Απωλεια κλειδιου

antonis1975

Μέλος
Περιοχή
Περιστερι
Όνομα
antonis
Μοτό
suzuki vstrom 650 2008
Καλησπερα εχω ενα θεματακι αν μπορει καποιος να βοηθησει.Εχασα το μοναδικο κλειδι απο το vstrom μοντελο 8 δεν εχει immobilizer η ενεργειες που εχω κανει ειναι οι εξης.Μπορεσα και ανοιξα τη σελα εβγαλα τον αφαλο που την ανοιγει το πηγα σε εναν κλειδαρα για να μου φτιαξει το νεο κλειδι.Αποτελεσμα το κλειδι που μου εφτιαξε ανοιγει μονο την σελα την κλειδαρια της μηχανης δεν μπορει να την ξεκλειδωση .Ειρθε και στο σημειο που την ειχα κλειδωση και προσπαθησε να μου την ξεκλειδωση αλλα δεν μπορεσε.Τελοσ μου ειπε οτι η κλειδαρια του διακοπτη με την κλειδαρια της σελας εχουνε διαφορα δηλ. του διακοπτη εχει πιο πολλα λαμακια και πρεπει να του αφαιρεσω τον διακοπτη ολλον και να του τον παω για να μπορεσει να το φτιαξει.Για να μην μπω σε αυτην την διαδικασια και ξηλωνω υπαρχει καποιος αλλοσ τροπος η αν γνωριζουμε καποιον κλειδαρα να ερθει να κανει την αντιγραφη επιτοπου.
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Και γιατί δεν φτιάχνεις ένα στην αντιπροσωπεία??
Νομίζω πιο φθηνά θα σου βγει.

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Nikolas77

Adventure Traveller
Όνομα
Nikolas
Μοτό
LC4 ADV'02
Μαζί με τα κλειδιά της μοτοσυκλετας αν έχει immobilizer δίνουν και ένα μεταλλακι με ένα κωδικό χαραγμένο επάνω. Πας το κωδικό στην αντιπροσωπεία και σου φέρνουν κλειδί. Το κλειδί μέσα είναι μαγνητισμενο με κάποιο κωδικό.

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

antonis1975

Μέλος
Περιοχή
Περιστερι
Όνομα
antonis
Μοτό
suzuki vstrom 650 2008
Θα παρω τηλ την δευτερα να ρωτησω αλλα νομιζω ποιο ακριβα θα μου βγει. Σε ευχαριστω
Και γιατί δεν φτιάχνεις ένα στην αντιπροσωπεία??
Νομίζω πιο φθηνά θα σου βγει.

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Ναι οκ, δεν παίζει ρόλο.
παρ' όλα αυτά να ζητήσεις να σου βγάλουν ένα νέο κλειδί

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Δεν εχει immobilizer η μηχανη
Δεν έχει από το εργοστάσιο ή το έχεις καταργήσειο με κάποιο τρόπο εσύ; Γιατί αν δεν έχει από το εργοστάσιο κανά 40€ θα σου πάει.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Το να ερθει κλειδαρας επι τοπου να βγαλει αντικλειδι για τον αφαλο του κεντρικου διακοπτη χωρις να τον λυσει, θα σου κοστισει παρα πολυ γιατι θα του παρει ωρα. Γινεται βεβαια, αλλα με το αντιστοιχο αντιτιμο. Δοκιμασε πρωτα με τα χαρτια σου και το VIN μηπως υπαρχει ελπιδα απο την αντιπροσωπεια να σου βρουνε τον κωδικο του κλειδιου και να παρεις απο εκει ενα αντικλειδι, αν και το βλεπω πολυ δυσκολο να εχουν τετοια αρχεια, γι'αυτο εχουν ετικετες πανω στα κλειδια.

To vstrom δεν εχει immobiliser απο εργοστασιο, αλλα εχει μια αντισταση μεσα στην καλωδιωση του κεντρικου διακοπτη που δεν επιτρεπει στο μοτερ να παρει μπροστα αν απλα βραχυκυκλωσεις τα καλωδια. Αυτο βεβαια εσενα δεν σε επηρεαζει.
 

antonis1975

Μέλος
Περιοχή
Περιστερι
Όνομα
antonis
Μοτό
suzuki vstrom 650 2008
Ευχαριστω για τις απαντησης σας πηρα τηλ στην suzuiki μου ειπαν δεν γινετε να μου βγαλουν κλειδι με το πλαισιο της μηχανης μονο κενα κλειδια εχουνε για να τα παρεισ και να τα κοψεις εσυ.Οποτε μου μενει να παρω τηλ αυριο στο κλειδαρα που μου λεει ο φιλος ouzakias και βλεπουμε .
 

antonis1975

Μέλος
Περιοχή
Περιστερι
Όνομα
antonis
Μοτό
suzuki vstrom 650 2008
Καλημερα τελικα για το θεμα μου αφερεθηκε η κλειδαρια η κεντρικη με δυσκολια βεβαια γιατι οι βιδες ειναι περιεργες αυτες και το σημειο λιγο αβολο,την πηγα στο κλειδαρα μου εβγαλε κλειδι .Το κοστος πηγε στα 60ευ ,οποιος δεν εχει δευτερο κλειδι στη μηχανη να βγαλει τωρα αυτα τα λαθη ειναι απαραδεκτα .Σας ευχαριστω για τις απαντησης που μου δωσατε καλες βολτες και καλο καλοκαιρι να εχουμε.
 

vangelisdedousis

Μέλος
Όνομα
dedousis vangelis
Μοτό
r1150 gs adv bmw
Καλημερα τελικα για το θεμα μου αφερεθηκε η κλειδαρια η κεντρικη με δυσκολια βεβαια γιατι οι βιδες ειναι περιεργες αυτες και το σημειο λιγο αβολο,την πηγα στο κλειδαρα μου εβγαλε κλειδι .Το κοστος πηγε στα 60ευ ,οποιος δεν εχει δευτερο κλειδι στη μηχανη να βγαλει τωρα αυτα τα λαθη ειναι απαραδεκτα .Σας ευχαριστω για τις απαντησης που μου δωσατε καλες βολτες και καλο καλοκαιρι να εχουμε.
Καλησπέρα, Θυμασαι ποιος ειναι ο κλειδαράς γιατι εχω το ίδιο ακριβώς προβλημα..
 

antonis1975

Μέλος
Περιοχή
Περιστερι
Όνομα
antonis
Μοτό
suzuki vstrom 650 2008
Καλησπέρα, Θυμασαι ποιος ειναι ο κλειδαράς γιατι εχω το ίδιο ακριβώς προβλημα..
Καλησπερα στον Αγιο Δημητριο ειναι αλλα δεν θυμαμαι το ονοματο του .Αλλα σε οποιον πας θα στο βγαλει το κλειδι το καινουργιο.

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Για κλειδαρά οχημάτων προτείνω τη Γιαγιά στη Καλλιθέα. Πολύ ικανοποιημένος απο ταχύτητα και εξυπηρέτηση.
 

antonis1975

Μέλος
Περιοχή
Περιστερι
Όνομα
antonis
Μοτό
suzuki vstrom 650 2008
Καλησπέρα, Θυμασαι ποιος ειναι ο κλειδαράς γιατι εχω το ίδιο ακριβώς προβλημα..
Επισης να σου πω για την δικια μου μοτο που ειναι vstrom χρειάστηκε να βγαλω την κεντρικη κλειδαρια και οχι της σελας .Διοτι της σελας εχει πιο λίγα δοντακια η κλειδαριά, με αποτελεσμα το κλειδι που βγαζει ν μην μπορεί να ανοίγει την κεντρικη.Αυτο προσεξετω

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom