Απόβαση Τσιρίγο

Blue line

Μέλος
Όνομα
Sakis
Μοτό
GS 1200 ADV
KTM EXC300 TPI
Αγαπητοί σύντροχοι, θα ήθελα την βοήθεια σας στην χάραξη off road διαδρομής από Αθήνα μέχρι Νεάπολη κυρίως στο νοτιότερο τμήμα της διαδρομής από Κοσμά και κάτω.
Η διαδρομή θα πρέπει να βγει σε 2 μέρες (max 3) το πολύ καθώς η οικογένεια θα είναι ήδη κάτω.
Μέχρι Κοσμά έχω ήδη δικές μου διαδρομές αλλά και ΤΕΤ, από εκεί και πέρα γιοκ!
Bonus σε δροσερές διαδρομές γιατί δεν την παλεύω με την ζέστη και κανένα σημείο διανυκτέρευση με τρεχούμενο νερό.
Για γρουν θα μου πει ο Σκληρός .
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Τα Κύθηρα ποτέ δεν θα τα βρούμε
Το χάσαμε το πλοίο της γραμμής...:p
 

dan

lone wolf
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Θανάσης
Μοτό
F 800 GS
Z 50 J
Αγαπητέ σύντροχε από Κοσμά και κάτω οι δροσερές χωμάτινες σπανίζουν μάλλον.
Από Κοσμά υπάρχει χωμάτινη για Χούνη ή Κουνουπιά. Απο κει και κάτω μπορείς να πας παραλιακά ασφάλτινα προς φωκιανό - Κυπαρίσσι.
Άν πας από ενδοχώρα προς Μαρί ή Άγιο Δημήτριο δεν υπάρχουν αξιόλογες χωμάτινες , ξερά τοπία - σκόνη.
Παραλιακά για σκηνή στη παραλία Βλυχάδα κοντά στα Ρειχιά.
Στην ενδοχώρα για σκηνή λίγο βόρεια από τον Αγ. Δημήτριο ένας χωματόδρομος πάει προς Γκιότσαλι ένα εγκαταλειμμένο χωριό , έχει σκιά και πηγή
στην ας πούμε πλατεία.
Στα παραπάνω έχω κατασκηνώσει αλλά στη Βλυχάδα δεν έχει νερό και στο Γκιότσαλι δεν ξέρω άν τρέχει σήμερα η πηγή.
Όπως και να ΄χει καλό δρόμο...
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Αγαπητέ σύντροχε από Κοσμά και κάτω οι δροσερές χωμάτινες σπανίζουν μάλλον.
Από Κοσμά υπάρχει χωμάτινη για Χούνη ή Κουνουπιά. Απο κει και κάτω μπορείς να πας παραλιακά ασφάλτινα προς φωκιανό - Κυπαρίσσι.
Άν πας από ενδοχώρα προς Μαρί ή Άγιο Δημήτριο δεν υπάρχουν αξιόλογες χωμάτινες , ξερά τοπία - σκόνη.
Παραλιακά για σκηνή στη παραλία Βλυχάδα κοντά στα Ρειχιά.
Στην ενδοχώρα για σκηνή λίγο βόρεια από τον Αγ. Δημήτριο ένας χωματόδρομος πάει προς Γκιότσαλι ένα εγκαταλειμμένο χωριό , έχει σκιά και πηγή
στην ας πούμε πλατεία.
Στα παραπάνω έχω κατασκηνώσει αλλά στη Βλυχάδα δεν έχει νερό και στο Γκιότσαλι δεν ξέρω άν τρέχει σήμερα η πηγή.
Όπως και να ΄χει καλό δρόμο...

Η χωμάτινη διαδρομή ως Κουνουπιά είναι ωραία και μετά το ασφάλτινο κομμάτι ως τον Άη Δημήτρη είναι σούπερ στριφτερο αν αποφασίσεις να πας από τον κεντρικό ως την Νεάπολη δηλαδή από Μολάους κτλ.

Αν επιλέξεις ορεινές διαδρομές μια επίσκεψη Φωκιανό ή Κυπαρίσσι επιβάλλεται, είναι πολυ όμορφα και τα δύο μέρη.
 

Blue line

Μέλος
Όνομα
Sakis
Μοτό
GS 1200 ADV
KTM EXC300 TPI
Το έκανα και πήγε καλά αν εξαιρέσεις ότι ήταν 460km εκ των οποίων τα 320 χώμα και 'έπρεπε' να βγει σε ένα 24ωρο.
Ετοιμάζω φώτο video και πληροφορίες.
 
Top Bottom