλα δε καταλαβαινω το σχολιο σου . εννοείς οτι ειναι λαθος που γραφτικε κ παρουσιαστικε αυτο το ταξιδιωτικο??αν ναι τοτε με βρίσκεις αντίθετο σε αυτο γιατι απλα οι γνωσεις κ οι εμπειρίες πρεπει να μεταλαμπαδευονται προς γνωση κ μονο.ισως κ συμορφωση. αλλιως θα ζουσαμε ακομα σε γκαβα χρονια.οι επιτυχίες, τα κατορθώματα κ τα επιτευγματα κατ εμε καλο ειναι να μοιράζονται χωρις να υπαρχει παντοτε η αναζήτηση δοξας ή επιβραδευσης...
 

Nike

Καιρόν πρόσμενε..
Περιοχή
Σαμοθράκη-Αλεξανδρούπολη
Όνομα
Theodoros
Μοτό
BMW R1200GS LC
Μπράβο σας παίδες..
Σπαρτιάτικο και συνάμα καταδρομικό το ταξίδι σας.
Νομίζω πως αυτό που θα μου μείνει περισσότερο απ όλα, είναι το δέσιμο που είχατε σαν παρέα, όπου στα ζόρια εισασταν μια γροθιά.
Ξανά μπράβο.
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Συγγνώμη αλλα δε καταλαβαινω το σχολιο σου . εννοείς οτι ειναι λαθος που γραφτικε κ παρουσιαστικε αυτο το ταξιδιωτικο??αν ναι τοτε με βρίσκεις αντίθετο σε αυτο γιατι απλα οι γνωσεις κ οι εμπειρίες πρεπει να μεταλαμπαδευονται προς γνωση κ μονο.ισως κ συμορφωση. αλλιως θα ζουσαμε ακομα σε γκαβα χρονια.οι επιτυχίες, τα κατορθώματα κ τα επιτευγματα κατ εμε καλο ειναι να μοιράζονται χωρις να υπαρχει παντοτε η αναζήτηση δοξας ή επιβραδευσης...
Το σχολιο μου ειναι προσωπικη μου αποψη και καμια σχεση με την πραγματοποιηση και τον τροπο που κανατε το ταξιδι σας και μπραβο σας.. ετσι και αλιως εχω ξανα σχολιασει θετικα το ταξιδιωτικο σας αν ανατρεξεις σε αλλο ποστ ποιο πριν.. εγω εκφραζω την αποψη μου για την λεξη επιτευγμα που υποθηκε σε ποστ πριν.. και σαφως καλα κανατε και ανεβασατε το ταξιδι, και που το κανατε και ετσι οπως το κανατε, και να ξανα κανατε πολλα τετοια.. γιατι παραξηγουνται τα πραγματα τοσο ευκολα ποτε δεν καταλαβα.. αν θελω καποιον να τον μειωσω η να του την πω πραγμα που ποτε δεν θα εκανα σε κανεναν (αλλωστε ποιος ειμαι εγω) θα του την πω καταμουτρα και ποτε δημοσια γραπτος σε φορουμ, φορα παρτιδα.. νομιζω με ξερουν πολλοι εδω μεσα και γνωριζουν τι ανθρωπος ειμαι. Πιστευω αν με γνωριζες δεν θα απαντουσες στο ποστ μου.. αλλα πιστεψεμε δεν ειχα καμια προθεση για κατι τετοιο.. ευχομαι καλα ταξιδια..
 

makisaris

Μέλος
Περιοχή
kozani
Όνομα
makis
Μοτό
v strom 650
Προς θεου δεν παρεξηγησα ουτε έκρινα τα λογια σου.απλα οπως ειπα κ ζητησα εξ αρχης συγνώμη δεν κατάλαβα το τι εννοουσες.κ απαντησα σε υποθετική σκεψη χωρις να υποτιμω ουτε να επιτεθω σε γραμματα.μπορει να μη γνωριζομαστε προσωπικά αλλα σε γνωριζω απο τα ταξιδια σου χρονια τωρα.κ εύχομαι να γωριστουμε κ να μιλησουμε παρεα.κ φυσικα το θελω κ το εννοώ αυτο.το τι ειναι επίτευγμα πολυ σωστα το ειπες τελικα ειναι στο μυαλο κ στη καρδια του καθενος μας!κ το μοιραζόμαστε αυτο. Καλα ταξιδια κ καλη αντάμωση!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Κάθε ταξιδι ειναι ενας δρόμος κάθε δρόμος εχει τo δίκο του story κάθε ιστορία εχει έναν ανθρώπινο αγώνα
Κάθε ανθρώπινος αγώνας ειναι ενα επίτευγμα
Και σαν τέτοιο πρεπει να περιγράφεται με όλη την δύναμη των ψυχών αυτών που το πραγματοποιήσανε γιατι μονο τοτε κλεινη ο κύκλος και επέρχεται η ισορροπία στην ψυχή κατενευναζωντας το θεριό
Ωραίο ταξιδι ρε μάγκες !!!!!μπραβο
 

man gs

Μέλος
Περιοχή
Kavala
Όνομα
Manolis
Μοτό
Bmw f800gs
Καλο το ακρωτηρι
πολυ καλη η Νορβηγια
αλλα ακομη καλυτερη μια καλη παρεα σαν και αυτη που εχετε, η οποια μπορει να μεταμορφωση το πιο δυσκολο ταξιδι σε μια απλη βολτα.
Στα επομενα :friendship:
:)
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Προς θεου δεν παρεξηγησα ουτε έκρινα τα λογια σου.απλα οπως ειπα κ ζητησα εξ αρχης συγνώμη δεν κατάλαβα το τι εννοουσες.κ απαντησα σε υποθετική σκεψη χωρις να υποτιμω ουτε να επιτεθω σε γραμματα.μπορει να μη γνωριζομαστε προσωπικά αλλα σε γνωριζω απο τα ταξιδια σου χρονια τωρα.κ εύχομαι να γωριστουμε κ να μιλησουμε παρεα.κ φυσικα το θελω κ το εννοώ αυτο.το τι ειναι επίτευγμα πολυ σωστα το ειπες τελικα ειναι στο μυαλο κ στη καρδια του καθενος μας!κ το μοιραζόμαστε αυτο. Καλα ταξιδια κ καλη αντάμωση!
Ακριβως ετσι καθε ταξιδι οπου και να ειναι αυτο εξελισσεται σε προσωπικο επιτευγμα, που η θελεις και το μοιραζεσαι η το κρατας στα βαθη της ψυχης σου.. να εισαι καλα κι'εγω ευχομαι καποια στιγμη να τα πουμε απο κοντα ευχαριστως.. ασε που μου εχει λειψει ο φιλος σου εκει (indruder) και κατι πρεπει να γινει..;)
 

makisaris

Μέλος
Περιοχή
kozani
Όνομα
makis
Μοτό
v strom 650
Ακριβως ετσι καθε ταξιδι οπου και να ειναι αυτο εξελισσεται σε προσωπικο επιτευγμα, που η θελεις και το μοιραζεσαι η το κρατας στα βαθη της ψυχης σου.. να εισαι καλα κι'εγω ευχομαι καποια στιγμη να τα πουμε απο κοντα ευχαριστως.. ασε που μου εχει λειψει ο φιλος σου εκει (indruder) και κατι πρεπει να γινει..;)
:):friendship:
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Ακόμα ένα respect από μένα, και τώρα να σας ρωτουσαν έτσι θα θέλατε να το κάνατε είμαι σίγουρος !
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Τα έχουν πει όλα οι προλαλήσαντες...

Να πω μόνο πως ήταν ένα από τα καλύτερα ταξιδιωτικά που έχω διαβάσει... κυρίως λόγω των περιγραφών. Οι φωτογραφίες εδώ είχαν δευτερεύοντα ρόλο, πιο πολύ συμπληρωματικό των κειμένων.
Και χωρίς όμως αυτές, που σαφώς (απ)έδειξαν τις δυσχερείς συνθήκες με τις οποίες πραγματοποιήσατε τον ΑΘΛΟ σας, δεν θυμάμαι να έχω απολαύσει πρόσφατα στην οθόνη μου τέτοιο ταξίδι..

Και στο επόμενο κύριοι και να έχετε πάντα αυτήν την κουζουλάδα και το δέσιμο μεταξύ σας!
 
Top Bottom