Αρκούδα από τα Σταν

stamktm

Περιηγητής
Περιοχή
Παράκοιλα / Λέσβος - Αθήνα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
ktm 950 adv
Συγχαρητηρια και απο εδω ,τα εχουμε πει και τηλεφωνικα,για το ταξιδι σας παιδια. Παντελη αν και τα ειχαμε πει για το χρονοδιαγραμμα τοτε,σημασια εχει οτι το κανατε φιλε με τα καλα και τα ασχημα του , και οι εμπειριες φυσικα που αποκομισατε μετρανε και μενουν για μια ζωη.Και παλι μπραβο σας για το πεισμα την υπομονη και επιμονη σας καθως και τις αντοχες σας που σιγουρα δεν ξερατε οτι ειχατε μεσα σας και τις ανεδειξε ειμαι σιγουρος αυτο το ,δυσκολο απο αποψη χρονου, ταξιδι σας. :friendship:.
Χαχαχαχα. Σε αυτό δεν έχεις άδικο. Η αλήθεια είναι ότι σε όλο το ταξίδι δεν είδαμε ούτε ένα ktm (πλην του Sabor το οποίο όμως ήταν αερομεταφερομενο και συνεπώς δεν μετράει). Ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματά του..
Υπαρχει ενα ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
Ταξιδαρα με τα όλα της!!! Εμπειρίες ζωής!! Τέτοια ταξίδια σε αλλάζουν σαν άνθρωπο, αναβάτη κτλ.

Μέρη - Φωτογραφίες - πληροφορίες !!! :yew:

Ευχαριστούμε που το μοιραστήκατε απλόχερα! Σίγουρα θα επιστρέψω να το ξανά και ξανά διαβάσω! Ξανα ευχαριστούμε που μας βάζετε και το μικρόβιο να ονειρευόμαστε ότι θα τα κάνουμε και εμείς κάποια στιγμή!!!

Μπράβο σε όλους που το καταφέρατε!!

:friendship::friendship:
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Eγω πάντως περίμενα άλλη απάντηση.:)
"Το περσυνό το κάναμε κ' με με ΚΤΜ" ;)
Κωστα και λοιποι, με τα παντα πας παντου αν εισαι διατεθειμενος να παρατεινεις το ταξιδι ή να αλλαξεις το πλανο του λογω ενος πιθανου προβληματος. Εδω ενα κατεστραμενο λαστιχο στο δικο μας ταξιδι αλλαξε τελειως το πλανο του Κυργισταν. Και απ'αυτη την αποψη, ενα τζαπανεζικο μηχανακι του οποιου ξερει καποιος και εχει κανονισει για τις "παιδικες ασθενειες" δινει peace of mind κατα τη γνωμη μου. Δεν ειναι τυχαιο οτι στο ταξιδι δεν ειδαμε κανενα KTM εκτος απο το 690 του Sabor και ενα μονο ασυνοδευτο GS, το τελευταιο μαλιστα με ενα ζευγαρι (το μονο μηχανακι που ειδαμε δικαβαλο, respect στα παιδια!).


ΥΓ Χθες στο Μαροκο στο Mserir κοιταζα την αρχη ενος δυσκολου χωματοδρομου που ανεβαινει ψηλα στον Ατλαντα και σταματαει περνωντας ενας τυπος με καποιο ΚΤΜ με χωματινα και ενα σακο στο πισω μερος της σελας και μου λεει "Μην ανεβεις εκει, ειναι πολυ δυσκολος και χαλασμενος". Του λεω "Ντοπιος εισαι?" και μου λεει "οχι, Ελβετος". Του ξαναλεω "Εχεις ερθει με αεροπλανο και εχεις νοικιασει το μηχανακι?" και μου απανταει "Οχι, ηρθα μ'αυτο απο Ελβετια οδικως" (!!). Του λεω "Ποιο ΚΤΜ ειν'αυτο ρε φιλε?" και μου απανταει "Το 620". Ο ανθρωπος ειχε ερθει απο Ελβετια με το 620 (1000 respect!!!) για να κανει τα βουνα και τη ερημο του Μαροκου, με τα παντα πας οπουδηποτε.
 

dimitris777

Μέλος
Περιοχή
Αλεξανδρουπολη
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
V STROM 650 XT
Ταξιδαρα!! Ευχαριστω που το ανεβασατε! Οι φωτογραφιες, η αφηγηση, αλλα προπαντων οι πληροφοριες σας για καποιους που το εχουν στο προγραμμα ειναι πραγματικα θησαυρος!!
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Τέτοια ταξίδια ζωής μόνο θετικά συναισθήματα είναι γεμάτα (παρά κάποιες μικρές αναποδιές)...
Ένα μεγάλο ευχαριστώ κι από μένα που με ταξιδέψτε έστω και νοερά σε μέρη που μάλλον δεν θα δω ποτέ μου !
Να είστε όλοι σας καλά και πάντα όρθιοι !
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Ξεκινωντας την αναγνωση - ταξιδι απο τις 11 μεχρι και τωρα στις 3 το ξημερωμα, μπορω να πω ηταν το πιο ομορφο τετραωρο τις ζωης μου... Αγωνια για την συνεχεια... Πιστευω οι εικονες που καταγραψατε δεν θα σβησουν ουτε οι μισες σε βαθος χρονου... Να ειστε παντα γεροι και δυνατοι να κανετε τετοια ταξιδια και γιατι οχι να μπορεσω να σας ακολουθησω με τοοοοοση εμπειρια που κουβαλετε ( οι λεπτομεριες που παραθεσατε ηταν καταπληκτικες) μπραβο παιδια!!!! :)

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
@onroad πιστευω οτι θα μπορουσες να κανεις και καλυτερο βιντεο !!!
Και εγώ το πιστεύω , το έφτιαξα 3 φορές με άλλη μουσική κάθε φορά λόγο πνευματικών δικαιωμάτων και έχασα κάποια πλάνα από το κυργισταν .

Θα το ξανά κάνω μόνο για σένα !


TOUKATI RIDER
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Σας ευχαριστώ όλους που το παρακολουθήσατε , θα φτιάξω μια νέα έκδοση , καλύτερη !

Ένα χρόνο μετά , έχοντας ακόμα ανάμεικτα συναισθήματα , ξέρω πια τι πήγε καλά και τι πήγε λάθος .

Να φύγετε να ανοίξετε πανιά , να ταξιδέψετε τον κόσμο όλο , έχει αρκετή γραφειοκρατεία και την ξέρει μόνο οποίος την έχει κάνει , πρέπει να παιδεύεις για να κανεις κάτι δικό σου αλλιώς δεν πρόκειται να το εκτιμήσεις .
Μετά όλα είναι εύκολα , μιζα και go !

Χαίρομαι που ταξιδεύουν αρκετοί φέτος προς τα εκεί και άλλοι τόσοι πήγαν πριν από εμάς !
Να είναι καλά και να χαράζουν δρόμους !


Με μάγεψε το Τατζικισταν και πρόσφατα έπινα έναν ωραίο καφέ με άτομα που έχουν πάει σε αυτά τα μέρη , τρελό φλας μπακ .
Δεν θα άλλαζα με τίποτα αυτή την εμπειρία .



TOUKATI RIDER
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Σας ευχαριστώ όλους που το παρακολουθήσατε , θα φτιάξω μια νέα έκδοση , καλύτερη !

Ένα χρόνο μετά , έχοντας ακόμα ανάμεικτα συναισθήματα , ξέρω πια τι πήγε καλά και τι πήγε λάθος .

Να φύγετε να ανοίξετε πανιά , να ταξιδέψετε τον κόσμο όλο , έχει αρκετή γραφειοκρατεία και την ξέρει μόνο οποίος την έχει κάνει , πρέπει να παιδεύεις για να κανεις κάτι δικό σου αλλιώς δεν πρόκειται να το εκτιμήσεις .
Μετά όλα είναι εύκολα , μιζα και go !

Χαίρομαι που ταξιδεύουν αρκετοί φέτος προς τα εκεί και άλλοι τόσοι πήγαν πριν από εμάς !
Να είναι καλά και να χαράζουν δρόμους !


Με μάγεψε το Τατζικισταν και πρόσφατα έπινα έναν ωραίο καφέ με άτομα που έχουν πάει σε αυτά τα μέρη , τρελό φλας μπακ .
Δεν θα άλλαζα με τίποτα αυτή την εμπειρία .



TOUKATI RIDER
Κώστα το παραπάνω post σου ήταν τόσο πειστικό που αν και πολύ καιρό τώρα σκέφτομαι ένα τέτοιο ταξίδι αυτή τη φορά το κείμενο σου αποτέλεσε την ώθηση που χρειαζόμουν.
Το συζήτησα με τη γυναίκα μου και το αποτέλεσμα ήταν το αναμενόμενο!

 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
@onroad πιστευω οτι θα μπορουσες να κανεις και καλυτερο βιντεο !!!
Συμφωνω.... Έναν ολόκληρο χρόνο περιμεναμε:prft:

Να είστε γεροί να ταξιδεύετε και να δείχνετε και σε εμάς μέρη που μάλλον δεν θα πάμε ποτέ.
 
Top Bottom